Finalistki XLIV Olimpiady Artystycznej: Anna Matczak i Sandra Kozłowska
Napisała Katarzyna Gwardiak-Kocur
Anna Matczak (VIG) i Sandra Kozłowska (IVA) 10-12 lutego 2020 roku uczestniczyły w etapie okręgowym XLIV Olimpiady z Historii Sztuki, który odbył się w Głównym Gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie.
Egzamin na tym etapie składa się z części pisemnej (wypracowanie na jeden z pięciu podanych do wyboru tematów) oraz ustnej (prezentacji przygotowanej przez ucznia tematu własnego oraz odpowiedzi na dwa wylosowane pytania w oparciu o konkretne dzieła). Decyzją tegorocznego jury dziewczyny znalazły się ex aequo na II miejscu. Ów lokaty umożliwiły im dalsze uczestnictwo w olimpiadzie.
Niestety w tym roku finał olimpiady okazał się niemożliwy do przeprowadzenia, oczywiście powodem były szeroko zakrojone działania mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19 na ternie kraju. Ministerstwo Edukacji Narodowej odwołano eliminacje centralne Olimpiady Artystycznej. Decyzją Ministra uczniowie zakwalifikowani do eliminacji centralnych uzyskali tytuł finalisty.
W kwietniu zamierzaliśmy informować o zmaganiach dziewcząt podczas etapu centralnego. Zamiast tego oznajmiamy, iż Ania Matczak i Sandra Kozłowska zostały tegorocznymi FINALISTKAMI Olimpiady Artystycznej. Serdecznie Wam gratulujemy!!! Otrzymując takie wyróżnienie uczennice zwolnione są z części teoretycznej egzaminu dyplomowego. Pragniemy nadmienić, iż do olimpiady przygotowywał Anię i Sandrę nauczyciel historii sztuki - Tomasz Majerski, któremu również należą się podziękowania oraz gratulacje!
O zakończeniu Olimpiady słów kilka:
Komunikat Grażyny Bastek - sekretarz naukowy Olimpiady Artystycznej
Nagrodzeni w Festiwalu Młodych Bajanie „ŚWIAT WIDZIANY MOIMI OCZAMI”
Napisała Joanna DybowskaFestiwal Młodych Bajanie „ŚWIAT WIDZIANY MOIMI OCZAMI” Zgierz 2019 to konkurs plastyczny, w którym nasza uczennica zdobyli nagrody i szereg wyróżnień. W kategorii wiekowej powyżej 15. roku życia Jury przyznało I miejsce Weronice Olesiak, wyróżnienia Aleksandrze Lepka, Juliannie Jurewicz i Katarzynie Gomułka. W kategorii wiekowej 10-15 lat wyróżnienie przypadło Zuzannie Maliszewskiej.
Weronika Olesiak 'Nie mogę oddychać'
Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w zgierzu, Centrum Kultury Powiatu Zgierskiego.
Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Inne Spojrzenie"
Napisała Joanna DybowskaCztery wyróżnienia w 17. edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie" zostały przyznane uczniom z naszego Plastyka. Prace Weroniki Olesiak, Pawła Gołaszewskiego, Zuzanny Tkacz i Julii Jarosz zostały zauważone spośród prawie trzech tysięcy innych z 397 placówek polskich i 51 zagranicznych.
Wspaniałe wyniki naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym na Litwie.
Napisała Katarzyna Gwardiak-KocurW XI edycji konkursu pt."Młody człowiek w XXI wieku" wzięło udział 169 fotografów zgłaszając na konkurs łącznie 1416 fotografii. By wziąć udział w konkursie należy zgłosić minimum jedną serię prac składającą się od 3 do 7 fotografii.
Do konkursu mogą zgłaszać się młodzi początkujący fotograficy jak i ci z artystycznym doświadczeniem. Wiek uczestników to 12 - 29 lat. Organizator konkursu, Mass-media Centre w Kownie (Litwa) oraz Związek Litewskich Artystów Fotografików odział Kowno, dzieli uczestników na 3 grupy wiekowe. Podczas oficjalnego otwarcia wystawy pokonkursowej w czerwcu 2019 roku ogłoszono tegorocznych laureatów.
