Nagroda i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konursie Fotograficznym „Pejzaże wokół mojego miasta"
Napisała Joanna DybowskaW Pałacu Młodzieży w Łodzi rozstrzygnięto XIV Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny im. Jana Bułhaka „Pejzaże wokół mojego miasta”.
Ciekawą interpretację krajobrazu ojczystego uwieczniły na fotografii Kinga Konopka, która za swoje zdjęcie otrzymała w konkursie II nagrodę i Karolina Schulz, której Jury przyznało wyróżnienie.
Fot. Kinga Konopka
Karolina Schulz
Karolina Schulz
Dziewczyny uczą się na co dzień fotografii w pracowni fotograficznej prowadzonej przez nauczycielkę Monikę Kalkowską.
Uroczyste otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi 17 października 2015r. w galerii „Klatka Po Klatce” w Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi.
Przez ostatni tydzień Jakuba Wianeckiego i Karolinę Majewską można było spotkać na Starym Mieście w Zamościu, wraz z najzdolniejszą młodzieżą szkół plastycznych wzięli udział w IX Plenerze Malarskim "ZAMOŚĆ - PERŁA RENESANSU".
IX Ogólnopolski Plener Malarski dla najzdolniejszych uczniów liceów plastycznych „ZAMOŚĆ - PERŁA RENESANSU” [tygodnikzamojski.pl]Jakub Wianecki z pleneru powrócił z Nagrodą Dyrektora Instytutu Historii Dzieł Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego prof. Ireny Rolskiej.
Plener miał formę warsztatów artystycznych, odbywał się na terenie Zamościa, które jest miastem renesansowym o założeniu idealnym, należy do Skarbów Dziedzictwa Narodowego i jest umieszczone na Liście UNESCO.
Organizatorem pleneru jest Liceum Plastyczne im. Bernardo Moranda w Zamościu.
Najwyższa ocena dla Anny Ignaczak w III etapie Ogólnopolskiego Przeglądu Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Szkół Plastycznych
Napisała Joanna DybowskaReprezentacja naszego Zespołu Szkół Plastycznych składzie: Anna Ignaczak, Agata Bujnicka i Jakub Dominikowski, która w II etapie X Ogólnopolskiego Przeglądu Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Szkół Plastycznych wywalczyła pierwsze miejsce w kraju zakwalifikowała się również do III etapu Przeglądu, którym były warsztaty plastyczne w Dłużewie.
Ukoronowaniem suksesu jest najwyższa ocena przyznana przez Komisję powołaną przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie dla Anny Ignaczak.
Ekspozycja Anny Ignaczak oceniana przez Komisję III etapu Przeglądu, w której składzie znajdują się: Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej MKiDN oraz Rektorzy Akademii Sztuk Pięknych, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Akademii Sztuki w Szczecinie
Do Przeglądu uczniów przygotowywali Mistrzowie, nauczyciel rysunku i malarstwa Tadeusz Walczak i nauczyciel rzeźby Marcin Kuropatwa.
Uczestnicy warsztatów przez kilka dni rysowali, malowali lub rzeźbili. Mieli do wykonania też zadanie z kompozycji, którego tematem była "Podróż". Ostatniego dnia musieli wyeksponowac swoje prace, aby Komisja składająca się z wybitnych artystów - pedagogów wyższych szkół plastycznych mogla dokonać oceny. Każdy z uczestników pleneru miał też przygotowane swoje portfolio, które zaprezentował przed Komisją. Autoprezentacja przed Komisją połączona z indywidualną rozmową miała na celu poznanie zdolności intelektualnych, a także zainteresowań artystycznych i kulturalnych uczniów. Komisja wytypowała ośmiu laureatów Przeglądu Plastycznego, którym zostało przyznane prawo do ubiegania się o przyjęcie bez rekrutacji w następnym roku akademickim na uczelnie artystyczne nadzorowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Praca malarska Anny Ignaczak powstała podczas III etapu Ogólnopolskiego Przeglądu
Na zdjęciu reprezentacja Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie w X Ogólnopolskim Przeglądzie Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Szkół Plastycznych. Od lewej Jakub Dominikowski, Anna Ignaczak, Agata Bujnicka, dyrektor szkoły Marzena Jermak, nauczyciele Marcin Kuropatwa i Tadeusz Walczak
Powiązane artykuły: I miejsce w Przeglądze Ogólnopolskim (2015) I miejsce w Makroregionie (2015)
II nagroda dla Karoliny Majewskiej w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Wariacje nt. twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza"
Napisała Joanna DybowskaNasza uczennica znalazła się w gronie nagrodzonych w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Wariacje nt. twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza organizowanym przez Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie. Karolina Majewska, pod kierunkiem nauczyciela Tadeusza Walczaka otrzymala II nagrodę.
