Strona główna  | Aktualności  - rok szkolny 2009/2010

Uroczyste podsumowanie Biennale Autoportretu, połączone z wernisażem wystawy oraz wręczeniem nagród i wyróżnień w salach Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu

Dwie II nagrody
w Ogólnopolskim Biennale Autoportretu

Komisja Konkursowa II Ogólnopolskiego Biennale Autoportretu II nagrodę przyznała uczennicom naszej szkoły Annie Mazgaj i Karolinie Tomaszewskiej. Na konkurs wpłynęło 541 prac zgłoszonych przez 383 autorów z 23 szkół plastycznych z całego kraju. Uroczyste podsumowanie Biennale Autoportretu, połączone z wernisażem wystawy oraz wręczeniem nagród i wyróżnień odbyło się 11 stycznia 2010r. w salach Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, zorganizowane było przez Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu (JD)

Praca konkursowa Ani Mazgaj  Praca Karoliny Tomaszewskiej

Dodano: 13 stycznia 2011r.

Konkurs Piosenki Francuskojęzycznej - Koszalin 2010

W dniu 21 maja br., w siedzibie Teatru Propozycji Dialog w Koszalinie, odbył się mający swoją wieloletnią tradycję Konkurs Piosenki Francuskojęzycznej.
Do konkursu stanęło 16 uczniów z regionu Pomorza, w tym dwie uczennice naszej szkoły,
Paulina Grygorczyk z klasy IIb oraz Ewelina Wysocka z klasy IIa.
Obie dziewczyny zdecydowały się zaśpiewać piosenki z repertuaru Edith Piaf, nadając im nowe, własne brzmienie. Konkurs był świetną okazją do zaprezentowania umiejętności językowych i wokalnych.
Jury, złożone m.in. z eksperta języka francuskiego oraz specjalisty od emisji głosu i śpiewu przyznało
III miejsce Ewelinie Wysockiej.
Wszyscy utalentowani muzycznie pasjonaci języka francuskiego będą mieli okazję spróbować swoich sił już za rok, do czego gorąco zachęcam. (M. Antoniak)

 

Konkurs Piosenki Francuskojęzycznej - Koszalin 2010,
na zdjęciu Ewelina Wysocka

 

Rozstrzygnięcie konkursu dla szóstoklasistów
(fot. Katarzyna Gwardiak))

Protokół z posiedzenia jury II etapu konkursu plastycznego dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych

 „Słowa w obraz zmienione – moje inspiracje literaturą”
Rozstrzygnięcie konkursu

W dniu 30 kwietnia 2010 r. w Zespole Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie odbyło się rozstrzygnięcie drugiego etapu
KONKURSU PLASTYCZNEGO „Słowa w obraz zmienione – moje inspiracje literaturą”.

I miesce - Oskar Pandałowski, SP w Starych Bielicach, op. Mariusz Pandałowski;
II miejsce - Weronika Grzystek, SP nr 2 w Sianowie, op. Izabela Janocha;
III miejsce - Nikola Kaczmarzyńska, SP w Mielnie, op. Kamila Figielska;
Wyróżnienie - Karolina Świderek, SP nr 13 w Koszalinie, op.Iwona Świderek

Pozostali laureaci:
• Renata Stoła, SP nr 2 w Sianowie, op. Izabela Janocha;
• Karol Łoziński, SP nr 18 w Koszalinie, op.Danuta Lech;
• Aneta Myszko, SP nr 17 w Koszalinie,op.Marek Redlich;
• Wiktor Wysocki SP nr 21 w Koszalinie, op. Waldemar Jarosz;
• Patrycja Mędel, SP nr 7 w Koszalinie, op.Agnieszka Sieńkowska;
• Zofia Jocek, SP nr 21 w Koszalinie, op. Małgorzata Stęporek;
• Agata Bujnicka, SP w Bobolicach, op. Jan Mokrzycki;
• Sylwia Dembicka, SP nr 17, op. Marek Redlich;
• Mateusz Witkowski, SP nr 7 w Koszalinie, op. Agnieszka Kardas

Laureaci konkursu są zwolnieni z egzaminów wstępnych do ZSP im. W. Hasiora w Koszalinie. (JD)

 

Dodano: 13 maja 2010r.

Nasz "Plastyk" na targach edukacyjnych

Stoisko ZSP na targach edukacyjnych, Koszalin 2010 (fot. Patrycja Danneman-Dziekiewicz)

Dodano: 30 kwietnia 2010r.

23 kwietnia zakończył się rok szkolny dla uczniów klas maturalnych

Tego dnia uroczyście żegnaliśmy klasę IVA i IVB z LP i VI z OSSP, których wychowawcami byli
 p.Iwona Wilkoszewska, p. Hanna Bączyk i p. Zenon Kachnicz.
Wszystkim naszym abiturientom życzymy powodzenia na maturze!

 

Uczniowie klas czwartych LP i klasy szóstej OSSP
z wychowawczyniami: p. Hanną Bączyk i p. Iwoną Wilkoszewską (fot. Patrycja Danneman-Dziekiewicz)

Dodano: 30 kwietnia 2010r.

