Strona główna  | Aktualności  - rok szkolny 2007/2008

 


Oliwia Kos i Teresa Ziemlewska w TKK Max

W konkursie "Nakręcony Koszalin", w którym organizatorzy postawili tylko trzy warunki "Musisz kręcić komórką. To co nakręcisz musi dotyczyć Koszalina i musi być pozytywne" Oliwia Kos i Teresa Ziemlewska otrzymały drugą nagrodę. Dziewczyny są uczennicami klasy Ic, film kręciły pod okiem p. Joanny Dybowskiej. Nagrodzony film, to dwuminutowa sonda wśród uczniów i nauczycieli dotycząca wiedzy na temat Konstytucji Majowej.

 

dodano 9 czerwca 2008r

Konkurs Malarstwa Ściennego Dzieci  i Młodzieży

30 maja 2008r. nasi uczniowie uczestniczyli w XXXVII edycji konkursu Malarstwa Ściennego Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Pałac Młodzieży w Koszalinie.
Tematy prac tegorocznego konkursu: „Biegać, skakać, latać, pływać...”, „Koncert w zaczarowanym lesie” i „Chcę wyjechać na wieś”. Małe arcydzieła powstały pod Mostami Koszalina i na Ścianach Gimnazjum nr 2.

Dwie uczennice zdobyły III nagrodę:
Sara Szymańska z klasy IG OSSP, prowadzący P.Paweł Narkowicz
Maja Paszkowicz z klasy IIG OSSP, prowadzący P.Tadeusz Walczak
Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w budynku Pałacu Młodzieży w Koszalinie,
Ul. Bogusława II/2 sala 113,w dniu 17.06.08 o godzinie 1700

             
Zdjęcia pochodzą ze strony www.mdk.koszalin.pl

dodano 9 czerwca 2008r

Paweł Słoniewicz wcielił się w rolę Różowej Pantery
Fotoreportaż

Film- Karaoke i Weronika Baryło

DZIEŃ KULTURY FRANCUSKIEJ

30 maja 2008r. świętowaliśmy Dzień Kultury Francuskiej. Zwycięzcą konkursu przygotowanego przez p. M. Antoniak i jej uczniów, w którym uczestniczyły wszystkie klasy została klasa IIB p.I.Wilkoszewskiej. Zabawa był przednia, potrawy wyśmienite i okazja do poszerzenia wiedzy dotyczącej Francji oraz nie tylko posłuchania ale również zaśpiewania pełnych uroku piosenek francuskich.

dodano 9 czerwca 2008r

Kolejny konkurs i......KOLEJNE NAGRODY !!!

 tym razem w VIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla młodzieży szkolnej z miast partnerskich Koszalina pt: "Nasi rówieśnicy,nasze miasta i regiony - Poznajmy się bliżej" pod honorowym patronatem Prezydenta miasta Koszalina p.Mirosława Mikietyńskiego. Na Konkurs zakwalifikowano 175 prac a udział wzięło 163 uczestników. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych - plastycznych zdobyliśmy wszystkie nagrody i wyróżnienia.

Miejsce I
Magdalena Ogonowska - kl.II, LP,opiekun p.Ewa Miśkiewicz-Żebrowska
Miejsce II
Mariola Szymańska - kl.III, LP,opiekun p.Ewa Miśkiewicz - Żebrowska
Miejsce III
Adrian Bauer - kl.VI OSSP, opiekun p.Maria Karpinska
WYRÓŻNIENIA
Justyna Suszka -  kl.II LP, Joanna Chwaleba - kl.III LP, Adriana Osadowska - kl.III LP
Wszystkie trzy wyróżnione uczennice pracowały pod okiem p.Ewy Miśkiewicz - Żebrowskiej.