Sukcesy naszych uczniów w IV Ogólnopolskim Konkursie pt. JA w Słupsku
Napisała Katarzyna Gwardiak-KocurNa IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Fotograficzno-Filmowy pt. „JA” wpłynęło łącznie 130 prac: 56 plastycznych, 71 fotograficznych oraz 3 filmy. Konkurs organizowany jest przez Liceum Plastyczne przy Zespole Szkół Technicznych w Słupsku, a w tym roku patronatem objęła go Pani Prezydent Miasta Słupsk. Uczniowie naszej szkoły zgłosili na tę okoliczność prace malarskie, z tkaniny artystycznej i fotografii.
Jury konkursu wyróżniło naszych uczniów w następujących kategoriach:
1) Kategoria PLASTYCZNA, wiek 16-19 lat (szkoły średnie) - kategoria szkoły plastyczne
III miejsce - MAGDALENA BECHLER, 16 lat, opiekun: Ewa Miśkiewicz-Żebrowska
III miejsce - EMILIA PASZKIEWICZ, 18 lat, opiekun: Anna Tkacz
Do wystawy zakwalifikowali się: Katarzyna Jantoszak, Patrycja Sawerska, Weronika Olesiak, Julia Jarosz, Zuzanna Tkacz, Blanka Rzepecka, Rafał Czuchryta.
2) Kategoria FOTOGRAFICZNA, wiek 16-19 lat (szkoły średnie) - kategoria szkoły plastyczne
I miejsce - PAWEŁ GOŁASZEWSKI, 16 lat, opiekun: Katarzyna Gwardiak-Kocur
II miejsce - DAWID PIENIAWSKI, 16 lat, opiekun: Katarzyna Gwardiak-Kocur
Od lewej: Magdalena Bechler, Paweł Gołaszewski, Dawid Pieniawski
Wyróżnienie w XXVII Ogólnopolskim Plenerze Rzeźbiarskim Bydgoszcz-Myślęcinek 2019
Napisała Joanna DybowskaW Myślęcinku zakończył się XXVII Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski Bydgoszcz-Myślęcinek 2019. Przez ostatnie dwa tygodnie, w upale i zmęczeniu, drużyna naszego Plastyka w składzie Katarzyna Jantoszak, Weronika Olesiak i Lena Szczepaniak wykonywały rzeźbę w drewnie, za którą jury przyzało wyróżnienie.
[Nasze trio z Koszalina, od lewej Katarzyna Jantoszak, Weronika Olesiak i Lena Szczepaniak przy swojej pracy]
Celem pleneru była realizacja rzeźby, kompozycji przestrzennej, siedzisk które powinny uwzględniać funkcję artystyczno-użytkową oraz miejsce lokalizacji jakim jest Leśny Park Kultury i Wypoczynku otoczony naturalnym lasem. Uczniowie szkół plastycznych z całego kraju wykonali siedziska o charakterze animalistycznym, które będzie można podziwiać i cieszyć się z ich funkcjonalności na terenie Myślęcinka. W tegorocznym plenerze udział wzięło ponad 30 uczniów ze Szczecina, Koszalina, Lublina, Katowic i Bydgoszczy.
Zrealizowane projekty oceniało profesjonalne jury. Na jego czele stanął prof. dr hab. Wiesław Koronowski z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, a w jego skład weszli: dr Rafał Kotwis (UA Poznań), dr Michał Kubiak (Związek Artystów Rzeźbiarzy) i mgr Karol Dąbrowski.
Organizatorami pleneru są: Państwowy Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Leśny Park Kultury i wypoczynku wBydgoszczy.
Paweł Gołaszewski i Julia Masłowska powrócili z nagrodami z XIII Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Zamość Perła Renesansu”
Napisała Joanna DybowskaPaweł Gołaszewski i Julia Masłowska powrócili z nagrodami z XIII Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Zamość Perła Renesansu” dla uczniów Liceów Plastycznych organizowanego przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Liceum Plastyczne im. Bernardo Morando w Zamościu. Julia Masłowska otrzymała pierwszą magrodę (ex aequo), Paweł Gołaszewski nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Zamościa.