Ćwiczenia przeciwpożarowe

22 kwietna po trzeciej godzinie lekcyjnej odbył się próbny alarm przeciwpożarowy przeprowadzony przez Państwową Straż Pożarną. W szkole rozległy się 3 dzwonki powtarzające się w krótkich odstępach czasu. Był to sygnał mówiący o zagrożeniu przeciwpożarowym. Nauczyciele przebywający w klasach wraz z uczniami bardzo sprawnie opuścili budynek szkoły zgodnie z planem ewakuacji. Przeprowadzony alarm był sprawdzianem umiejętności dla całej społeczności szkolnej (dyrekcji, administracji i obsługi, nauczycieli i uczniów) w wypadku zagrożenia. (JD)

Ćwiczenia przeciwpożarowe w Plastyku (fot. Oliwia Kos)

Dodano: 26 kwietnia 2010r.

Na zdjęciu T. Ziemlewska, fot. M. Antoniak.

III nagroda w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Frankofońskiej

29 marca 2010 r. w Zespole Kolegiów Nauczycielskich w Koszalinie odbyły się regionalne eliminacje do 28 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Frankofońskiej im. J. Lisowskiego. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych naszą szkołę reprezentowały Monika Iwańczuk i Teresa Ziemlewska z klasy IIIc.
Teresa wywalczyła III nagrodę wśród uczniów szkół regionu zachodniopomorskiego. (M.Antoniak)

Dodano: 20 kwietnia 2010r.

V Ogólnopolski Przegląd z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby
dla makroregionu północno – zachodniego
Koszalin 2010

 

   fot. K.Gwardiak

Dodano: marzec 2010r.

Plener Fotograficzny pod hasłem: „Najpiękniejsze Krajobrazy Pomorskie”

Grupa uczniów z klas IIA, IIB, IIIB, IIIC oraz IVG zainspirowana hasłem konkursu fotograficznego wybrała się na jednodniowy plener fotograficzny pod opieką p. Katarzyny Gwardiak i p. Ingi Marciszuk-Mazur. 3 marca 2010 roku odwiedzili miejsca nieopodal Koszalina, które mało znane są mieszkańcom naszych okolic. Poszukiwania inspiracji rozpoczęli od wybrzeża nadmorskiego, następne przystanki wycieczki znajdowały się już głębiej w lądzie. Odwiedzili Lubiechów, gdzie znajduje się wybudowany w 1835 roku pałac w stylu neoklasycystycznym, obecnie w ruinie. Kozią Górę i  pałac z przełomu XVIII i XIX w. zbudowany w stylu barokowym, przebudowany pod koniec XIX wieku w stylu neogotyckim, również zaniedbany. Byli też w Nosowie, gdzie znajduje się  odrestaurowany neorenesansowy pałac z 1850 roku, który położony jest w otoczeniu 22-hektarowego parku angielskiego. (K.Gwardiak)

 

Dodano: 26 marca 2010r.

Studniówka 2010

22 lutego 2010r. w restauracji "Kowal" odbyła się studniówka klas IVA, IVB i VIG. W szalonym tempie muzyki bawiono się do białego rana. Do domów wrócili wszyscy zdrowi, żywi i szczęśliwi.(Z.Kachnicz)

 

Dodano: luty 2010r.

Wyprzedaż prac uczniów

Od 7 do 11 grudnia 2009 można było nabyć prace wykonane przez uczniów naszej szkoły, m.in. ceramiczne, rysunkowe, malarskie, snycerskie, przedmioty użytkowe wykonane z tkaniny aplikowanej, prace fotograficzne i ręcznie wykonane kartki świąteczne.
Dochód z wyprzedaży przeznaczony został na materiały do wykonywania prac przez uczniów. (JD)

Dodano: 9 grudnia 2009r.

Andrzejki - dzień ciasteczkowy

Od rana w piątek (30 listopada) w holu szkoły ustawione były stoły z pysznymi ciastami, które upiekli uczniowie i rodzice. Sprzedażą tych słodkości zajęli się uczniowie z klasy IIIB. Ale do tego nie trzeba było nikogo zbytnio namawiać, bo wszystkie kawałki rozchodziły się jak świeże bułeczki. Pieniądze ze sprzedaży zostały przekazane na potrzeby szkoły. (JD)

Dodano: 2 grudnia 2009r.


Podczas spotkania z przedstawicielami Fundacji przeciwko Leukemii


Fundacja przeciwko Leukemii im. Agaty Mróz Olszewskiej

Nasi uczniowie gotowi pomóc chorym na białaczkę

17 listopada w naszej szkole gościli przedstawiciele Fundacji przeciwko Leukemii im. Agaty Mróz Olszewskiej: p. Henryk Siegert, dr hab. Leszek Kauc i pielęgniarka Joalanta Zakrzewska.

