Wręczenie nagród w Międzynarodowym Biennale Autoportretu 2013 organizowanym przez Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu. Naszym uczniom przyznano
Nagrodę dla
Karoliny Majewskiej lat 17 ZSP Koszalin, op. art. Tadeusz Walczak
Wyróżnienie dla
Elizy Gazickiej lat 18 ZSP Koszalin, op. art. Agnieszka Sieńkowska
Nominacje do nagród i wyróźnień otrzymali
Patryk Biernacki lat 17 ZSP Koszalin, op. art. Tadeusz Walczak
Sandra Langkafel lat 17 ZSP Koszalin, op. art. Tadeusz Walczak
Maria Pietura lat 17 ZSP Koszalin, op. art. Tadeusz Walczak
Aleksandra Rojewska lat 16 ZSP Koszalin, op. art. Tadeusz Walczak
Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano
Jakub Baracz lat 20 op. art. Tadeusz Walczak
Eliza Kłobukowska lat 16 op. art. Ewa Miśkiewicz-Żebrowska
Karolina Kraska lat 18 op. art. Tadeusz Walczak
Dominika Matuszkiewicz lat 15 op. art. Ewa Miśkiewicz-Żebrowska
Anna Misiurny lat 17 op. art. Tadeusz Walczak
Tomasz Paszkowicz lat 16 op. art. Agnieszka Sieńkowska
Joanna Perczyńska lat 17 op. art. Tadeusz Walczak
Sylwia Skarbek lat 18 op. art. Maria Karpińska
Aleksandra Twardowska lat 16 op. art. Maria Karpińska
[fot. Tadeusz walczak]
Fot. www.lp.poznan.pl
W piątek wieczorem (25 kwietnia 2014r.) w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się piąta już edycja Nocy w bibliotece, imprezy o unikatowym w skali krajowej charakterze. Hasłem tegorocznej nocy było "O zgrozo! W bibliotece?!", impreza poświęcona była bowiem horrorom, thrillerom i kryminałom – nie tylko w literaturze, ale także w innych przekazach kultury, w tym w filmie. Wśród licznych atrakcji, które przyciągnęły do biblioteki ponad 1400 gości (w tym bardzo wielu związanych z naszą szkołą!), były też takie organizowane przez uczniów i nauczycieli Plastyka! Wielką popularnością cieszyły warsztaty z fałszowania dzieł sztuki, w których nasza młodzież zdradzała zwiedzającym rozmaite tajniki fałszerskie, a także zachęcała własnych prób w tym temacie.
Na uwagę zasługuje też fakt, że nasi uczniowie nie tylko przygotowali dla gości różne atrakcje, ale również sami "siali grozę" dzięki wspaniałej charakteryzacji i przebraniom.
Opiekunem naszej młodzieży podczas imprezy była pani Magdalena Kamyk.
W starej kotłowni z kolei przez cały wieczór o kinie grozy opowiadał nasz polonista, Wojciech Konieczny - goście mogli posłuchać nie tylko o historii filmowego horroru, ale zobaczyli też fragmenty wybranych filmów z tego gatunku.
Więcej...
12 marca 2014r. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej inspirowanej otoczeniem, światem realnym oraz światem wyobraźni dowolną techniką malarską lub rysunkową i składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap konkursu polegał na selekcji prac nadesłanych do Zespołu Szkół Plastycznych, wytypowani uczniowie dostali się do etapu drugiego. W drugim etapie uczniowie musieli wykonać prace z rysunku i malarstwa oraz rzeźby w obecności Jury.
W Galrii Ratusz w Koszalinie (na II piętrze) od 6 marca 2014r. można zobaczyć wystawę prac uczniów naszej szkoły. Prezentowane projekty powstały w pracowni reklamy wizualnej pod kierunkiem nauczycieli Ingi Marciszuk-Mazur i Piotra Wasilewskiego.