Na zdjęciu: Nagrodzona praca Karoliny Majewskiej
Nagrodzeni w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda”
Napisała Joanna DybowskaRozstrzygnięto XVI Ogólnopolski Konkurs Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda”. W konkursie prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii II (od 16 do 21 lat) za zdjęcie "Melancholia" przyznano drugą nagrodę naszej uczennicy Agacie Jakóbowskiej. Agata Jakóbowska otrzymała również medal Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej ze Stowarzyszenia Twórców w Warszawie.
Nasi młodzi fotograficy otrzymali też nagrody pozakonkursowe ufundowane przez sponsorów i partnerów Pałacu Młodzieży, którzy wsparli czternastą edycję konkursu. Nikola Gaszyńska z Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Koszalinie, Karolina Schulz z Hurtowni Książek "LOGOS".
Kwalifikację do wystawy otrzymały prace: Nikoli Gaszyńskiej (5 fotografii), Zofii Iwaszkiewicz (1 fotografia), Agaty Jakóbowskiej (5 fotografii), Roksany Łajkosz (1 fotografia), Karoliny Majewskiej (1 fotografia), Karoliny Schulz (6 fotografii).
Do 12 sierpnia w galeriach Pałacu Młodzieży mozna oglądać wystawę wieńczącą XVI Ogólnopolski Konkurs Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda”.
Zwycięzcy Ogólnopolskiej Wystawy Fotograficznej Dzieci i Młodzieży w Białymstoku
Napisała Joanna DybowskaJurorzy XVII Ogólnopolskiej Wystawy Fotograficznej Dzieci i Młodzieży organizowanej w Białymstoku mieli niełatwe zadanie. Zwycięzców wybierali spośród 555 autorów, którzy na wystawę nadesłali 2429 zdjęć. Agata Jakóbowska nadesłała zdjęcie, któremu przyznano I nagrodę, wyróżnienia otrzymały Zofia Iwaszkiewicz i Nikola Gaszyńska.
Na zdjęciu uczestnicy warsztatów fotograficznych „Wędrowne atelier”, które były nagrodą w konkursie. Warsztaty nawiązywały do tradycji wędrownych atelier fotograficznych z lat 20tych XX wieku. Na podwórku domu bojarskiego zostało odtworzone studio fotograficzne wykorzystujące historyczny proces a’la minute. Uczestnicy starali się ilustrować hasło: „gdyby moi pradziadkowie urodzili się w Białymstoku” wykonując stylizowane portrety z wykorzystaniem przygotowanych strojów jak i bojarskiej scenografii.
Do wystawy jury zakwalifikowało też prace: Jakuba Dominikowskiego (1 praca), Nikoli Gaszyńskiej (4 prace + 5 prac w kat OPEN), Zofii Iwaszkiewicz (4 prace), Agaty Jakóbowskiej (4 prace), Roksany Łajkosz (1 praca), Karoliny Majewskiej (1 praca), Karoliny Schulz (4 prace).
Zdjęcia powstawały w pracowni fotograficznej w Zespole Szkół Plastycznych w Koszalinie pod kierunkiem nauczycielki fotografii Moniki Kalkowskiej.
Fotografie Agaty Jakóbowskiej na wystawie "Takie jest życie, taki jest świat"
Napisała Joanna DybowskaW konkursie fotograficznym pn. „Takie jest życie, taki jest świat” Karlino 2015 fotografia Agaty Jakóbowskiej została zakwalifikowana do wystawy. Wystawę pokonkursową można zobaczyć od 16 maja 2015 r. w holu Karlińskiego Ośrodka Kultury przy ul. Parkowej w Karlinie.
Agacie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu innych sukcesów fotograficznych.
fot. www.myslecinek.plZakończył się XXIII Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski w Myślęcinku, w którym wzięli udział równiez nasi uczniowie. Agata Bujnicka i Filip Ślusakowicz za swoją rzeźbę przedstawiającą leżącego łosia otrzymali trzecią nagrodę. Podczas pleneru wykonano dziesięć rzeźb, które wkrótce będą praktycznie wykorzystywane jako siedziska.