Uroczyste otwarcie wystawy wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych prac odbyło się 26.05.08.
Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy imienne oraz podziękowania dla placówek i opiekunów. Wystawa jest prezentowana
w Klubie Spółdzielczym 'Bałtyk "KSM  Na Skarpie" w dniach: 27.05.08 - 31.07.08

dodano 31 maja 2008r

Otwarcie wystawy prac laureatów konkursu
'INSPIRACJE LITERATURĄ - ILUSTRACJE DO TEKSTU

Otwarcie wystawy prac laureatów konkursu 'INSPIRACJE LITERATURĄ - ILUSTRACJE DO TEKSTU'  odbyło się 30 maja 2008r.  w galerii w piwnicy ZSP Koszalin. Organizacją konkursu zajęła się p.Dorota Śnieg, pozyskaniem sponsorów p. A.Meller i D. Śnieg. Nagrodami w konkursie było zwolnienie z części praktycznej egzaminów do naszej szkoły oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez naszych sponsorów, p. Jolantę Czajkowską, p.Macieja Kapsę, p.Leona Kukiełkę oraz Centrum Rozrywki MK Bowling i EMPiK-sklep przy ul. Zwycięstwa w Koszalinie.
W imieniu laureatów i własnym serdecznie dziękujemy.

dodano 31 maja 2008r

KONKURS PIOSENKI FRANCUSKIEJ

 9 maja 2008r. dwóch naszych uczniów, Weronika Baryło z IIIA i Michał Żłobecki z IB reprezentowało szkołę na konkursie piosenki francuskiej. Uczniów przygotowywała P.Małgorzata Antoniak, nauczyciel j.francuskiego. Trema zjadła nagrody ale sam fakt uczestnictwa jest już dużym sukcesem i ważnym doświadczeniem i wiązał się z ciężką pracą nad rozwijaniem swoich talentów muzycznych i językowych.

dodano 31 maja 2008r
Zobacz fotoreportaż
 

Połowinki 2008

25 maja 2008r. odbyły się połowinki klas IVG, IIA i IIB pod hasłem WIEJSKIE WESELE. Zabawa miała miejsce w budynku szkoły, przygotowaniem i cała organizacją zajęli się uczniowie z klas IIA i IIB oraz ich wychowawcy, p.H.Bączyk i p.I.Wilkoszewska. Panią młoda była p.Anna Meller a panem młodym p.Jolanta Uhunmwangho. Do tańca przygrywała pełna wigoru kapela a goście weselni tupali tak, że aż sufit drżał.

dodano 31 maja 2008r


Zobacz fotoreportaż

BUCKINGHAMSHIRE NEW UNIVERSITY w naszej szkole

1 kwietnia 2008r. gościliśmy nauczycieli z 'bucks new university' w Angli, p.Billa Schaafa, szefa szkoły z wydziału projektowania i rzemiosła,i p.Teresę Moore z wydziału muzyki i rozrywki przygotowywującego menedżerów kultury. Celem wizyty było zaprezentowanie uniwersytetu i zachęcenie naszych uczniów do podjęcia studiów. Informacje zostały podane w formie bardzo ciekawej prezentacji. Mamy nadzieję, że wizyta ta będzie dla naszych uczniów motywacją zarówno do pracy twórczej jak i nauki, języka angielskiego. Bardzo stymulująco podziałała na wszystkich informacja, że absolwenci wydziałów artystycznych tego uniwersytetu mają większe od pozostałych studentów możliwości znalezienia ciekawej i dobrze płatnej pracy w zawodzie oraz fakt, że kandydaci mają możliwość zdobycia w Anglii stypendium na naukę.

Więcej o uczelni na www.studiawanglii.pl, pytania kierować na zapytaj@studiawanglii.pl. (Rekrutacja i rozmowy kwalifikacyjne w Polsce)

dodano 31 maja 2008rFotorelacja z uroczystości

Pożegnanie klas maturalnych

25 kwietnia odbyła się uroczystość pożegnania klas programowo najwyższych. W tym roku nasze szkolne progi pożegnały: klasa IVA z Liceum Plastycznego (wych. Joanna Dybowska) i klasa VIG (wych. Małgorzata Antoniak) Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych.
Tradycyjnie uczniowie, którzy otrzymali ocenę celującą z obrony praktycznej części dyplomu i co najmniej bardzo dobrą z historii sztuki otrzymali listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Koszalina Mirosława Mikietyńskiego.
Uroczystość uświetniło przygotowane przez p.U.Januszewską wraz ze swoimi wychowankami z kl.IIIb oraz uczniami z innych klas zabawne przedstawienie.

