Strona główna  | Aktualności  - rok szkolny 2012/2013

Przedszkolaki w "Plastyku"

W dniach 05.06.2013r. i 11.06.2013r. nasz "Plastyk" odwiedzili mali goście – sześciolatki z przedszkoli Nr 12 i Nr 7. Przygodę ze sztuką rozpoczęli od warsztatów rzeźby w glinie prowadzonych przez Marcina Kuropatwę i Dorotę Śnieg, nauczycieli rzeźby.
Pod opieką uczennic klas pierwszych liceum i wychowawczyni Sylwii Kordońskiej zwiedzili też inne pracownie artystyczne szkoły.
Na pożegnanie licealistki stworzyły małe arcydzieła na twarzach przedszkolaków.
               (Sylwia Kordońska)

Przedszkolaki (fot. Sylwia Kordońska)

 

Dzień otwarty


 
W aktualnościach Yutube
"Little Red Riding"
w wykonaniu uczniów pierwszej klasy
liceum Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie

  
Fotogaleria na stronach
ekoszalin.pl

11 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Tego dnia uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną i zapleczem dydaktycznym szkoły.

Jak zawsze uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych stanęli na wysokości zadania. Z wielkim zaangażowaniem prezentowali pracownie szkolne: fotograficzną, ceramiczną, snycerską, rysunkowo-malarską, reklamy wizualnej i inne, również te do przedmiotów ogólnokształcących. Oprowadzając po szkole pokazywali prace plastyczne, zachęcali do udziału w warsztatach rysunkowo-malarskich i rzeźbiarskich. Przybyli na godzinę 15 mogli wziąć udział w przedstawieniu o Czerwonym Kapturku wykonanym po angielsku przez klasę pierwszą liceum, pokazie wybuchających wulkanów i wysłuchaniu piosenek, tym razem wykonanych w języku francuskim przez uczennice gimnazjum.
Za organizację tego dnia dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom :)) (JD)

Plener malarski w Lanckoronie
Dwutygodniowy plener malarski Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie organizuje wiosną każdego roku dla uczniów przedostatnich klas szkoły.
Młodzi artyści wyjeżdżają w niezwykle malownicze miejsca w Polsce, w tym roku miejscem wypadowym do działań plastycznych jest Lanckorona.

Obecnie na plenerze rysunkowo-malarskim w Lanckoronie są klasy IIIA, IIIB i VG. Wyjazd plenerowy ma miejsce w dniach 5-18 maja 2013. Uczniowie wraz z opiekunami: Katarzyną Gwardiak-Kocur, Agnieszką Sienkowską i Tadeuszem Walczakiem zamieszkali w Willi Zamek, która stała się miejscem wypadowym do działań plastycznych. Poza podejmowaniem tematów z zakresu rysunku, malarstwa jak również fotografii grupa poznaje walory turystyczne okolicy. Przypominamy: plener jest obowiązkowym sprawdzianem umiejętności dla każdego ucznia przedostatniej klasy.

 

Uczestnicy pleneru w rysunkowo-malarskiego w Lanckoronie (fot. Katarzyna Gwardiak-Kocur)

Dodano: 13 maja 2013r, Joanna Dybowska, autor: Katarzyna Gwardiak-Kocur

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych
Takiego zakończenia w plastyku jeszcze nie było, wielka gala, czerwony dywan i nagrody dla absolwentów w przeróżnych kategoriach.


(fot. Katarzyna Gwardiak-Kocur, Michał Orzechowski, Aniela Ciesielska)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie zakończyli rok szkolny. W uroczystym rozdaniu świadectw szkoły średniej udział wzięli przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Koszalinie: Renata Zmysłowska z Wydziału Edukacji i Zastępca Prezydenta Leopold Ostrowski, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, rodzice abiturientów i sami abiturienci. Uroczystość miała miejsce w piątek, 30 kwietnia.

Takiego zakończenia w plastyku jeszcze nie było, wielka gala, czerwony dywan i nagrody dla absolwentów w kategorii "nadzieje plastyka", "plastyk najpiękniejszy", "najzdolniejsi inaczej", "papużki nierozłączki" i wiele innych. Gospodarzami całej uroczystości byli uczniowie przedostatnich klas, w roli prowadzących wystąpili Kinga i Jakub.

Zakończenie roku szkolnego i wręczenie świadectw było okazją do wyróżnienia najzdolniejszych uczniów. Tradycyjnie już, jak to się dzieje od ośmiu lat, uczniowie którzy zdobyli ocenę celującą z dyplomu i co najmniej dobrą z historii sztuki otrzymali z rąk prezydenta wyróżnienie. W tym roku szkolnym byli to: Adrianna Sztandarska, Marlena Wójcik, Dominika Godziemba Trytek, Marta Tomaszewskia, Anna Wanatowicz i Daniel Stasiak. Listy gratulacyjne za szczególne osiągnięcia otrzymali również nauczyciele: Dorota Śnieg, Jerzy Morawski, Maria Karpińska, Inga Marciszuk-Mazur, Marcin Kuropatwa, Henryk Wlizło i Katarzyna Gwardiak-Kocur. Świadectwo z wyróżnieniem otrzymali Daniel Stasiak i Adriana sztandarska, wyróżniona została też Kamila Wojciechowska, która kończy szkołę z sześcioletnim cyklem nauczania ze 100% frekwencją.

Teraz przed maturzystami kilka intensywnych dni nauki przed najważniejszym egzaminem w życiu. Wszystkim abiturientom życzymy połamania pióra. (JD)

 

 

Dodano: 30 kwietnia 2013r, autor: Joanna Dybowska

Konkurs "SZTUKA NA WESOŁO"
organizowany przez Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych


Podczas konkursu  "SZTUKA NA WESOŁO" (fot. Joanna Dybowska)

 

 

Krótki film z przebiegu konkursu (na kanale Yutube)

29 kwietnia, punktualnie o godzinie  900  w auli Zespołu Szkół Plastycznych rozpoczął się quiz dla uczniów szóstych klas szkół podstawowych. Uczniowie w czteroosobowych zespołach zmierzali się z zadaniami w 12 konkurencjach z zakresu ogólnej wiedzy z historii sztuki: malarstwa, rzeźby, architektury. Grupy odpowiadały na pytania w formie aktywnych działań, np.: musieli upozować się na wzór postaci z najsłynniejszych dzieł sztuki, rozwiązywać rebusy w postaci hieroglifów czy też dopasowywać reprodukcje dzieł sztuki do konkretnych kierunków artystycznych.
„Sztuka na wesoło” to konkurs, który stwarza możliwość miłego i twórczego spędzenia czasu, a laureatom oszczędza stresów związanych z egzaminem wstępnym do naszej szkoły.