Na zdjęciu od lewej Paweł Gołeszewski i Julia Masłowska podczas wernisażu w Zamościu.
Przez pięć upalnych, czerwcowych dni młodzi ludzie ze sztalugami i farbami wtopili się w staromiejski pejzaż Zamościa, by odnaleźć odpowiedni dla siebie „architektoniczny” motyw godny utrwalenia na płótnie i wykonac dwie prace konkursowe. W plenerze wzięło udział łącznie 33 uczniów z16 szkół plastycznych z całego kraju. Prace powstałe powstały podczas XIII Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Zamość Perła Renesansu”można oglądać w Centrum „Synagoga” przy ul. Pereca 14 w Zamościu.
Laureatki w konkursie fotograficznym Pomorze Zachodnie TO MY!
Napisała Katarzyna Gwardiak-KocurJuż po raz szósty komisja konkursowa oceniała fotografie nadesłane na konkurs realizowany w ramach "Pomorza Zachodniego - TO MY!". Organizator czyli, Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie, w ramach promocji naszego regionu proponuje uczniom wszystkich typów szkół i placówek udział w konkursie fotograficznym "Wokół nas- ludzie, miejsca, sytuacje" lub w konkursie na plakat elektroniczny w języku obcym "Niech o nas mówią inni".
W kategorii szkół ponadpodstawowych w kategorii FOTOGRAFIA nagrodzono dwie nasze uczennice:
Weronikę Olesiak klasa IVG - I miejsce
Paulinę Talewską klasa IIIA - II miejsce
Uczniów do konkursu zgłosiła Katarzyna Gwardiak-Kocur. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy.
Uroczystość wręczenia nagród wraz z otwarciem wystawy pokonkursowej obyła się 10 maja 2019 roku o godz. 16.00 w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.
Sukces naszych uczniów i nauczycieli w Makroregionalnych Przeglądach Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Uczniów Publicznych i Niepublicznych Szkół Plastycznych w roku 2018/2019
Napisała Hanna BączykW roku szkolnym 2018/2019 przeprowadzono XIV ogólnopolską edycję przeglądów prac z rysunku, malarstwa i rzeźby uczniów szkół plastycznych. W przeglądzie brały udział 63 szkoły z całej Polski, nasza zajęła szóste miejsce, które świadczy o niezmiennie utrzymującym się wysokim poziomie nauczania przedmiotów artystycznych w naszej placówce.
Dwie uczennice zakwalifikowały się do III etapu i będą uczestniczyć w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez CEA, są to Hanna Ziarkowska- nauczyciel prowadzący Paweł Rogalski i Oliwia Dubielak- nauczyciel prowadzący Tadeusz Walczak. Uczennicom, ich nauczycielom serdecznie gratulujemy tak wysokich wyników. Podczas prowadzonych warsztatów komisja powołana przez Dyrektora CEA dokona oceny finalistów i wyłoni kandydatów, którym zostanie przyznane prawo do ubiegania się w roku akademickim 2020/2021 o przyjęcie bez rekrutacji na poszczególne uczelnie artystyczne nadzorowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kierunki: malarstwo, rzeźba i grafika.
Trzymamy kciuki za Hanię i Oliwię, które od 02.06 do 07.06 będą uczestniczyć w tych prestiżowych warsztatach w Dłużewie.
Nagrody w dziedzinie kultury dla Weroniki Olesiak i Pawła Gołaszewskiego
Napisała Joanna DybowskaPodzcas 11. Gali Koszalińskiej Kultury zostały przyznanie nagrody za osiągnięcia w dziedzinie tworzenia, upowszechniania i ochrony kultury. Kapituła konkursu przyznała 28 nagród. Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie Weronika Olesiak i Paweł Gołaszewski,którzy otrzymali nagrody II stopnia w kategorii dzieci i młodzież.
Paweł Gołaszewski swoją nagrodę otrzymał między innymi za szczególne osiągnięcia w dziedzinie fotografii. W roku 2018 otrzymał I nagrodę w XI Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Dzieła mistrzów inspiracją współczesnej fotografii” w Lublinie. Paweł na co dzień podstaw fotografii i filmu uczy się u Katarzyny Gwardiak–Kocur.