Henryk Siegert, nauczyciel matematyki ze Szczecinka, opowiadał młodym ludziom o tym, że z białaczką można skutecznie walczyć. Dziewięć  lat temu Henryk Siegert przeżył tragedię. Na białaczkę zmarł jego syn. Do przeszczepu zabrakło trzech tygodni. Od tamtej pory pan Henryk współpracuje z Fundacją Przeciw Leukemii.

Dr hab. Leszek Kauc, mikrobilog, założyciel Fundacji, przekonywał, że najskuteczniejszą metodą walki z chorobą nowotworową jest przeszczep szpiku kostnego. Każdy, kto zdecyduje się zostać dawcą szpiku kostnego, musi oddać do badania próbkę krwi. Chodzi o określenie zestawu antygenów. Oddanie szpiku nie zagraża zdrowiu, bo szpik szybko się regeneruje. Pobrania dokonuje się z: kości talerza biodrowego (w narkozie) lub z krwi (bez potrzeby znieczulania).

 Po spotkaniu pełnoletni uczniowie i nauczyciele mogli się zarejestrować jako potencjalni dawcy szpiku. Tego dnia oddało kilka mililitrów krwi  i podjęło poważną decyzję o wpisaniu do centralnego rejestru dawców szpiku  36 osób.(JD)

Dodano: 17 listopada 2009r.

Otrzęsiny klas pierwszych

Co roku witamy nowych uczniów na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego, ale prawdziwy chrzest bojowy pierwszaki przechodzą dopiero podczas tradycyjnych otrzęsin, organizowanych najczęściej przez klasy drugie.
Po otrzęsinach już nikt nie ma prawa nazywać pierwszaków kotami!

   

Dodano: 10 listopada 2009r.


Małgorzata Wach i Magdalena Foriasz stypendystkami Prezesa Rady Ministrów

4 listopada w koszalińskim LO Stanisława Dubois spotkali się najlepsi uczniowie z regionu koszalińskiego, aby odebrać stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2009/2010 otrzymały dwie uczennice naszej szkoły: Małgorzata Wach (klasa III LP) i Magdalena Foriasz (klasa VI OSSP). Aby otrzymać to stypendium, należało w ubiegłym roku szkolnym mieć najwyższą w szkole średnią ocen lub być szczególnie uzdolnionym w jakiejś dziedzinie i mieć dobre oceny z pozostałych przedmiotów. Stypendyści od września przez 10 miesięcy będą dostawać co miesiąc po 258 złotych.

 

Dodano: 4 listopada 2009r.

Przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dnia 13 października 2010r. odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na początku przemawiała przedstawicielka Rady Rodziców p. Ewa Korbus. Następnie zostały wręczone przez p. Marzenę Jermak nagrody dyrektora. Odbyło się również przedstawienie reżyserowane przez
p. Laurę Tucką. W przedstawieniu brali udział: uczniowie klasy IVG (Maja Markowska, Maja Paszkowicz, Ewelina Ludwiczek, Karolina Bronowicka, Anna Mazgaj, Dariusz Wiązowski), uczniowie z klasy IVB (Łukasz Oczachowski i Paweł Słoniewicz), z klasy IIIB (Michał Żłobecki), z klasy VIG (Katarzyna Jachewicz i Karolina Dąbrowska), z klasy IIA (Ewelina Wysocka)

Dodano: 29 października 2009r.


Praca nagrodzona pierwszym miejscem - Dominika Urbańczyk z ZSP w Dąbrowie Górniczej

Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych
Koszalin 2009

9 października o godzinie 12oo w Bałtyckiej Galerii Sztuki w Centrum Kultury 105
została otwarta wystawa
IX Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych Koszalin 2009.
Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody i wyróżnienia najlepszym artystom.

 

Katalog Biennale

Dodano: 13 października 2009r.

 

 

Dodano: 8 października 2009r.

Z A P R O S Z E N I E

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i uczniów na otwarcie wystawy
IX Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych Koszalin 2009

Otwarcie połączone z wręczeniem nagród zaplanowaliśmy na 9 października 2009r. godz. 12.00,
w Bałtyckiej Galerii Sztuki Centrum Kultury 105 w Koszalinie ul. Zwycięstwa 105.
Istnieje możliwość wcześniejszego zarezerwowania miejsc noclegowych wraz z wyżywieniem pod nr tel. 697092016 lub kierownik.zpsm@gmail.com. Cena za nocleg 20 zł brutto/1 osoba (pokój bez łazienki) lub 35 zł brutto/1 osoba (pokój z łazienką). Koszt dziennego wyżywienia 20 zł, w tym: śniadanie - 5 zł, obiad - 10 zł, kolacja - 5 zł.

Pobierz zaproszenie

Dodano: 18 września 2009r.

Wycieczka do Supraśla

12 wzorowych uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych wyjazdem na wycieczkę krajoznawczą do Supraśla. Wyjazd zaplanowano w dniach 6-12 września 2009r. Nagrodę ufundowało Stowarzyszenie PICTOR w Koszalinie.

Lista uczniów

Dodano: 9 września 2009r.

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2008r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010.
Serdecznie witamy nowe klasy: IG, IA i IB

Dodano: 1 września 2009r.