dodano 12 maja 2008r

Maciej Kodzis wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie  Plastycznym "Tęcza"

W tegorocznej edycji konkursu plastycznego "Tęcza"
Maciej Kodzis, uczeń klasy VI OSSP,
zajął  II miejsce w kategorii szkół licealnych w województwie zachodniopomorskim.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Tęcza” jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie.
Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Udział w Konkursie polega na wykonaniu indywidualnej (bez pomocy osób trzecich) pracy plastycznej.

dodano 12 maja 2008r

5 nagród i 8 wyróżnień 
w VI Międzynarodowy Konkursie Plastycznym „INNE SPOJRZENIE” organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu pod honorowym patronatem  Zastępcy Prezydenta Miasta Sosnowca Zbigniewa Jaskierni

Jury po obejrzeniu 1489 prac ze 166 placówek oświatowych z 5 państw (Polska, Rosja, Ukraina, Białoruś, Szwajcaria) zadecydowało, o nagrodzeniu 5 prac i przyznaniu 7 wyróżnień uczniom z Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie

Nagrody
      Kategoria młodzieżowa: 14 - 16 lat
Michał Stachowski (nauczyciel Paweł Narkowicz)
      Kategoria młodzieżowa: 17 - 19 lat
Marta Pietrasińska (Iwona Wilkoszewska)
Natalia Skoczylas (Iwona Wilkoszewska)
Małgorzata Zelek (Ewa Miśkiewicz – Żebrowska)
Mateusz Wojtanowski (Patrycja Dannemann- Dziekiewicz)
Wyróżnienia
      Kategoria młodzieżowa: 14 - 16 lat
Marta Bielak (Iwona Wilkoszewska)
Anna Mazgaj (Iwona Wilkoszewska)
      Kategoria młodzieżowa: 17 - 19 lat
Damian Rudziński (Ewa Miśkiewicz – Żebrowska)
Katarzyna Gajewska (Iwona Wilkoszewska)
Natalia Derdziak (Iwona Wilkoszewska)
Damian Wojdyła (Iwona Wilkoszewska)
Beata Buc (Iwona Wilkoszewska)
Estera Maciaszek (Maria Karpińska)

dodano 24 kwietnia 2008r

nasz kochany profesor s.p. Ryszard Kwaśniewski

19 kwietnia 2008r. uczestniczyliśmy w ostatnim pożegnaniu naszego kochanego profesora śp. † Ryszarda Kwaśniewskiego.

Pan Ryszard był nauczycielem matematyki w naszej szkole w latach 1991-2007. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako ceniony pedagog i wspaniały kolega.

dodano 21 kwietnia 2008r


Ewelina Rynkiewicz, Anna Szwedowicz, Anita Niesiołowska i Agnieszka Żal  prezentują statuetki, jakie otrzymały na Triennale w Zakopanem za zajęcie wysokich miejsc. Statuetki wykonane zostały ręcznie przez uczniów i nauczycieli tamtejszego Zespołu Szkół Plastycznych i dlatego każda jest inna

 


Praca Anny Szwedowicz
pt. "W Trójkącie"  -  która zdobyła  Grand Prix w I Międzynarodowym Triennale Rysunku
w Zakopanem 2008


Anna Szwedowicz w obecności p.dyrektor Marzeny Jermak podczas wręczania nagród w Zakopanem - 3 kwietnia 2008r.

Wielki sukces w Zakopanem

Anna Szwedowicz (naucz. Maria Karpińska) zdobyła
Grand Prix I Międzynarodowego Triennale Rysunku w Zakopanem.
To nie był nasz jedyny sukces.