Weronika Olesiak nagrodę otrzymała za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rysunku i malarstwa. W 2018 roku otrzymała m.in. II nagrodę w XIX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pn. „Moje inspiracje muzyczne” w Nałęczowie. Nauczycielem rysunku i malarstwa uczennicy jest dr hab. Ewy Miśkiewicz – Żebrowska.
Zuzanna Gawlak i Milena Paszuła wyróżnione w 11 edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „7 grzechów głównych”.
Napisane przez Paweł Rogalski18 marca 2019 r. W Pałacu kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, jury wyłoniło zwycięzców 11 edycji konkursu ogólnopolskiego „7 grzechów głównych”. Tegoroczna edycja cieszyła się największym zainteresowaniem, łącznie napłynęło 1112 prac.
Uczniowie mieli do dyspozycji 3 kategorie: poezja, malarstwo, oraz grafika komputerowa/warsztatowa. Spośród wielu interesujących pomysłów i rozwiązań twórczych wyłoniono te, które najmocniej odzwierciedlały ideę konkursu i stanowiły najciekawszą wypowiedź artystyczną, uwzględniającą zarówno warsztat, jak i tematykę. Nasze uczennice Zuzanna Gawlak oraz Milena Paszuła z klasy 2b otrzymały wyróżnienia w dziedzinie malarstwa (w 3 kategorii wiekowej 15-25 lat), obie dziewczyny pracują w tej dziedzinie artystycznej pod okiem Pawła Rogalskiego.
Zuzia Gawlak 7 grzechów głównych zagłębie pałac kultury 2019
Drugie miejsce Pawła Gołaszewskiego w konkursie fotograficznym.
Napisała Katarzyna Gwardiak-Kocur19 lutego został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Świat w obiektywie” zorganizowany przez kołaczkowski Ośrodek Wspomagania Dziecka i Rodziny. Z okazji XIII edycji konkursu 91 autorów przysłało łącznie 214 zdjęcia. Jury wybrało cztery najlepsze fotografie w każdej z kategorii: „Przyroda wokół nas”, „Wydarzenia” oraz „Człowiek i świat” oraz zakwalifikowało kilkanaście innych prac do wystawy pokonkursowej.
II miejsce - Paweł Gołaszewski
Indeks Młode Skoki'19 dla Weroniki Wołyńskiej
Napisała Hanna BączykPodczas Ogólnopolskich Warsztatów Rzeźbniarsko- Rysunkowych- Młode Skoki'19, organizowanych przez Wydział Rzeźby Uniwersytetu w Poznaniu dla kandydatów i uczniów przygotowujących się na studia w kierunku rzeźba, Weronika Wołyńska uczennica klasy III B naszego Liceum Plastycznego otrzymała Indeks Młode Skoki'19 uprawniający ją do przyjęcia na studia na Wydziale Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Weronika wykonała trzy prace rysunkowe węglem i dwie prace rzeźbiarskie na takim poziomie, że komisja jednogłośnie oceniła jej wyniki jako najlepsze i nasza uczennica jako jedyna otrzymała Indeks Młode Skoki'19.
Serdecznie gratulujemy Weronice, nauczycielom prowadzącym z nią zajęcia pani Dorocie Śnieg i panu Tadeuszowi Walczakowi oraz rodzicom uczennicy.
Wyróżniona fotografia Anny Matczak w ogólnopolskim magazynie internetowym
Napisała Katarzyna Gwardiak-KocurNasza uczennica Anna Matczak, uczennica klasy VG, została zauważona przez komisję konkursową redakcji magazynu fotograficznego PokochajFotografie.pl
Z okazji 10 urodzin magazynu zorganizowano, ostatnią już, 25 edycję wyjątkowo popularnego konkursu pt. Autoportret.
Każdy uczestnik mógł na konkurs zaproponować tylko jedną fotografię. Spośród tysięcy zgłoszeń amatorów, profesjonalistów, uczniów, studentów i pracujących już w branży fotografów praca Ani została WYRÓŻNIONA. Jest to szczególne osiągnięcie! Serdecznie gratulujemy Ani konsekwentnych działań twórczych!