W konkursie I miejsce zdobyła drużyna ze
            Szkoły Podstawowej nr 7, w którą reprezentowali:
            Agnieszka Kasprzyk, Katarzyna Sobolewska, Anna Jędrkowiak, Mateusz Olszewski

II miejsce zajęła drużyna ze
            Szkoły Podstawowej nr 10, którą reprezentowali:
            Marcel Kowszun, Aleksandra Staszak, Maciej Rydzewski, Natalia Dec

III miejsce zajęła drużyna ze
            Szkoły Podstawowej nr 21, którą godnie reprezentowali:
            Oskar Kloc i Oliwia Dybza
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

Dodano: 29 kwietnia 2013r, autor: Joanna Dybowska, Tomasz Majerski

Wyróżnieni w konkursie historycznym
Natalia Leocho i Szymon Macek zostali wyróżnieni w konkursie historycznym pn. "Dzieje rodzin pomorskich w XX wieku"   ogłoszonym przez Instytut Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku


Na zdjęciu: szymon Macek i Natalia Leocho

W konkursie na temat "Dzieje rodzin pomorskich w XX wieku" skierowanym do uczniów pomorskich szkół licealnych zorganizowanym przez Instytut Historii i Politologii Akademii Pomorskiej Słupsku wzięli udział Natalia Leocho i Szymon Macek. Za swoją pracę otrzymali wyróżnienie. Opisali losy dziadka Natalii, który po wojnie z Syberii przybył do Dębicy na Pomorzu Zachodnim. Wyróżniona praca zdobyła uznanie Jurry spośród kilkudziesięciu nadesłanych. Zarówno Natalia i Szymon uczęszczają do drugiej klasy liceum, a pracę konkursową przygotowywali  pod kierunkiem nauczycielki historii Beaty Pawluczenii. (JD)

Dodano: 28 kwietnia 2013r, autor: Joanna Dybowska

XII Ogólnopolski Konkurs Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda” Koszalin 2013
Nasi uczniowie znaleźli się na liście nagrodzonych w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym organizowanym przez Pałac Młodzieży w Koszalinie. Nikola Gaszyńska, Patrycja Hejza i Maria Pietura otrzymały wyróżnienia, prace dziewiętnasto osobowej grupy znajdą się na wystawie konkursowej. Nagrodzeni zostali zaproszeni przez Organizatorów do udziału w Ogólnopolskich Młodzieżowych Spotkaniach z Fotografią Koszalin - Darłowo 2013.


Fot. Patrycja Hejza  zdjęcie pt. „Okno” wyróżnienie od Powiatu Koszalińskiego, zdjęcie pt. „Córka Aresa” wyróżnienie od Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym

 

Pierwszy raz uczniowie naszej szkoły tak licznie spróbowali swoich sił w ogólnopolskim konkursie fotograficznym organizowanym w naszym mieście. Zaowocowało to kilkoma wyróżnieniami w tym od lat organizowanym konkursie. Trzeba przyznać, że na konkurs wpłynęła ogromna ilość prac, bo aż 1645 wykonanych przez 474 młodych adeptów fotografii. Na liście zauważonych i nagrodzonych znalazły się 3 uczennice z naszej szkoły:
Nikola Gaszyńska - za zdjęcie pt. "Smród" otrzymała wyróżnienie w kategorii wiekowej 16-21 lat
Maria Pietura za zestaw zdjęć „Architektura miejska w liniach” otrzymała wyróżnienie i nagrodę od Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej CEE Koszalin
Patrycja Hejza za zdjęcie „Okno” dostała wyróżnienie od Powiatu Koszalińskiego i drugie wyróżnienie od Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym za fotografię pt. „Córka Aresa”
Maria i Patrycja przygotowane zostały przez Katarzynę Gwardiak-Kocur.

Wszyscy nagrodzeni zostali zaproszeni przez Organizatorów do udziału w Ogólnopolskich Młodzieżowych Spotkaniach z Fotografią Koszalin - Darłowo 2013. Plener odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2013 w Darłówku i będzie miał formę plenerowo-seminaryjno-warsztatową. Organizator, czyli Pałac Młodzieży w Koszalinie, zaprasza na wernisaż wystawy konkursowej w dniu 07.06.2013 r. o godz. 1700.
Sami przyłączamy się do zaproszenia ze względu na liczną, aż 19 osobową, reprezentację uczniów Plastyka:

Derek Klaudia, Koszalin 2 fotografie Gaszyńska Nikola, Koszalin 1 fotografia + nagrodzone
Gazicka Eliza, Darłowo 2 fotografie
Godziemba-Trytek Dominika, Koszalin 2 fotografie
Hejza Patrycja, Polanów 1 fotografia + nagrodzone
Lejewska Aleksandra, Świeszyno 3 fotografie
Netiacha Julita, Koszalin 1 fotografia
Pietura Maria, Będzino 2 fotografie + nagrodzone
Przybył Katarzyna, Koczała 1 fotografia
Ruszkowska Dorota, Koszalin 3 fotografie
Rutkowska Ewelina, Słupsk 3 fotografie
Stasiak Daniel, Koszalin 3 fotografie
Sztandarska Adrianna, Rosnowo 3 fotografie
Świąć Anna, Szczecinek 3 fotografie
Tomaszewska Marta, Polanów 3 fotografie
Wanatowicz Anna, Koszalin 1 fotografia
Wiernicka Martyna, Kołobrzeg 2 fotografie
Wojta Artur, Koszalin 1 fotografia
Wolska Weronika, Złocieniec 3 fotografie

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!


Maria Oietura "Architektura miejska w liniach", Adriana Sztandarska "Mistyfikacje"
 

Dodano: 28 kwietnia 2013r, dodała: Joanna Dybowska, autor: Katarzyna Gwardiak-Kocur

III Międzynarodowe Biennale Fotografii Szkół Plastycznych
Twórczość Młodych - Wobec Świata 2013
Prace konkursowe Katarzyny Przybył i Adriany Sztandarskiej zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej Międzynarodowego Biennale organizowanego przez Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni

W tym roku odbyła się trzecia edycja Międzynarodowego Biennale Fotograficznego organizowanego przez Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni. W konkursie wzięło udział 348 autorów, gdzie każdy mógł zaprezentować zaledwie jedną swoją realizację, w postaci pojedynczej fotografii lub serii prac. Jury postanowiło zakwalifikować do wystawy pokonkursowej 155 fotografii 61 autorów.
W grupie tej znalazły się dwie uczennice naszego Plastyka:
       Katarzyna Przybył z serią "Na końcu życia"
       Adrianna Sztandarska z serią "Mistyfikacje"
 

 

Dodano: 28 kwietnia 2013r, autor: Katarzyna Gwardiak-Kocur

V międzynarodowy konkurs fotograficzny "Young people in the XXIst century"
Mamy kolejny sukces w międzynarodowym konkursie fotograficznym organizowanym na Litwie.
Drugie miejsce Eweliny Rutkowskiej i wyróżnienie Karoliny Kraski.