3 kwietnia w Zakopanem odbyła się uroczystość wręczenia nagród
I Młodzieżowego Międzynarodowego Triennele Rysunku 2008, zorganizowanego przez tamtejszy Zespół Szkół Plastycznych
im. A. Kenara oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ciekawe odkrycie
Wpłynęło na nie 3528 prac z 32 krajów świata. Oprócz uczestników z Polski i państw sąsiadujących z nią, wzięli w nim udział także młodzi ludzie m.in. z Chin, Sri Lanki, Indonezji, Turcji, Nepalu, Kanady, Egiptu i Nowej Zelandii. "Bardzo ciekawym odkryciem triennale są prace z Zespołu Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie" - podsumował konkurs Zygmunt Januszewski, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, przewodniczący jury, dodał "Wyróżniają się dojrzałością i poszukiwaniem nowego rozumienia rysunku, dotykają jego specyfiki, czyli kreski, czytelności idei, autentyzmu oraz dużego potencjału energetycznego."

Jury wybrało kompozycję Anny Szwedowicz "W trójkącie” do Grand Prix. Jest to rysunek na tradycyjnym malarskim płótnie, na którym iluzję przestrzeni wyczarowują kreski misternie haftowane nitką.

Dziewczyny na medal
Wielki sukces odniosła też Ewelina Rynkiewicz zajęła pierwsze miejsce w kategorii 16 - 18 lat, a Paulina Drobińska - w kategorii 19 - 20 lat. Anita Niesiołowska otrzymała specjalne wyróżnienie od przewodniczącego jury. Wszystkie wykonały swoje prace pod kierunkiem nauczycielki Marii Karpińskiej, a Agnieszka Żal, kolejna wyróżniona na tym konkursie - pod kierunkiem Ewy Miśkiewicz-Żebrowskiej. "Dla mnie już wielkim wyróżnieniem było to, że spośród 178 prac wybranych z 3,5 tysiąca przez jury, aż sześć wykonały nasze uczennice. A tymczasem nasze dziewczyny zgarnęły wszystkie najwyższe nagrody" - cieszy się Marzena Jeremak, dyrektor ZSP w Koszalinie. - Wszystkie nagrodzone prace zostały w Zakopanem i stanowią własność tamtejszej szkoły. Będą prezentowane na wystawach w całej Polsce. Postaram się tę wystawę ściągnąć też do nas.

Sejsmograf duszy
A co to były za prace? - Moim ulubionym materiałem jest tkanina - mówi Anna Szwedowicz, uczennica III klasy, która za rok będzie zdawać maturę. Potem zamierza studiować projektowanie odzieży. - Dlatego swój rysunek wykonałam na materiale.
- "Ja pracowałam nad tematem "Sejsmograf”, dawał bardzo duże możliwości. Wcale nie myślałam o wygraniu ani o nagrodach. Wybrałam sejsmograf duszy, aby pokazać co czuję" - zdradza Aneta Niesiołowska.
Fragmenty powyższego tekstu pochodzą z artykułu w Głosie Koszalińskim z 14.04.2008r.

Nagrody i wyróżnienia
Anna Szwedowicz - "W trójkącie" - Grand Prix
Ewelina Rynkiewicz - "Książka" - I nagroda - kategoria 16-18 lat
Agnieszka żal - "Taniec" - wyróżnienie - kategoria 16-18 lat
Paulina Drobińska - "w kolejce do..." - I nagroda - kategoria 19-20 lat
Anita Niesiołowska - "Sejsmograf" - nagroda specjalna
Prace nominowane do nagród
Ewelina Rynkiewicz - "Rowerzysta"
Anna Szwedowicz - "Spotkania"
Anna Wołkowska - "W przestworzach"
Anna Rewińska - "Autoportret"
Prace przyjęte na wystawę
Agnieszka Zal - "Studium rak i nóg"
Justyna Broda - "Zakopane - Ząb"
Dobrosława Kamińska - "Na suchym na mokrym"

Prace powstały pod kierunkiem: Marii Karpińskiej, Ewy Miśkiewicz-Żebrowskiej i Tadeusza Walczaka

Zobacz też:
» Fotoreportaż z wernisażu w serwisie www.watra.pl
» Artykuł w Głosie Koszalińskim z 14 kwietnia 2008r.
» Artykuł w Dzienniku Polskim z 3 kwietnia 2008r.
» Artykuł w Dzienniku Polskim z 3 kwietnia 2008r.
» Werdykt Jury w wersji polskiej
» Werdykt Jury w wersji angielskiej
 

dodano 16 kwietnia 2008r.