Wszystkie zdjęcia pochodzą z portalu www.koszalin.pl (Galeria Ratusz prezentuje)
Lekcja historii nie musi polegać jedynie na zapamiętywaniu niezliczonych ilości dat i faktów oraz na czytaniu milionów wiadomości w podręcznikach. Przekonali się o tym tegoroczni maturzyści, którzy 5 lutego 2014r. wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez byłych żołnierzy Armii Krajowej:
Ryszarda Piszczeckiego i Mieczysława Bielskiego - prezesa i wiceprezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - Okręg Koszalin , odznaczonych Krzyżem Walecznych.
Pomysłodawcą spotkania był nauczyciel historii Zenon Kachnicz.
Uczniowie klas o specjalizacji tkanina artystyczna przygotowali oryginalny stół wigilijny. Każdy wykonał serwis świątecznych naczyń przy wykorzystaniu różnych tkanin, perełek, guzików i naturalnych ozdób, jak jarzębina czy liście. Autorami pomysłu są nauczycielki specjalizacji reklama wizualna Maria Karpińska i Urszula Januszewska.
Fot. Zofia Jocek, Nikola Kaczmarzyńska, Tomasz Paszkowicz i Katarzyna Gwardiak-Kocur
Fot. Agata Bujnicka IVG, Daria Skoczypiec IIIA, Karolina Schulz IIA, Nikola Kaczmarzyńska IVG (korekta Katarzyna Gwardiak-Kocur)
Jednym z punktów programu był wyścig na deskorolkach (Fotogaleria już wrótce)Jednym z punktów programu był wyścig na deskorolkach (Fotogaleria już wrótce)17 października 2013r., zgodnie z corocznym zwyczajem naszej szkoły, odbyły się otrzęsiny klas pierwszych Liceum Plastycznego. Tradycyjnie, uczniowie klas drugich przygotowali dla swoich młodszych kolegów szereg zadań i konkurencji.
Prowadzący – Joker (Anna Misiurny) i Harley Quinn (Aleksandra Rojewska) – rozpoczęli uroczystość od powitania „kociaków”, pani dyrektor oraz pozostałych gości.
Kostiumy wszystkich uczestników zabawy przedstawiały postaci z popularnych komiksów Marvela i znanych bajek.
W pierwszej konkurencji podziwialiśmy zatem hiphopowe popisy takich … jak Wolverine, Hulk, Kapitan Ameryka, Quasimodo, Shrek czy Pipi Langstrumpf.
W składzie jury zasiedli prowadzący oraz sam ‘Qba Wojewucki’ (Aleksandra Wilkowska).
Kolejnym punktem programu otrzęsin była klasowa sztafeta, w której na uczniów klas pierwszych czekał między innymi nietypowy wyścig na deskorolkach.
Szereg następnych dyscyplin był ściśle związany z profilem naszej szkoły. Uczniowie musieli zatem ulepić podobiznę swojego wychowawcy z masy solnej. Prosta sprawa? Nie ze związanymi rękoma!
Namalowanie martwej natury to dla ucznia Plastyka bułka z masłem! Niestety, niewielkim utrudnieniem mogą okazać się zawiązane oczy…
Po trudach konkurencji plastycznych uczniowie wybrali się na krótki pochód po mieście. Niosąc wykonanie przez siebie sztandary uczestnicy zabawy maszerowali z pieśnią na ustach, przyciągając wzrok przechodniów.
Gwoździem programu okazał się być tunel strachu przygotowany przez drugoklasistów w piwnicy szkoły. Ciemny korytarz pośród mrocznych krzyków rodem z horroru oraz zwisających pajęczyn przeszła także sama pani dyrektor Marzena Jermak oraz wychowawcy klas pierwszych – Urszula Januszewska i Paweł Furmański.
Otrzęsiny zakończono uroczystą przysięgą pierwszaków, którzy od tego dnia przestali być „kotkami”, a stali się pełnoprawnymi uczniami koszalińskiego Plastyka.
(Sylwia Kordońska)