Ewelina Rutkowska, Lasting memory of my Father, 2012


Karolina Kraska, Shadows against the war, 2012

Miło nam ogłosić, że uczennice naszej szkoły osiągnęły sukces w międzynarodowym konkursie fotograficznym organizowanym na Litwie. Z 1038 prac wykonanych przez 113 autorów z: Algierii, Armenii, Białorusi, Estonii, Litwy, Holandii, Polski, Rumunii, Rosji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i USA wybrano te najciekawsze w ramach dwóch grup wiekowych: 14-19 lat i 20-25 lat. Konkurs organizowany był pod tytułem: “Young people in the XXI century – 2013″ a swoich sił w nim spróbowały: Lila Wegner IIIB, Joanna Perczyńska VG, Maria Pietura IVG, Weronika Wolska IIIA, Karolina Kraska VG, Katarzyna Przybył IVB i Ewelina Rutkowska IVA.
Po obradach jury wyłoniło po 3 laureatów i 3 wyróżnionych w każdej z grup wiekowych oraz Grand Prix. Tym sposobem pochwalić się możemy:

      II miejscem Eweliny Rutkowskiej w grupie wiekowej 20-25
      wyróżnieniem Karoliny Kraski w grupie wiekowej 14-19

Dziewczyny wraz z nauczycielką fotografii zaproszone zostały na tygodniowy plener fotograficzno-filmowy organizowany w czerwcu w Kownie. Podczas pleneru zostaną rozdane nagrody a dla uczestników. Zaplanowano warsztaty filmowe oraz fotograficzne.
Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
(Katarzyna Gwardiak-Kocur)

 

Dodano: 23 kwietnia 2013r, autor: Katarzyna Gwardiak-Kocur

Portret 2013 - kwalifikacje do II etapu konkursu


Wybrane prace uczennic. Wszystkie pokażemy jak się uda coś zdziałać w II etapie :)

W marcu 2013 roku uczniowie przygotowani przez Katarzynę Gwardiak-Kocur w pracowni fotografii zgłosili swoje prace do XII edycji konkursu pt. Portret 2013. Powołane przez Organizatorów Jury Eksperckie wyłoniło z 420 prac nadesłanych przez 161 autorów - 73 prace zrealizowane przez 52 autorów.
Na liście zakwalifikowanych do wystawy znalazły się: Chaborska Milena z serią "Strefa cienia'
Przybył Katarzyna z serią 'Na końcu życia'
Rutkowska Ewelina z serią 'Wymyśliłam Cię' i 'Historia z pejzażem w tle'
Wiernicka Martyna z serią 'Imaginacja' i 'Malowany ptak'

Fotografie uczennic w tym momencie biorą udział w II etapie konkursu, gdzie z grupy wyłonieni zostaną zwycięzcy tegorocznej edycji. Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym autorom. Za dziewczyny trzymamy kciuki w finale.
(Katarzyna Gwardiak-Kocur)

Dodano: 23 kwietnia 2013r, autor: Katarzyna Gwardiak-Kocur

Dyplomy 2013

Tradycyjnie w kwietniu, po zakończeniu kształcenia w szkole plastycznej, uczniowie najstarszych klas przystępują do obrony prac dyplomowych. Obrona dyplomu składa się z dwóch części, praktycznej i teoretycznej


Praca dyplomowa autorstwa Daniela Stasiaka wykonana w ramach specjalizacji reklama wizualna, pod kierunkiem mgr Ingi Marciszuk-Mazur. 

 

W tym roku uczniowie najstarszych klas (VIG, IVA i IVB) dyplomy bronili 8-18 kwietnia.  Wykonanie pracy dyplomowej i jej obrona jest warunkiem uzyskania tytułu plastyka. Część praktyczna dyplomu polega na prezentacji przed komisją pracy dyplomowej z ceramiki, snycerstwa, reklamy wizualnej lub tkaniny artystycznej, a także obronie jej wartości artystycznej i merytorycznej. Stanowi podsumowanie wiedzy i umiejętności nabytych na zajęciach głównego przedmiotu kierunkowego. Część teoretyczna jest egzaminem z zakresu historii sztuki, który odbył się w dniach 15-17  kwietnia. Dopiero po uzyskaniu dyplomu uczniowie będą zdawać zewnętrzny egzamin maturalny. (Joanna Dybowska)

Dodano: 16 kwietnia 2013r, autor: Joanna Dybowska

Dzień otwarty


 
W aktualnościach Yutube
"Little Red Riding"
w wykonaniu uczniów pierwszej klasy
liceum Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie

  
Fotogaleria na stronach
ekoszalin.pl

11 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Tego dnia uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną i zapleczem dydaktycznym szkoły.

Jak zawsze uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych stanęli na wysokości zadania. Z wielkim zaangażowaniem prezentowali pracownie szkolne: fotograficzną, ceramiczną, snycerską, rysunkowo-malarską, reklamy wizualnej i inne, również te do przedmiotów ogólnokształcących. Oprowadzając po szkole pokazywali prace plastyczne, zachęcali do udziału w warsztatach rysunkowo-malarskich i rzeźbiarskich. Przybyli na godzinę 15 mogli wziąć udział w przedstawieniu o Czerwonym Kapturku wykonanym po angielsku przez klasę pierwszą liceum, pokazie wybuchających wulkanów i wysłuchaniu piosenek, tym razem wykonanych w języku francuskim przez uczennice gimnazjum.
Za organizację tego dnia dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom :)) (JD)

Szalona zabawa i stroje z epoki dzieci kwiatów, czyli POŁOWINKI 2013

5 kwietnia, w udostępnionej nam przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Nasz Dom” sali, odbyły się POŁOWINKI klas IVg i IIa. Tańczyliśmy nieprzerwanie od 1800 do 2400. „Didżejował” nam… No zgadnijcie kto? Na zdjęciu w niebieskiej koszuli i burzy loków. Stroje zaczerpnęliśmy z epoki dzieci-kwiatów oraz z wesela. Jak kto lubił. A oto kilka fotek z wielu wykonanych tej niezapomnianej nocy przez Zuzannę Krawczuk i Justynę Kałdus.
(Małgorzata Antoniak)

 

 

Połowinki 2013. Na zdjęciu od lewej: Agnieszka, Daria i Ania z klasy IIA (Fot. Justyna Kałdus)

 

Dodano: 28 maja 2013r, Joanna Dybowska, autor: Małgorzata Antoniak

"Cyberiada- Kosmiczne szaleństwo"
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla uczniów trzecich klas gimnazjalnych i szóstych szkół podstawowych


fot. ekoszalin.pl

5 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród konkursu plastycznego "Cyberiada- kosmiczne szaleństwo" skierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Jury w składzie:
mgr Maria Karpińska
mgr Agnieszka Sieńkowska
mgr Dorota Śnieg
mgr Tadeusz Walczak
mgr Inga Marciszuk-Mazur
nagrodziło i wyróżniło następujących uczniów:

 

GIMNAZJUM

I MIEJSCE: Roksana Łajkosz, Gimnazjum nr 3 w Kołobrzegu, opiekun Józefa Mogilewska
II MIEJSCE: Magdalena Karniej, Gimnazjum nr 9 w Koszalinie, opiekun Marek Redlich
III MIEJSCE: Aleksandra Chomaziuk, Gimnazjum nr 6 w Koszalinie

WYRÓŻNIENIA: Gracjan Gołdyn, Gimnazjum nr 9 w Koszalinie, Marek Redlich
Aleksandra Niesłuchowska, Gimnazjum nr 9 w Koszalinie, Marek Redlich
Konrad Górecki, Pałac Młodzieży, Gimnazjum nr 9
Gabriela Walczak, Gimnazjum w Biesiekierzu, opiekun Agnieszka Kolanowska

SZKOŁA PODSTAWOWA

I MIEJSCE: Wiktoria Nowakowska, SP nr 17, opiekun Marek Redlich
Natalia Dębska, SP nr 17, opiekun Marek Redlich

II MIEJSCE: Paulina Stencel, SP nr 7, opiekun Lilla Juszkiewicz

III MIEJSCE: Aleksandra Lisowska, SP nr 18, opiekun Danuta Lech
Tatiana Kierkosz, SP nr 10, opiekun Beata Brzezińska