W ramach organizowanego corocznie Festiwalu Francuskojęzycznych
Szkół Średnich odbył się konkurs na plakat  reklamujący to wydarzenie


W konkursie jak zawsze uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.
Pierwszą nagrodę zdobyła uczennica klasy IIIB Małgorzata Zelek pracująca pod okiem
p. Iwony Wilkoszewskiej. Plakat jej autorstwa został wykorzystany we wszystkich materiałach reklamowych tej imprezy. II i III nagrodę zdobyli Maciej Kodzis i Adrian sobieraj,
również uczniowie p. Iwony Wilkoszewskiej.
Wyróżnienie otrzymały uczennice p. Patrycji Dannemann-Dziekiewicz Natalia Derdziak z IIA
i Natalia Skoczylas z IIB. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 28 lutego 2008r.

dodano 28 marca 2008r.

"Sprawni jak żołnierze" 
II miejsce w klasyfikacji drużynowej

Agnieszka Tamulewicz, Roksana Balcerzak, Izabela Oktaba, Anna Szymańczuk, Małgorzata Wach zajęły
II miejsce w klasyfikacji drużynowej
w wieloboju sprawnościowo-obronnym p.n. "Sprawni jak żołnierze"
.
W otwartych mistrzostwach Koszalina w wieloboju sprawnościowo- obronnym brały udział drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych. W pierwszym dniu rywalizacji młodzież pisała test z wiedzy patriotycznej,
a następnie brała udział w konkurencjach biegowych i konkursie udzielania pierwszej pomocy.
W drugim dniu zmagań odbył się konkurs strzelecki i rzuty granatami.
Opiekunem drużyny była p. Joanna Dybowska

 

dodano 13 marca 2008r.

Nagrody Prezydenta Miasta Koszalina

Uczennice Anna Szwedowicz z klasy IIIA LP i Martna Maksimiuk z klasy IVA LP otrzymały w roku szkolnym 2007/2008 nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przyznane przez Prezydenta Miasta Koszalina. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się
w dniu 17 grudnia 2007r.w sali kina "Alternatywa" w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej

dodano 13 marca 2008r.

Autorska wystawa fotograficzna
Natalii Kaczmarek

Natalia Kaczmarek uczennica klasy IB LP zaprezentowała swoje prace na autorskiej wystawie fotograficznej w Pałacu Młodzieży w Koszalinie.  Przedstawione na wystawie zdjęcia
są zbiorem różnych prac autorki z ubiegłych lat.
Część powstała podczas plenerów fotograficznych, a część to efekt samodzielnie realizowanych projektów. Uczennica ma na koncie wiele nagród i wyróżnień w
ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych i plastycznych.
Jej prace znalazły się na okładkach komercyjnych wydawnictw literackich.
Za swoje osiągnięcia w roku 2007 otrzymała nagrodę
I stopnia Prezydenta Miasta Koszalina.

Otwarcie wystawy odbyło się 29 lutego 2008r.,
prace będzie można oglądać do 10 kwietnia 2008r.K o l o r o w a   D w o r c o w a

26 lutego 2008r. w holu głównym Politechniki Koszalińskiej odbyło się
uroczyste ogłoszenie listy laureatów konkursu "Kolorowa Dworcowa" na projekt elewacji budynku przy ulicy Dworcowej 11-15 w Koszalinie. Pierwszą nagrodę i wyróżnienia zdobyły uczennice
Pani Patrycji Dannemann-Dziekiewicz z pracowni reklamy wizualnej:
I miejsce zajęła Beata Buc z klasy IIB, wyróżnienia otrzymały
 Natalia Skoczylas z klasy IIB i Pola Zwolińska z klasy IIA. Pan Mirosław Mikietyński, Prezydent Miasta Koszalina, sprawował honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem.
Konkurs zorganizowało Obywatelskie Stowarzyszenie Nasz Prezydent, a jego współorganizatorem była nasza szkoła.