Wyróżnieni w Konkursie Plastycznym "Nasi rówieśnicy, nasze miasta i regiony-poznajmy sie bliżej"
Napisała Joanna DybowskaGoska Julia, Oliwia Czyżak i Marika Ropiak odebrały wyróżnienia w XV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla młodzieży szkolnej z miast partnerskich Koszalina. Wyróżnione dziewczyny są uczennicami naszego gimnazjum, a ich prace powstawały pod kierunkiem nauczycielki rysunku i malarstwa Ewy Miśkiewicz-Żebrowskiej.
Wernisaż wystawy pokonkursowej odbył się 27 maja 2015r. w Galerii Klubu „Bałtyk”.Film Nikoli Gaszyńskiej w finale Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS
Napisała Joanna DybowskaFilm Nikoli Gaszyńskiej pt. "Marzenie" weźmie udział w finale VII Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS, w kategorii animacja.
Nikola Gaszyńska "Marzenie" Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS skierowany jest do młodzieży z całego kraju w wieku od 15 do 24 lat. Nadsyłać można na niego filmy w kategoriach: film fabularny, animacja i reportaż.
Wyróżnione filmy zostaną zaprezentowane na Gali Finałowej w Bydgoszczy 11 czerwca 2015r.
Nagrodzeni w konkursie plastycznym "Moje inspiracje muzyczne"
Napisała Joanna DybowskaUczennice pierwszej i drugiej klasy naszego gimnazjum zostały nagrodzone w XII Edycji Konkursu „Moje inspiracje muzyczne" organizowanym przez Prywatną Szkołę Muzyczna I stopnia im. I. J. Paderewskiego w Nałęczowie.
Gabriela Piwar (klasa II) za pracę "Koncert fortepianowy dla mojego miasta" otrzymała drugą nagrodę, Tatiana Kierkosz (klasa I) nagrodę trzecią. Uczennice prowadzone są przez nauczycielkę rysunku i malarstwa Ewę Miśkiewicz-Żebrowską.
Prezentujemy prace uczennic, które pokazują wpływ muzyki na nasze emocje i nastroje. Taki też był temat przewodni tegorocznej edycji konkursu, który dotyczył "emocjonalnego wymiaru muzyki, jej wpływu na nasze codzienne życie".Gabriela Piwar "Koncert fortepianowy dla mojego miasta"
Tatiana Kierkosz
Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie najlepszą szkołą plastyczną w Polsce
Napisała Joanna DybowskaZnamy już oficjalne wyniki Ogólnopolskiego Przeglądu Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Szkół Plastycznych. W X edycji Ogólnopolskiego Przeglądu organizowanego przez Centrum Edukacji Artystycznej zajęliśmy pierwsze miejsce w Polsce. Pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej napawa nas wielką dumą, tym bardziej, że tak zaszczytne miejce wywalczyliśmy już po raz drugi.
Na zdjęciu Anna Ignaczak, w tle nagrodzone prace Ani
Jakiś czas temu informowaliśmy, że reprezentacja Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie wywalczyła pierwsze miejsce w Przeglądzie w Makroregionie. Dziś znamy już wyniki klasyfikacji ogólnopolskiej. Reprezentacja w składzie: Anna Ignaczak, Agata Bujnicka i Jakub Dominikowski wywalczyła pierwsze miejsce w kraju.Reprezentacja szkoły, od lewej: Anna Ignaczak, Agata Bujnicka i Jakub Dominikowski
Ukoronowaniem sukcesu jest III etap Przeglądu, do którego zakwalifikowała się cała trójka. W ramach tego etapu, finaliści uczestniczyć bedą w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez CEA. Komisja powołana przez Dyrektora CEA dokona oceny uczniów, którym zostanie przyznane prawo do ubiegania się o przyjęcie bez rekrutacji na wybrane uczelnie artystyczne nadzorowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Czytaj również:
Pierwsze miejsce w makroregionie w 2015
Michał Orzechowski - laureat III etapu Przeglądu w 2014r.
Nagrodzeni w konkursie filmowym "Pomorze Zachodnie - to MY"
Napisała Joanna Dybowska"Marzenie" film Nikoli GaszyńskiejW konkursie filmowym "Pomorze Zachodnie - to MY" zorganizowanym przez Centrum Edukacji Nauczyieli nasza uczennica Nikola Gaszyńska za film pt. "Marzenie" otrzymała trzecią lokatę. W tym samym konkursie wyróżnienie przypadło Klaudii Jarosz za film pt. "W grupie raźniej". Filmy naszych uczennic powstawały pod kierunkiem nauczycielki fotografii Moniki Kalkowskiej.