WYRÓŻNIENIA:
Laura Ślusarz, SP nr 7, opiekun Lilla Juszkiewicz
Wojtek Szwałek, SP nr 7, opiekun Lilla Juszkiewicz
Kasia Sobolewska, SP nr 7, opiekun Lilla Juszkiewicz
Agnieszka Kasprzyk, SP nr 7, opiekun Małgorzata Chmielowska
Natalia Filińska, SP nr 10, opiekun Beata Brzezińska
Natan Wójcicki, SP nr 17, opiekun Marek Redlich
Wiktoria Duśko, SP nr 18, opiekun Danuta Lech
Maciej Zaleski, SP nr 18, opiekun Danuta Lech
Maja Wolska, SP nr 1, opiekun Gabriela Śmierzewska
Natalia Kleczkowska, SP nr 1, opiekun Natalia Kleczkowska

Pobierz protokół II etapu konkursu plastycznego "Cyberiada kosmiczne szaleństwo" dla uczniów klas trzecich gimnazjów
Pobierz protokół II etapu konkursu plastycznego "Cyberiada kosmiczne szaleństwo" dla uczniów klas szóstych  szkół podstawowych
 

Dodano: 16 kwietnia 2013r, autor: Joanna Dybowska

Nagrody Prezydenta Koszalina
Nasi uczniowie zostali uhonorowani przez prezydenta Koszalina za upowszechnianie kultury w mieście. Nagrodę pierwszego stopnia odebrał Daniel Stasiak, przyznano pięć nagród stopnia drugiego: Adrianie Sztandarskiej, Zofii Iwaszkiewicz, Annie Świąć, Ewelinie Rutkowskiej, Martynie Wiernickiej.

24 marca w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym odbyła się V Gala Koszalińskiej Kultury, podczas której Prezydent Koszalina uroczyście wręczył nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania i ochrony kultury. Miło nam poinformować, że nagrodę I stopnia otrzymał:
Daniel Stasiak,
nagrody drugiego stopnia  otrzymali:
Adriana Sztandarska
Zofia Iwaszkiewicz
Anna Świąć
Ewelina Rutkowska
Martyna Wiernicka

 

 

 

Dodano: 24 marca 2013r, autor: Joanna Dybowska

Wywalczyliśmy trzecie miejsce w makroregionie
w VIII Przeglądzie Plastycznym z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby

Zakończył się drugi etap VIII Przeglądu Plastycznego z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby dla makroregionu północno-zachodniego. Możemy się pochwalić wywalczonym przez nasz zespół trzecim miejscem dla szkoły. Jakub Baracz w klasyfikacji indywidualnej znalazł się w czołówce i zakwalifikował się do etapu centralnego, który co roku odbywa się w Dłużewie pod Warszawą. Podczas dwutygodniowego pleneru najlepsi będą walczyć o indeksy najlepszych uczelni plastycznych w kraju.

Zakończył się drugi etap VIII Przeglądu Plastycznego z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby dla makroregionu północno-zachodniego. Gospodarzem Przeglądu organizowanego przez Centrum Edukacji Artystycznej w tym roku szkolnym był Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie.
W makroregionie do konkursu przystąpiło 16 szkół plastycznych reprezentowanych przez trzech uczniów trzecich klas wytypowanych w pierwszym szkolnym etapie konkursu. Na Przeglądzie uczniowie prezentowali prace przywiezione z pierwszego etapu, na miejscu wykonywali jedną z rysunku, malarstwa lub rzeźby.
Sześcioosobowe Jury, w skład którego weszli profesorowie z wyższych uczelni plastycznych z Gdańska, Krakowa i Warszawy oceniało uczniów na podstawie średniej trzech prac: przywiezionych i wykonanej na miejscu.
Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie reprezentowali Jakub Baracz, Michał Orzechowski i Joanna Szlanga.
Możemy się pochwalić wywalczonym przez nasz zespół trzecim miejscem dla szkoły. Jakub Baracz w klasyfikacji indywidualnej znalazł się w czołówce i zakwalifikował się do etapu centralnego, który co roku odbywa się w Dłużewie pod Warszawą. Podczas dwutygodniowego pleneru najlepsi będą walczyć o indeksy najlepszych uczelni plastycznych w naszym kraju.
(JD)

Fot. Katarzyna Gwardiak-Kocur

Dodano: 23 marca 2013r., Joanna Dybowska

Fizyka w naszej szkole – oj dzieje się, dzieje …..
W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszego gimnazjum wzięli już udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z Fizyki „ MULTITEST”. Przygotowali projekty gimnazjalne, nad którymi pracowali od września, i które zaprezentowali przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi. W marcu odbył się szkolny konkurs "Doświadczenia fizyczne na poważnie i wesoło, a szkolna pracownia wzbogaciła się o nowy sprzęt multimedialny i oprogramowanie.


Laureatki konkursu MULTITEST z nauczycielką fizyki Anną Meller (fot. JD)

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z Fizyki „ MULTITEST”, w którym aż cztery osoby zdobyły dyplom laureata, a dwie wyróżnienia.
   Sylwia Dembicka - laureatka konkursu
   Filip Ślusakowicz – laureat konkursu
   Karol Łoziński – laureat konkursu
   Weronika Grzystek – laureatka konkursu
   Zofia Iwaszkiewicz – wyróżnienie
   Wiktoria Winiarska - wyróżnienie
Warto zauważyć, że do konkursu przystąpiło 8000 uczniów z całej Polski. Gratulujemy! Do konkursu uczniów przygotowywała nauczycielka fizyki p. Anna Meller.

W marcu br. nasza szkoła wzbogaciła się o nową pracownię Wirtualnej Fizyki – Wiedzy Prawdziwej. Pracownia oparta na projekcie nr WND-POKL.03.03.04-00-032/10 współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach EFS , ma na celu zwiększenie zainteresowania uczniów dziedziną fizyki i poszerzanie ich wiadomości. Do tego celu mają służyć min. filmy wideo oraz gry w technologii flash usprawniające proces nauczania fizyki. Jak na razie największym zainteresowaniem naszych uczniów cieszy się gra pt. „Koło Fortuny”, : Milionerzy” i „Monopol”. Czytaj wszystko...
(Anna Meller)

Dodano: 19 marca 2013r., Anna Meller, Joanna Dybowska

Nagrody i wyróżnienia w konkursie „CAŁEJ ZIEMI JEDNYM OBJĄĆ NIE MOŻNA UŚCISKIEM”
Sukcesów ciąg dalszy, tym razem nagrody i wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. Wł. Pietrzaka pt. „CAŁEJ ZIEMI JEDNYM OBJĄĆ NIE MOŻNA UŚCISKIEM”. W tegorocznej czwartej edycji konkursu otrzymaliśmy trzy nagrody i wyróżnienie w dziedzinach plastycznej i fotograficznej.


