20-ego października 2006r. odbyły się Połowinki klas 2a, 2b, 3a oraz 5g.
Całość była stylizowana na ubiegłe dziesięciolecia, ale przeważały lata 60-te, co było widać zarówno po strojach uczestników (nie tylko uczniów ale i nauczycieli) jak i granych przez Orkiestrę utworach.
Imprezę rozpoczęła krótka przemowa Pani Dyrektor traktująca o swoistej tradycji organizowania Połowinek i Studniówek w naszej szkole, do której kontynuowania gorąco zachęciła.
Impreza trwała do trzeciej, ale mniej wytrwali kolejno opuszczali mury szkoły już po północy. W trakcie przerw które robiła sobie orkiestra puszczano muzykę techno i to chyba ona najbardziej rozkręciła młodzież (nie zabrakło również "Chryzantem Złocistych"). Nauczyciele natomiast najlepiej czuli się w rytmach ubiegłych lat (z Makumbą włącznie;) i nie raz z podziwem w oczach przyglądali się ich zdolnościom tanecznym uczniowie. Marno doszukiwać się chwil, gdy na parkiecie nie tańczył nikt.
W trakcie uroczystości rozdano skromne bukieciki Małgosi Kapuścińskiej, Justynie Brodzie oraz Anecie Liss z klasy 3a, które włożyły najwięcej wysiłku w przygotowanie Połowinek.
Stylizacja Połowinek na minione lata przywróciła uczniom nadzieję, że nasza szkoła nie zatraci klimatu, tak w niej szczególnego i cennego dla nas wszystkich. (Łukasz Basarab)

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


kbp 

koszalinski grafik kultury

Zaloguj się