"W grupie raźniej" film Klaudii Jarosz
Nagroda na Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych w Bielsku Białej
Napisała Joanna DybowskaIII nagroda i dwa wyróznienia zostały przyznane uczniom naszego Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie. Jakub Baracz otrzymał III nagrodę w kategorii rysunek, Karolina Majewska dwa wyróznienia również za rysunek. Uczniowie pracujowali pod opieką nauczyciela rysunku i malarstwa Tadeusza Walczaka.
Jakub Baracz "Postać", nauczyciel prowadzący Tadeusz WalczakOgólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych organizowane jest w Bielsku Białej juz po raz 12. Na konkurs nadesłano 652 prace z 37 szkół plastycznych.
Wernisaż wystawy prac nagrodzonych i wyróżnionych w 12 Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych miał miejsce 20 marca 2015 r. w Galerii Bielskiej BWA.
Wyróżnie w Konkursie Fotograficznym FOT-ON dla Zofii Iwaszkiewicz
Napisała Joanna DybowskaWyróżniona praca Zofii IwaszkiewiczW Konkursie Fotograficznym FOT-ON naszej uczennicy Zofii Iwaszkiewicz przyznano wyróżnienie. Tematem VII edycji Konkursu była Energia. Zofia Iwaszkiewicz przedstawia zdjęcie, które można interpretować jako źródło energii elektrycznej. Na tle rażącego, zimnego światła świetlówki przedstawia poskręcane druty wizualiujące zasilające ją kable.
Nasi uczniowie nagrodzeni na Koszalińskiej Gali Kultury 2015
Napisała Joanna DybowskaW minioną sobotę, 28 marca, w siedzibie Filharmonii Koszalińskiej wręczono nagrody Prezydenta Koszalina. Nagrody trafiły do osób, które w 2014 r. rozsławiły Koszalin na niwie kulturalnej. Wśród nagrodzonych znalazła sie piątka uczniów z naszego Zespołu Szkół Plastycznych.
Od lewej czwórka naszych reprezentantów [fot.M.Grzebieluch]Kapituła Nagrody Prezydenta Miasta rozpatrzyła 111 wniosków o przyznanie wyróżnień za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Pozytywnie zaopiniowano 53 wnioski. Nasi uczniowie otrzymali nagrodę II stopnia w kategorii dzieci i młodzież. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się:
Klaudia Grzebieluch
została laureatką XXXVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży Moja Przygoda w Muzeum organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Toruniu pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Sandra Langkafel
Laureatka m.in. III miejsca w V Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Labirynt Wyobraźni Kosmos” w Dąbrowie Górniczej, otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Ceramiony", laureatka ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Inspirowane wsią".
Zofia Iwaszkiewicz
Podobnie jak Klaudia Grzebieluch została laureatką XXXVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży Moja Przygoda w Muzeum organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Toruniu pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Klaudia Stasińska
W III Międzynarodowym Biennale Miniatur "Początek był w Polsce” we Włocławku, w kategorii tkanina, zdobyła I nagrodę.
Michał Orzechowski
Zdobywca Grand Prix i II nagrody w dziedzinie rysunku na XXII Ogólnopolskim Plenerze Rysunkowo – Malarskim dla najzdolniejszych uczniów najstarszych klas liceów plastycznych, Rychwał 2014. Otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ceramicznym „Wariacje na temat naczynia stołowego”.
Nagrodzona został również Nikola Gaszyńska, która reprezentowała Pałac Młodzieży w Koszalinie.
Wielkie zwycięstwo! Po raz kolejny zajęliśmy pierwsze miejsce Ogólnopolskim Przeglądzie Prac z Rysunku Malarstwa i Rzeźby w Makroregionie
Napisała Joanna DybowskaNasz Zespół Szkół Plastycznych wywalczył pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Prac z Rysunku Malarstwa i Rzeźby w Makroregionie. Reprezentacja szkoły w składzie: Jakub Dominikowski, Agata Bujnicka i Anna Ignaczak udowodniła, że jesteśmy najlepsi. Ukoronowaniem sukcesu będzie III etap Przeglądu, do którego zakwalifikowała się cała trójka!
Od lewej Jakub Dominikowski, Agata Bujnicka i Anna Ignaczak [fot.LP w Szczecinie]
IX Ogólnopolski Przegląd Prac z Rysunku Malarstwa i Rzeźby dla makroregionu północno-zachodniego odbył się 20, 21 marca 2015r. w Liceum Plastycznym im. Constantina Brancusi w Szczecinie.