Fot. Klaudia Derek (17 lat) II nagroda w Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. Wł. Pietrzaka pt. „CAŁEJ ZIEMI JEDNYM OBJĄĆ NIE MOŻNA UŚCISKIEM”

Uczniowie naszej szkoły osiągnęli sukces w kolejnym międzynarodowym konkursie. Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Wł. Pietrzaka pt. „CAŁEJ ZIEMI JEDNYM OBJĄĆ NIE MOŻNA UŚCISKIEM” powstał z inicjatywy Macieja Koniecznego, przewodniczącego Rady Oddziału „Civitas Christiana” w Turku. Organizatorzy konkursu do uczestnictwa zapraszają dzieci i młodzież w wieku od 6-25 lat i podzielony jest na edycje: fotograficzną, plastyczną oraz recytatorską. Ze względu na szeroki wachlarz wiekowy uczestników nagrody przyznawane są w kilku kategoriach wiekowych.
W czwartej, tegorocznej edycji nauczyciele naszego Plastyka zgłosili prace w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. A nagrody zdobyliśmy
w dziedzinie: PLASTYCZNEJ
II nagroda
– Adrianna Sztandarska - 19 lat
wyróżnienie
- Kamil Podolak - 19 lat

oraz FOTOGRAFICZNEJ
II nagroda – Klaudia Derek - 17 lat
III nagroda – Julita Netiacha - 19 lat

Uczniów przygotowały: Maria Karpińska (rysunek i malarstwo) i Katarzyna Gwardiak-Kocur (fotografia).
(Katarzyna Gwardiak-Kocur)

   

Podsumowanie pierwszego semestru

Minęło zaledwie kilka miesięcy, a już możemy pochwalić się znaczącymi sukcesami uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie. Nasi uczniowie zdobyli wiele nagród w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich.

Przypomnijmy: Adriana Sztandarska i Zofia Iwaszkiewicz zajęły pierwsze miejsce w "Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Pudełko zwane wyobraźnią - Osiecka". W tym samym konkursie Martyna Wiernicka zajęła trzecie miejsce, a Marlena Wójcik otrzymała wyróżnienie.
W Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Pamiętajcie o ogrodach",  zorganizowanym przez  Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku Eliza Gazicka zajęła trzecie miejsce, wyróżnienie otrzymała Maja Klotz.
W konkursie "Teendesign" organizowanym przez Uniwersytet w Pilznie nasi uczniowie zostali wysoko ocenieni przez międzynarodowe Jury w dziecinie fotografii.  Daniel Stasiak zajął miejsce pierwsze, Ewelina Rutkowska trzecie. (JD)

Na zdjęciach: Ewelina Rutkowska, Eliza Gazicka, Maja Klotz, Zofia Iwaszkiewicz, Adriana Sztandarska, Daniel Stasiak, Martyna Wiernicka i dyrektor szkoły Marzena Jermak.

Zdjęcia pochodzą z koszalińskiego portalu ekoszalin.pl, gdzie jest dostępny również artykuł o naszych młodych artystach.

 

Dodano: 31 stycznia 2013r., Joanna Dybowska

Spotkanie Bożonarodzeniowe, 21 grudnia 2012r.


Spotkania uczniów i nauczycieli w klasach

fot. Dawid Kosmalski, Kuba Baracz, korekta Katarzyna Gwardiak -Kocur
 

I i III miejsce w Międzynarodowym Konkursie "Teendesign"
zorganizowanym przez Uniwersytet w Pilznie

Uniwersytet w Pilznie a dokładnie katedra Sztuki i Desingu po raz 8 zorganizowała Międzynarodowy Konkurs pt. Teendesign, który stał się swoistym przeglądem sztuk. Prace wysyłać można było w 16 kategoriach. W tym roku hasłem łączącym wszystkie dziedziny miał być BLACK/WHITE (czyli czarno-biały). W konkursie wzięło 126 przedstawicieli krajów tj. Czechy, Słowacja, Polska, Rosja i Ukraina.

W Teendesign 2012 w dziecinie fotografii w kategorii uczestników międzynarodowych:
I miejsce zajął: Daniel Stasiak z propozycją "Faces B&W"
III miejsce zajęła: Ewelina Rutkowska z serią "Lasting memory of a father"

Oboje obecnie są uczniami klasy maturalnej. Prace konkursowe wykonali w roku szkolnym 2011/2012 pod opieką Katarzyny Gwardiak-Kocur. W terminie 22 listopada do 14 grudnia 2012 w uniwersyteckiej 'Galerii nad Schodami' (Above the stairs Gallery) w Pilznie można oglądać wystawę prezentującą nagrodzone prace. Zarówno konkurs jak i wystawa zdominowane zostały przez fotografię cyfrową, dlatego tym bardziej cieszy sukces Daniela i Eweliny. Na wystawie oglądać można jeszcze ilustracje, grafikę, komiks i pozostałe dzieciny: design, malarstwo, rysunek, rzeźbę, modę, formy przemysłowe itp. Laureaci poszczególnych kategorii w ramach nagrody zaproszeni są na letni ArtCamp, gdzie będą mogli popracować w międzynarodowym towarzystwie pod okiem profesjonalistów.
(Katarzyna Gwardiak-Kocur)

 

Dodano: 14 grudnia 2012r.


 

Wyprzedaż prac uczniów

Chcesz zrobić bliskim wyjątkowy upominek?
Urodzinowy, imieninowy a może świąteczny?

Wstąp do nas na małe artystyczne zakupy.
Będziesz mógł nabyć: malarstwo, rysunek, ceramiki, aplikacje, rzeźby, prace projektowe czy fotografie.

Wszystko w BARDZO przystępnych cenach.

Przyjdź między 3-7.12 (poniedziałek - piątek) w godz. 1100-1700.

Serdecznie zapraszamy. Nie czekaj! W pierwszych dniach rozchodzą się zawsze najciekawsze okazy ;)

III miejsce i wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Pamiętajcie o ogrodach"

 

7 grudnia rozstrzygnięto I Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Pamiętajcie o ogrodach", w którym
               Eliza Gazicka - uczennica trzeciej klasy liceum plastycznego
                           zdobyła trzecią nagrodę w kategorii rysunku,
               Maja Klotz - uczennica trzeciej klasy gimnazjum
                       otrzymała wyróżnienie w kategorii malarstwo
Organizatorem konkursu pełniącego ważną rolę na mapie kulturalnej Polski jest I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku oraz Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGW w Warszawie pod patronatem honorowym Bogdana Zdrojewskiego – Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Uczennicę do konkursu przygotowywały  nauczycielki rysunku i malarstwa Agnieszka Sieńkowska i Maria Karpińska. (JD)

 

Fot. Praca Elizy Gazickiej - III miejsce w kategorii rysunku

Dodano: 4 grudnia 2012r., Joanna Dybowska

Nie zabrakło nas w Kielcach ...

Nie zabrakło nas w Kielcach, na uroczystym podsumowaniu piątej edycji konkursu "Pudełko zwane wyobraźnią". Podczas uroczystości wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu, wśród których znalazła się czwórka naszych uczniów: Zofia Iwaszkiewicz, Joanna Sztandarska, Martyna Wiernicka i Marlena Wójcik. Imprezie towarzyszyła wystawa prac pokonkursowych, do której zakwalifikowały się aż 24 prace uczniów naszego plastyka. (JD)
 


Prezentowane zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Zespołu Szkół Plastycznych w Kielcach
   

W turnieju Halowej Piłki Nożnej Pracowników Oświaty o Puchar Zarządu Oddziału ZNP w Koszalinie
drużyna Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie zajęła pierwsze miejsce!