          

dodano 26 lutego 2008r.

Pokaz nowej kolekcji
Błażeja   Telińskiego

28 stycznia 2008r. w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym
im. Juliusza Sowackiego odbył się pokaz mody.  Swoją nową kolekcje pt. "Le Royal Style" zaprezentował uczeń klasy IIB naszej szkoły, Błażej Teliński. Fryzury i makijaże stylizowano na XVIII i XIX wiek. Mogliśmy zobaczyć 15 kreacji. W pokazie wzięły udział profesjonalne modelki z całej Polski. Kolekcja zostanie pokazana również w Warszawie i Poznaniu.
F O T O R E P O R TA Ż  z  pokazu, a tak o pokazie piszą w prasie: w Głosie Koszalińskim i na stronach wiadomości.ngo.pl
 

Studniówka 2008

12 stycznia 2008r. w sali bankietowej hotelu GROMADA rozpoczął się tradycyjnym polonezem odtańczonym przez uczniów i nauczycieli szkoły bal studniówkowy.
O atmosferze i przebiegu uroczystości, która trwała do 4:00 rano najlepiej opowiedzą załączone w fotoreportażu zdjęcia

Fotoreportaż z uroczystości www.gk24.pl

Wyprzedaż  prac uczniów

od 3 do 7 grudnia,  w godzinach 9:30-17:30
Serdecznie wszystkich zapraszamy
Do nabycia prace ceramiczne, rysunkowe, malarskie, snycerskie, tkanina artystyczna i przedmioty użytkowe wykonane z tkaniny aplikowanej, ręcznie wykonane kartki świąteczne, prace fotograficzne oraz profesjonalnie wykonany kalendarz na rok 2008 z pracami naszych uczniów
Dochód z wyprzedaży przeznaczony jest na materiały do wykonywania prac przez naszych uczniów
 

K a l e n d a r z    n a    r o k  2 0 0 8

Zbieramy zamówienia na
profesjonalnie wydany kalendarz z pracami naszych uczniów
Firmy, które złożą zamówienie na min. 20 sztuk mogą bezpłatnie umieścić logo swojej firmy na naszym kalendarzu.
Cena kalendarza - 30zł.
Zamówienia prosimy składać bezpośrednio w sekretariacie szkoły lub
drogą e-mailową na adres zspkoszalin@tlen.pl
Kalendarz można obejrzeć pod adresem www.fotka.scholaris.pl

 

VIII Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa
Uczniów Klas Młodszych Szkól Plastycznych
Koszalin 2007

Fotoreportaż z otwarcia wystawy

ŻEGNAJ LATO - WITAJ JESIEŃ
W sobotę 29.09.2007, na zaproszenie Pana Prezydenta uczniowie naszej szkoły pod opieka artystów - nauczycieli ZSP, Pani E.Miśkiewicz-Żebrowskiej i Pana P.Narkowicza wzieli udział w imprezie
"Żegnaj lato - witaj jesień" na Rynku Staromiejskim w Koszalinie.
Można było obejrzeć i zakupić prace ceramiczne, rysunkowe, malarskie i fotograficzne.
Fotoreportaż z uroczystości


VIII BIENNALE Rysunku i Malarstwa

 Skład jury VIII Biennale Rysunku i Malarstwa w Koszalinie: Pan prof. Witold Kaliński - ASP Łódź Pan prof. Jerzy Ostrogórski - ASP Gdańsk Pan prof. Ireneusz Domagała - ASP Poznań
Posiedzenie Jury odbyło się 15 czerwca 2007
Więcej informacji na stronie www.fotka.scholaris.pl