Hanna Ziarkowska wyróżniona na Biennale Rysunku i Malarstwa w Bielsko-Białej.
Napisane przez Paweł RogalskiHanna Ziarkowska z klasy IIIA wyróżniona została na XIV Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych w Bielsko-Białej. Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych w Bielsko-Białej jest jednym z najstarszych konkursów artystycznych tego typu w powojennej Polsce. Pierwsza edycja Biennale miała miejsce już w 1993 roku. Specyfiką powyższego konkursu jest skład komisji, której członkami zawsze są profesorowie wykładający na wyższych uczelniach artystycznych lub osoby niezwykle zasłużone w środowisku artystycznym.
Na konkurs nadesłano 587 prac (260 prac rysunkowych, 327 prac malarskich) z 39 szkół plastycznych klas V, VI OSSP oraz III, IV – LP, szkół publicznych i niepublicznych oraz słuchaczy policealnych szkół plastycznych. Organizację konkursu Centrum Edukacji Artystycznej powierzyło Zespołowi Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej.
Ziarkowska Hanna - Brzeg, akryl
24 stycznia 2019 skład komisji wyłonił laureatów. Z przyjemnością informujemy że nasza uczennica Hanna Ziarkowska otrzymała wyróżnienie w dziedzinie malarstwa za pracę „Brzeg”. (Nauczyciel prowadzący Paweł Rogalski).
Do wystawy została zakwalifikowana również nasza zeszłoroczna absolwentka Katarzyna Oleśkiewicz za pracę rysunkową „Wyciszenie”. (Nauczyciel prowadzący Tadeusz Walczak.)
Serdecznie gratulujemy !
Julia Jagiełło i Daria Rymarczyk 11-12 lutego 2019 roku uczestniczyły w II etapie okręgowym XLIII Olimpiady z Historii Sztuki, który odbył się w Głównym Gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie.
Od lewej: Julia Jagielło, Daria Rymarczyk
Po dwuczęściowym egzaminie składającym się z części pisemnej (wypracowanie na jeden z pięciu podanych do wyboru tematów) oraz ustnej: prezentacji przygotowanej przez ucznia tematu własnego oraz odpowiedzi na dwa wylosowane pytania w oparciu o konkretne dzieła. Do następnego etapu przeszła Julka Jagiełło z klasy IVA!!! Natomiast Daria Rymarczyk z kl.VIG została doceniona przez komisję egzaminacyjną i otrzymała wyróżnienie za prezentację tematu własnego! Uczennice do olimpiady przygotowywali nauczyciele - Inga Marciszuk Mazur oraz Tomasz Majerski.
Dziewczynom serdecznie gratulujemy! Trzymamy kciuki za Julkę w etapie centralnym, który odbędzie się 15-18 kwietnia w Muzeum Narodowym w Warszawie.
Laureaci w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym w Olsztynie
Napisała Katarzyna Gwardiak-Kocur28 stycznia 2019 roku komisja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego w Olsztynie wytypowała do wystawy 46 prac 31 osób. Na konkurs wpłynęło 155 prac 102 osób z dziedzin malarstwo, rysunek, fotografia, grafika warsztatowa i grafika cyfrowa. Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych. Na liście nagrodzonych konkursu pt. Impresje zorganizowanego przez Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie znaleźli się:
* Paweł Gołaszewski na III miejscu z fotografiami z serii „Nieskończenie złożony”
* Klaudyna Dziewiałtowicz otrzymała wyróżnienie za dwie fotografie pt. Przeobrażenie”
Uczniowie pracowali pod opieką Katarzyny Gwardiak-Kocur. Warto dodać, iż na wystawie pokonkursowej będzie można obejrzeć prace 9 uczniów koszalińskiego Plastyka. Planowany termin wystawy pokonkursowej nastąpi w marcu 2019 roku w galerii „Przepompownia”, ISP, Wydział Sztuki w Olsztynie.
Uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Anna Matczak laureatką Biennale „W stronę Fantazji i Wyobraźni”
Napisane przez Paweł RogalskiIII edycja Biennale „W stronę Fantazji i Wyobraźni” została dedykowana słynnemu artyście Zdzisławowi Beksińskiemu. Konkurs jest organizowany przez Liceum Plastyczne im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie. Biennale skierowane było do uczniów liceów plastycznych i ogólnokształcących szkół sztuk pięknych.
Anna Matczak 2019 Krosno
Każda szkoła mogła zgłosić na konkurs nie więcej niż 15 prac łącznie w dowolnie wybranych przez siebie dyscyplinach i technikach określonych regulaminem konkursu. Na konkurs łącznie nadesłano 424 prace z 35 szkół artystycznych w Polsce.
13 Grudnia 2018 r. jury wyłoniło laureatów, wśród nich nasza uczennica Anna Matczak otrzymała Nagrodę specjalną Dyrektora Muzeum Historycznego w Sanoku. Anna na co dzień pracuje pod okiem nauczyciela rysunku i malarstwa Pawła Rogalskiego.
Serdecznie gratulujemy!
Wyróżnienia w Biennale Małej Formy Graficznej w Katowicach
Napisała Katarzyna Gwardiak-KocurW I Ogólnopolskim Biennale Malej Formy Graficznej „Śladami Natury - MIKROKOSMOS”, organizowanych przez Pałac Młodzieży w Katowicach, nasze uczennice otrzymały dwa wyróżnienia w kategorii grafiki komputerowej.
Organizator życzył sobie zobrazowania świata niewielkiego, delikatnego ale tak wszechobecnego. Zachęcano do dostrzeżenia życia na łąkach, w wodzie, w koronach drzew czy w powietrzu. Na tak sformułowany temat zgłoszono 457 prac z 44 placówek. Prace były oceniane zgodnie z regulaminem pod względem: ciekawej interpretacji tematu, techniki graficznej, kompozycji, estetyki, pomysłowości i wrażliwości młodych twórców.
WYRÓŻNIENIA W kategorii GRAFIKA KOMPUTEROWA otrzymały
* wyróżnienie regulaminowe - Kategoria GRAFIKA KOMPUTEROWA 15-19 lat Sandra Kozłowska 18 lat
* wyróżnienie honorowe -Kategoria GRAFIKA KOMPUTEROWA 15-19 lat Nathalie Dojnikowski 18 lat
Paweł Gołaszewski laureatem Autunaliów
Napisała Katarzyna Gwardiak-Kocur17 listopada w Hydrogalerii w Zielonej Górze zawisła wystawa nagrodzonych prac fotograficznych. W dniu wernisażu jury ogłosiło wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego pt. „Martwa natura” zorganizowanego przez Zielonogórski Ośrodek Kultury. Po obejrzeniu 84 prac 63 autorów komisja przyznała nagrody. W kategorii młodzież na drugim miejscu uplasowała się fotografia Pawła Gołaszewskiego ucznia klasy IVG, który pracuje pod opieką Katarzyny Gwardiak-Kocur.
Serdeczne gratulacje :)
Laureaci Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Dzieła mistrzów inspiracją współczesnej fotografii" Lublin 2018
Napisała Katarzyna Gwardiak-KocurPo raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Dzieła mistrzów inspiracją współczesnej fotografii”. To już jedenasta edycja konkursu, a wpłynęło na nią 269 prac z 38 ośrodków oraz 12 zgłoszeń indywidualnych. Jury przyznało 12 nagród i 20 wyróżnień w kategoriach wiekowych obejmujących wiek od 12 do 25 lat, ponadto do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano 57 prac.
Tak więc :
w kategorii wiekowej 14 – 16 lat
I nagrodę otrzymał Paweł Gołaszewski, lat 16, z klasy IVG, który zrealizował własny autoportret w duchu twórczości Pabla Picassa a dokładnie portretem Jacqueline w żółtym kapeluszu.
w kategorii wiekowej 17 – 19 lat
Wyróżnienie otrzymała Paulina Talewska, lat 18, z klasy IIIA, która zrealizowała fotografię zainspirowaną malarstwem Gustava Klimta.