 

Drużyna Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie wygrała Turniej Halowej Piłki Nożnej Pracowników Oświaty,  organizowany przez Zarząd Oddziału ZNP w Koszalinie. Nasi pokonali w finale drużynę Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych (4:2) oraz Zespół Szkół nr 2. W rozgrywkach wzięło udział 11 reprezentacji z koszalińskich szkół i przedszkoli. Nagrodą główną dla zwycięzców był Puchar Zarządu Oddziału ZNP w Koszalinie.

Dyplom za zajęcie pierwszego miejsca, jakby ktoś nie wierzył ;)

 Na zdjęciu od lewej: Łukasz Drożdżal i Marcin Szabliński - kapitan drużyny (fot. K.Gwardiak-Kocur)

Dodano: 18 listopada 2012r.

Rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Pudełko zwane wyobraźnią - Osiecka"
Plastyczne interpretacje tekstów poetyckich Agnieszki Osieckiej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie zdobyły uznanie Organizatorów. W konkursie aż 2 pierwsze i jedno trzecie miejsce przyznano uczniom koszalińskiego plastyka. Jury wyróżniło jedną pracę, do wystawy zakwalifikowało 23.


Martyna Wiernicka - III miejsce (fot.Agata Bujnicka)

Do wystawy zakwalifikowano prace:
Zofia Jocek (naucz. Agnieszka Sieńkowska)
Agnieszka Gawron (naucz. Agnieszka Sieńkowska)
Natalia Leocho (naucz. Agnieszka Sieńkowska)
Dominika Godziemba – Trytek (naucz. Agnieszka Sieńkowska)
Klaudia Stasińska (naucz. Agnieszka Sieńkowska)
Aleksandra Lejewska (naucz. Agnieszka Sieńkowska)
Katarzyna Przybył (naucz. Agnieszka Sieńkowska)
Julita (naucz. Maria Karpińska)
Sara Szymańska (naucz. Maria Karpińska)
Barbara Falkiewicz (naucz. Maria Karpińska)
Karolina Skuza (naucz. Maria Karpińska)
Kamil Podolak (naucz. Maria Karpińska)
Ewelina Rutkowska (naucz. Maria Karpińska)
Sylwia Graczyk (naucz. Maria Karpińska)
 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pudełko Zwane Wyobraźnią – Osiecka” skierowany jest do uczniów szkół plastycznych, jego organizatorem jest Zespół Szkół Plastycznych w Kielcach. Na tegoroczny  konkurs napłynęło 320 prac ze szkół plastycznych z całej Polski. Uczestnik mógł zgłosić jedną, własnoręcznie wykonaną pracę plastyczną w dowolnej technice na płaszczyźnie (malarstwo, rysunek, grafika, techniki mieszane, collage).

Jury konkursu przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce - Zofia Iwaszkiewicz (naucz. Ewa Miśkiewicz-Żebrowska)
I miejsce - Joanna Sztandarska (naucz. Maria Karpińska)
III miejsce - Martyna Wiernicka (Agnieszka Sieńkowska

Wyróźnienie - Marlena Wójcik (naucz. Maria Karpińska)
Weronika Grzystek (naucz. Agnieszka Sieńkowska)
Nikola Kaczmarzyńska (naucz. Agnieszka Sieńkowska)
Agata Bujnicka (naucz. Agnieszka Sieńkowska)
Nikola Filipczuk (naucz. Ewa Miśkiewicz-Żebrowska)
Katarzyna Płaskowicz (naucz. Ewa Miśkiewicz-Żebrowska)
Karol Łoziński (naucz. Ewa Miśkiewicz-Żebrowska)
Sylwia Dembicka (naucz. Ewa Miśkiewicz-Żebrowska)
Eliza Gembel (naucz. Ewa Miśkiewicz-Żebrowska)
Patrycja Janiszewska (naucz. Ewa Miśkiewicz-Żebrowska)
Wiktoria Winiarska (naucz. Ewa Miśkiewicz-Żebrowska)
                                             (Joanna Dybowska)

Dodano: 16 listopada 2012r., Joanna Dybowska

Plener snycerski w Runowie


Fotogaleria z pobytu w  w Runowie (fot. M.Kuropatwa)

W plenerze snycerskim w Runowie w pałacu „Pod Bocianim Gniazdem” uczestniczyła siedmioosobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie. Pierwszym zadaniem młodych artystów było zaprojektowanie rzeźby z uwzględnieniem dostępnego materiału, która byłaby integralnym elementem placu zabaw. Drugie zadanie, znacznie dłuższe, na którego wykonanie przeznaczono 5 dni polegało na wykonaniu wybranego obiektu rzeźbiarskiego. Krokodyla, składającego się z głowy, tułowia i ogona wykonano z lipy, której w okolicach Runowa podobno nie brakuje. Marcin Kuropatwa, współorganizator i nauczyciel snycerstwa w ZSP w Koszalinie podkreśla, iż celem pleneru był nabycie przez uczniów umiejętności posługiwania się narzędziami i tworzenia dużych form rzeźbiarskich z określonego materiału.
Miejsce noclegowe i drewno  zostały zapewnione przez właścicieli pałacu "Pod Bocianim Gniazdem", za co im serdecznie dziękujemy.

 

 

Dodano: 16 listopada 2012r.

11 listopada - Święto Niepodległości

12 listopada odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie uroczystości były pieśni patriotyczne i teksty historyczne, które przedstawiły klasy: Ia, IIg, IIIg, IIIa. Program został urozmaicony wystąpieniem grupy rekonstrukcji historycznej „GRYF”. Mogliśmy usłyszeć o historii walki o niepodległość i zobaczyć umundurowanie oraz broń żołnierzy polskich walczących w latach 1918-1947. Całość została przygotowana przez nauczyciela historii Zenona Kachnicza przy współpracy z nauczycielem muzyki Arkadiuszem Gewartowskim. (Zenon Kachnicz)


Uroczysty apel z okazji uczczenia rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości (fot. JD)

 

Dodano: 12 listopada 2012r., Zenon Kachnicz, Joanna Dybowska

Pierwsze miejsce Joanny Kozakiewicz w konkursie
"Moje miasto bez papierosa – Szczecinek w obiektywie”

W konkursie "Moje miasto bez papierosa – Szczecinek w obiektywie” Joanna Kozakiewicz zajęła pierwsze miejsce za zdjęcie przedstawiające park szczecinecki. W opisie zdjęcia autorka napisała „ …fotografia została wykonana w Szczecinku , w parku który zachwyca swoim klimatem i urokiem. Ta fotografia jest docenieniem tego jakie piękne miejsca posiada nasze miasto i co możemy w nim cenić …”. Organizator konkursu: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinku informuje, że na konkurs wpłynęły 32 zdjęcia ukazujące Szczecinek w różnych porach roku. "Przedstawione prace ukazały to co piękne i niespotykane, kojarzące się z przyjemnością i radością" czytamy na stronie organizatora.  Konkurs miał charakter otwarty i był adresowany do wszystkich osób fizycznych, pełnoletnich zajmujących się fotografią profesjonalnie i amatorsko. 
(Joanna Dybowska)

 

 

 

Fot. Joanna Kozakiewicz

Dodano: 9 listopada 2012r.


fot. Warsztaty dla uczniów z Gimnazjum

nr 6 w Koszalinie

Patronat artystyczny "Plastyka"

Od września 2012 r. Zespół Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie objął patronatem artystycznym sześć koszalińskich placówek na różnym poziomie kształcenia. Współpracę nawiązaliśmy z:
   Przedszkolem nr 7
   Przedszkolem nr 12
   Szkołę Podstawową nr 6 im. Narodowego Święta Niepodległości
   Szkołę Podstawową nr 18 im. Jana Matejki
   Gimnazjum nr 6 im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w latach 1939 – 1945
   Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich.