Przeglądy plastyczne organizowane są przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie w zakresie rysunku, malarstwa i rzeźby dla uczniów publicznych i niepublicznych szkół plastycznych. W przeglądzie biorą udział wytypowani przez szkołę uczniowie przedostatnich klas maturalnych. Przegląd składa się z trzech etapów. Pierwszy przeprowadzany jest w szkole, II jest etapem makroreginalnym, do którego każda szkoła typuje trzech uczniów reprezentujących szkołę. W II etapie uczniowie na miejscu wykonują pracę z wybranej dziedziny oraz prezentują przywiezione prace z etapu szkolnego. Prace uczniów są kodowane i ocenia je Komisja powołana corocznie przez Dyrektora CEA. W skład komisji wchodzi sześciu jurorów, powoływanych co roku, spośród wybitnych artystów - pedagogów wyższych szkół plastycznych.
Nasza reprezentacja [fot. Dorota Śnieg]
W III etapie udział biorą finaliści przeglądów makroregionalnych, którzy zajęli miejsca od 1 do 5. Udział uczniów w III etapie polega na uczestniczeniu w warsztatach plastycznych, w czasie których wykonywane są prace z rysunku, malarstwa lub rzeźby (do wyboru), kompozycji na zadany temat oraz autoprezentacji połączonej z rozmową mającą na celu poznanie zdolności intelektualnych, a także głębszych zainteresowań artystycznych i kulturalnych. Powstałe prace podlegają ocenie Komisji, w której skład wchodzi Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej MKiDN oraz Rektorzy lub ich przedstawiciele Akademii Sztuk Pięknych, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Akademii Sztuki w Szczecinie. Komisja typuje ośmiu laureatów Przeglądu Plastycznego, którym zostanie przyznane prawo do ubiegania się o przyjęcie bez rekrutacji w następnym roku akademickim na kierunkach artystycznych uczelni artystycznych w całym kraju.
"Pamiętajcie o ogrodach" wyróżnienie w międzynarodowym konkursie dla Angeliki Wrześniewskiej
Napisała Joanna DybowskaPrezentujemy prace Angeliki Wrześniewskiej wyróżnioną w Międzynarodowym Konkursie "Pamiętajcie o ogrodach", powstałą pod kierunkiem nauczyciela rysunku i malarstwa Tadeusza Walczaka.
Konkurs organizowany jest przez płockie I Prywatne Liceum Plastyczne, wspólnie z SGGW w Warszawie. Udział w nim mogli wziąć uczniowie średnich szkół plastycznych. Każdy z nich niezwykle indywidualnie przedstawił tytułowy temat. Na konkurs wpłynęło ponad 550 prac malarskich i rysunkowych, z których prawie sto przez dwa tygodnie będzie można oglądać w Płockiej Galerii Sztuki.
Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Ceramiony"
Napisała Joanna DybowskaPraca Sandry Langkafel została wyrózniona spośród około 200 prac m.in. z Zakopanego, Warszawy, Krakowa, Bydgoszczy, Drezdenka i Tarnowskich Gór, które zostały zgłoszone do Ogólnopolskiego Konkursu „Ceramiony”.
Konkurs „Ceramiony” organizowany jest od 15 lat przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Ceramika naszej uczennicy powstała w pracowni ceramicznej prowadzonej przez nauczycielkę Dorotę Śnieg.
Nagroda główna dla Jakuba Dominikowskiego w Biennale "Pejzaż ludzki"
Napisała Joanna Dybowskafot. Jakub DominikowskiJakub Dominikowski zdobył główną nagrodę w VI Ogólnopolskim Biennale "Pejzaż ludzki" dedykowanemu Józefowi Czapskiemu. W tym samym konkursie Karolina Majewska otrzymała wyróżnienie, a praca Marii Pietura została nominowana do nagrody. Oprócz pamiątkowych medali i nagród książkowych nagrodą w konkursie jest wyjazd do Paryża. Prace zarówno Jakuba, Karoliny jak i Marii powstawały pod okiem nauczyciela rysunku i malarstwa Tadeusza Walczaka.
Konkurs organizowany przez Liceum Plastyczne w Krakowie kierowany jest do wszystkich uczniów państwowych średnich szkół plastycznych w Polsce. Uroczystość wręczenia nagród laureatom odbędzie się 21 stycznia 2015r.