Pierwsze miejsce Weroniki Wołyńskiej w konkursie fotograficznym o tematyce leśnej.
Napisała Katarzyna Gwardiak-KocurLiga Ochrony Przyrody - Okręg w Szczecinie jesienią tego roku zorganizowała konkurs fotograficzny pt. "Czas na las". Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ze szkół średnich z terenu województwa zachodniopomorskiego. Jak podaje organizator konkurs cieszył się naprawdę dużym zainteresowaniem.
W III kategorii wiekowej zauważona została praca Weroniki Wołyńskiej „Przemijanie”, za którą otrzymała pierwszą nagrodę.
Gratulujemy!
Hania i Patrycja laureatkami VII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…”
Napisała Katarzyna Gwardiak-KocurTo już kolejna odsłona Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…” organizowanym przez I Prywatne Liceum Plastyczne im.Władysława Drapiewskiego w Płocku. W tym roku na konkurs napłynęła rekordowa liczba prac ponad 754 z 37 szkół plastycznych w Polsce i za granicą. Wydarzenie to objęte jest patronatem honorowym m.in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ambasadorów Republiki Czeskiej, Republiki Słowackiej, Republiki Litewskiej i Węgier.
06 listopada 2018 roku jury konkursu wyłoniło spośród nadesłanych prac laureatów - wśród nich znalazły się nasze dwie uczennice:
- * I nagrodę w kategorii malarstwo uzyskała Hanna Ziarkowska IIIA LP– opiekun artystyczny Paweł Rogalski
- * II nagrodę w kategorii malarstwo otrzymała Patrycja Sawerska IIIG OSSP - opiekun artystyczny Ewa Miśkiewicz -Żebrowska
Laureatkom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!
Nagrody w fotograficznym konkursie "Muzealne spotkania z fotografią"
Napisała Katarzyna Gwardiak-KocurDnia 20 września 2018 roku odbyło się uroczyste rozdanie nagród oraz wernisaż wystawy fotografii laureatów międzynarodowego konkursu pod tytułem "Muzealne spotkanie z fotografią". Laureatkami konkursu zostały uczennice naszego liceum plastycznego Weronika Dowbusz i Oliwia Czyżak.
Polonez na koszalińskim rynku z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości
8 października koszaliński Rynek Staromiejski zapełnił się tańczącym tłumem - z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości sto par odtańczyło poloneza.
Nie mogło zabraknąć wśród nich silnej grupy z Plastyka, której przewodziła nasza nauczycielka wychowania fizycznego Marta Mierzwa.
GRAD PRIX w Triennale Rzeźby w Drewnie Zakopane 2018
Napisała Katarzyna Gwardiak-Kocur28 Września 2018 r. odbyło sie ogłoszenie wyników XI Triennale Rzeźby w Drewnie Zakopane 2018. Jury po wnikliwej analizie wszystkich nadesłanych prac na konkurs wyłoniło 17 najlepszych, w tym 9 prac w kategorii rzeźba i 8 prac w kategorii płaskorzeźba. NAGRODĘ GRAD PRIX przyznali naszej uczennicy Julii Sobierajskiej, która wysłała pracę w kategorii rzeźba.
Julia pracuje pod okiem Marcina Kuropatwy, nauczyciela rzeźby i snycerstwa.
Wyróżnienie w Biennale Grafiki Projektowej w Dąbrowie Górniczej
Napisała Katarzyna Gwardiak-KocurKamila Bartosik otrzymała WYRÓŻNIENIE w kategorii ILUSTRACJA w V Biennale Grafiki Projektowej Uczniów Średnich Szkół Plastycznych. Organizatorem Biennale jest Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.
Do konkursu zgłoszono 180 prac z 15 szkół plastycznych. Ponadto do wystawy zakwalifikowano
ilustracje: Agnieszki Wysockiej, Kariny Żurawskiej i Nathalie Dojnikowski. Wszystkie prace
powstały na zajęciach z Projektowania Graficznego pod kierunkiem Ingi Marciszuk-Mazur.
Otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu
odbędzie się 23.10.2018r. w galerii „Na strychu” Zespołu Szkół Plastycznych w Dąbrowie