W ramach współpracy młodzież i dzieci z placówek objętych patronatem będą uczestniczyły w zajęciach plastycznych (np.: z fotografii, rzeźby, rysunku i malarstwa czy tkaniny artystycznej) prowadzonych specjalnie dla nich w naszej szkole przez artystów plastyków. Kolejnym etapem patronatu są także zajęcia dla uczniów i przedszkolaków, ale już na terenie ich szkół i przedszkoli. Wybrani uczniowie szkoły plastycznej wraz z nauczycielem poprowadzą zajęcia plastyczne w każdej z wspomnianych placówek, a wszystko po to, by przybliżyć sztuki plastyczne tym, którzy chcą je poznawać.

We wrześniu w ramach Patronatu Artystycznego gościliśmy już u nas grupę młodzieży z Gimnazjum nr 6 oraz ich gości ze szkoły w Niemczech. Poza dogłębnym zwiedzaniem naszej szkoły, w tym wszystkich pracowni i galerii, uczniowie ci uczestniczyli w zajęciach malarskich pod czujnym okiem pani Agnieszki Sieńkowskiej – nauczycielki malarstwa.
(Urszula Januszewska)

 

Dodano: listopad 2012r.

Stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych w kierunkach matematyczno-przyrodniczych
Nasi najzdolniejsi uczniowie od trzech lat biorą udział w regionalnym systemie stypendialnym w województwie zachodniopomorskim. W ramach projektu przyznawane są stypendia uczniom szczególnie uzdolnionym, zwłaszcza w kierunkach matematyczno-przyrodniczych. W bieżącym roku szkolnym roku stypendium otrzymały cztery osoby: Maria Pietura, Zofia Iwaszkiewicz, Daniel Stasiak i Nikola Kaczmarzyńska.


Stypendystki w roku szkolnym 2011/2012: od lewej Maria Pietura, Agata Bujnicka i Zofia Iwaszkiewicz

Już trzeci rok z rzędu najzdolniejsi uczniowie naszej szkoły biorą udział w regionalnym systemie stypendialnym w województwie zachodniopomorskim. W ramach projektu przyznawane są stypendia uczniom szczególnie uzdolnionym, zwłaszcza w kierunkach matematyczno-przyrodniczych, w szkołach gimnazjalnych i panadgimnazjalnych (w których edukacja zakończona jest egzaminem maturalnym). Okres wsparcia obejmuje cały rok szkolny.
W roku szkolnym 2010/2011 do projektu zakwalifikowała się jedna osoba z ZSP w Koszalinie. W roku szkolnym 2011/2012 w gronie szczęśliwców z naszej szkoły znalazły się już 3 osoby. Pod koniec roku szkolnego dla uczestników projektu organizowany jest dodatkowy konkurs pod nazwą: „Najlepszy z najlepszych”, z których wybieranych jest piętnastu najzdolniejszych uczniów, w tym gronie znalazły się nasze dwie uczennice: Maria Pietura i Zofia Iwaszkiewicz. Nagrodą w konkursie były nowoczesne laptopy.
W bieżącym roku szkolnym stypendium otrzymały aż cztery osoby: Maria Pietura, Zofia Iwaszkiewicz, Daniel Stasiak i Nikola Kaczmarzyńska.
Szkolnym opiekunem projektu jest nauczyciel matematyki Paweł Furmański.

Dodano: 18 października 2012r.

Wybory do samorządu szkolnego


Podczas głosowania do Samorządu Uczniowskiego (fot.JD)

Za nami kampania wyborcza i wybory do Samorządu Uczniowskiego. W roku szkolnym 2012/13 kandydaci w sposób niezwykle profesjonalny przygotowali plakaty, ulotki i prezentowali własne programy. W wyniku tajnego głosowania, które odbyło się 15 października członkami samorządu uczniowskiego zostali:
Agnieszka Gawron, Maciej Pluta, Lila Wegner, Dawid Kosmalski, Katarzyna Płaskowicz, Milena Chaborska. Gratulujemy wszystkim kandydatom wspaniałych pomysłów, członkom samorządu życzymy ich realizacji i aktywności w działaniu na rzecz całej społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że wszystkie Wasze pomysły (te rozsądne) uda się wspólnie zrealizować.
(Joanna Dybowska)

Dodano: 18 października 2012r.

Dzień Edukacji Narodowej, 14 października 2012r.

W bieżącym roku szkolnym uroczystość z okazji uczczenia rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej została przygotowana przez naszych najmłodszych uczniów, czyli gimnazjalistów z klasy IG, pod czujnym okiem wychowawczyni Hanny Bączyk. Był to bardzo udany i wesoły debiut!


  Fragmenty wideo części rozrywkowej w wykonaniu klasy IG
 

Fot: Dawid Kosmalski IIIB, Kuba Baracz IIIB, Nikola Kaczmarzyńska, korekta: Katarzyna Gwardiak-Kocur 

 

Dodano: 14 października 2012r.

Otwarcie wystawy prac nadesłanych na XII Międzynarodowy Konkurs
 "Muzealne Spotkania z Fotografią".
 Pierwsze wyróżnienia dla naszych podopiecznych!
W sali muzeum znalazło się aż 12 realizacji uczniów naszego Plastyka (z 1280 nadesłanych na konkurs). Pierwsze wyróżnienia zdobyli nasi podopieczni: Jakub Baracz  i Monika Byszewska. Był to ewidentny sukces, licznie wystawione prace można było zobaczyć już od samego wejścia. Plastyk pojawił się na łamach konkursu po wieloletniej przerwie, z czego radowali się pracownicy muzeum, a uznanie i podziw za zaproponowane fotografie składali opiekunce młodzieży Katarzynie Gwardiak-Kocur sami jurorzy.


Wspólne zdjęcie laureatów konkursu podczas międzynarodowego

pleneru fotograficznego w podkoszalińskim Mielnie 
(fot.Katarzyna Gwardiak-Kocur)


Fotorelację z pleneru fotograficznego w Mielnie

Wystawę najlepszych prac nadesłanych na XII Międzynarodowy Konkurs Muzealne Spotkania z Fotografią otwarto w czwartek 20 września 2012 w koszalińskim Muzeum. Prezentowano 142 fotografie wykonane przez 86 autorów. Ekspozycję można oglądać w Koszalinie do 18 listopada, potem wystawa pojedzie w podróż po Polsce, Finlandii i Niemczech.
W sali muzeum znalazło się aż 12 realizacji uczniów naszego Plastyka (z 15). Był to ewidentny sukces, iż licznie wystawione prace można było zobaczyć już od samego wejścia. Plastyk pojawił się na łamach konkursu po wieloletniej przerwie, z czego radowali się pracownicy muzeum, a uznanie i podziw za zaproponowane fotografie składali opiekunce młodzieży Katarzynie Gwardiak-Kocur sami jurorzy.
Na tegoroczną edycję Muzealnych Spotkań z Fotografią nadesłano łącznie 1 280 prac - wykonanych przez 390 młodych autorów z Białorusi, Litwy, Niemiec, Rosji, Słowacji i Polski. Spis laureatów można przeczytać na stronie http://www.pser.px.pl (Pomorskiego Stowarzyszenia Edukacji Regionalnej).

Pierwsze wyróżnienia zdobyli nasi podopieczni: Jakub Baracz (Koszalin) i Monika Byszewska (Darłowo). Laureaci otrzymali ciekawe nagrody i karty wstępu do wszystkich placówek muzealnych w Polsce ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z ważnością na dwa lata. Ponadto Monika i Kuba wzięli udział w międzynarodowym plenerze fotograficznym w podkoszalińskim Mielnie. W ramach spotkania uczestnicy realizowali grupowo fotokasty. Dniem i nocą wybywaliśmy w plener, a wieczory wypełnione mieliśmy prezentacjami przygotowanymi przez gości organizatorów.
(Katarzyna Gwardiak-Kocur)

 

Dodano: 25 września 2012r.

Na zdjęciu uczestnicy pleneru (fot. ZSP w Kole)

16 września 2012 Martyna Wiernicka i Adriana Sztandarska wraz kilkudziesięcioosobową grupą najzdolniejszych uczniów najstarszych klas szkół plastycznych przyjechały do Kazimierza Biskupiego na XX Jubileuszowy Ogólnopolski Plener Rysunkowo-Malarski im. Krystyny Drążkiewicz. Plener w Kazimierzu Biskupim trwa dwa tygodnie i jest organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Stowarzyszenie na rzecz Zespołu Szkół Plastycznych w Kole "W Koło Sztuki" oraz Zespół Szkół Plastycznych w Kole przy współpracy z wykładowcami Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
(Joanna Dybowska)

Dodano: 30 września 2012r.

"Muzealne Spotkania z Fotografią" Koszalin 2012 - wyniki konkursu


Monika Byszewska,  Androgynia, 18 lat

W XII międzynarodowej edycji konkursu pt. 'Muzealne Spotkania z Fotografią' Koszalin 2012 dwóch naszych uczniów znalazło się w gronie laureatów. Ich nazwiska dyrekcja Wydziału Oświaty koszalińskiego muzeum pozostawia w tajemnicy do czasu otwarcia wystawy połączonej z wręczaniem nagród w dniu 20.09.2012r. o godzinie 17:00 w Muzeum w Koszalinie.

W lipcu 2012 roku jury wydało werdykt w międzynarodowym konkursie pt. 'Muzealne Spotkania z Fotografią' Koszalin 2012. W XII edycji konkursu MSzF wzięło udział kilkunastu uczniów naszej szkoły tj.:
Aleksandra Siegieda, Artur Wojta, Beata Balonis, Ewelina Rutkowska, Karol Głóg, Karolina Skuza, Katarzyna Kuźmicz, Katarzyna Przybył, Klaudia Derek, Kuba Baracz, Lila Wegner, Magdalena Krajewska, Monika Byszewska.

Dyrekcja Wydziału Oświaty koszalińskiego muzeum wyraziła szczerą radość z tego, iż po latach rodzimy Plastyk z prowadzącą pracownię fotografii i filmu Katarzyną Gwardiak-Kocur zdołał rozbudzić aktywność uczniów w dziedzinie fotografii.
W gronie laureatów znalazło się 2 uczniów z listy powyżej. Ich nazwiska zachowamy w małej tajemnicy, chcąc zachęcić uczniów i pracowników Plastyka do wzięcia udziału w otwarciu wystawy połączonym z wręczaniem nagród dnia 20.09.2012r. o godzinie 17:00 w Muzeum w Koszalinie.
Wszyscy laureaci wraz z opiekunami zaproszeni zostali na kilkudniowy plener fotograficzno-filmowy, który odbędzie się w terminie 20-23.09.2012 r. w Mielnie.
(Katarzyna Gwardiak-Kocur)

Dodano: 13 września 2012r.

Mamy nowo wyposażoną pracownię do fotografii i filmu


Nowo wyposażona pracownia fotografii i filmu (fot. Katarzyna Gwardiak-Kocur)

 

Pracownia fotografii i filmu w naszej szkole została wyposażona w nowoczesny sprzęt fotograficzny i komputerowy z pełnym oprogramowaniem. Całe przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (program/priorytet Rozwój infrastruktury kultury/ Infrastruktura szkolnictwa).
Realizacja całego zadania nie byłaby jednak niemożliwa bez udziału sponsorów:
    Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie
    Prezydenta Miasta Koszalina
    Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszalinie sp. Z O.O

 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dodano: 3 września 2012r.

Warsztaty twórcze w Neubrandenburgu

W dniach 3.09.2012 - 7.09.2012 siedmioosobowa grupa uczniów naszej szkoły o najlepszych wynikach w nauce pod opieką P. Jolanty Uhunmwangho gościła w Neubrandenburgu w ramach Tygodnia Kultury Polskiej organizowanego rokrocznie w tym mieście. Uczestnicy brali udział w warsztatach twórczych w ośrodku kulturalnym - Arche N, zwiedzali miasto, wystąpili wraz z grupą niemieckich uczniów w przedstawieniu wystawionym w teatrze oraz miejscowej szkole muzycznej. Mieli na sobie zaprojektowane i wykonane przez siebie kostiumy. Bogaty program pobytu przygotowała strona niemiecka pod bezpośrednim nadzorem Pani Gerlinde Brauer-Lubs. W Arche N, który prowadzi, zorganizowana została wystawa przywiezionych z Polski prac uczniów naszej szkoły wykonanych pod okiem naszych nauczycieli - artystów, między innymi Pani Marii Karpińskiej i Pani Ewy Miśkiewicz.
Uczestnicy projektu wrócili z Neubrandenburga pełni wrażeń i nadziei na powrót do tego uroczego miejsca i jego gościnnych mieszkańców .
 

W warsztach wzieli udział:
Maria Pietura, Dominika Matuszkiewicz, Dominika Domalewska, Nikola Kaczmarzyńska, Agata Bujnicka,
Sylwia Dembicka oraz Daniel Stasiak

Tekst: Jolanta Uhunmwangho
Fotografie: Nikola Kaczmarzyńska

 

Dodano: 7 września 2012r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013


fot. K.Gwardiak-Kocur

Po upragnionej wakacyjnej przerwie nadszedł czas powrotu do szkoły. 3 września ostatecznie zakończyły się wakacje,  rozpoczął się nowy rok szkolny 2012/2013.  Młodzież naszej szkoły z zadowoleniem i radością oczekiwała na pierwszy dzwonek. Wypoczęci i uśmiechnięci uczniowie i nauczyciele serdecznie witali się na korytarzach i w salach lekcyjnych. Podczas uroczystej inauguracji  dyrektor szkoły Marzena Jermak gorąco przywitała nowych uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły, klasę I gimnazjum (IG) i dwie kasy pierwsze liceum (IA i IB). W swoim wystąpieniu przywitała też nowych pracowników szkoły: Monikę Burdecką  (matematyka),  Łukasza Drożdżala (wychowanie fizyczne), Tomasza Majerskiego (historia sztuki), Sylwię Kordońską (język angielski), Piotra Wasilewskiego (reklama wizualna) i nowego nauczyciela religii Seweryna Grudę.
(Joanna Dybowska)

 

Dodano: 3 września 2012r.

___________________________________________________________________ © ZSP Koszalin____________________________________________________________