mkidn

Nazwa zadania:
Wyposażajmy i działajmy modernizacja sali komputerowej w Zespole Szkół Plastycznych
im. Władysława Hasiora w Koszalinie. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Termomodernizacja państwowych placówek szkolnictwa artystycznego – przygotowanie dokumentacji"
Czytaj: www.mkidn.gov.pl i cea.art.pl

Zaloguj się

Ceramika

Dobrze wyposażone pracownie i nowoczesny piec ceramiczny pozwalają na wykonywanie unikatowych prac, które zdobyły już wiele prestiżowych nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.
Nauczyciele prowadzący
:
Tomasz Szymichowski
Dorota Śnieg

Zajęcia prowadzili również: Piotr Maksymiuk, Jerzy Morawski (technologia ceramiki), Adam Grzęda, Jolanta Karwacińska, Jerzy Mazur, Ryszard Moroz, Ewa Suchańska-Niesiołowska, Zbigniew Szulc, Wojciech Tężycki, Tadeusz Walczak, Zygmunt Wujek.

 

Rysunek i malarstwo

Nauczyciele prowadzący:
Ewa Miśkiewicz-Żebrowska
Tadeusz Walczak
Agnieszka Sieńkowska (urlop)
Paweł Rogalski
Karolina Bracławiec

Zajęcia prowadzili również: Sergiusz Powałka, Maria Karpińska, Rafał Podgórski, Marian Dąbrowski, Bożena Giedych, Adam Grzęda, Krzysztof Michalak, Elżbieta Kalinowska-Motkowicz, Bogdan Niesiołowski, Kazimierz Rajkowski, Maria Kozłowska-Panek, Paweł Narkowicz, Paweł Daciuk

Rzeźba

Nauczyciele prowadzący:
Dorota Śnieg
Tomasz Szymichowski
Marcin Kuropatwa

Zajęcia prowadzili również: Piotr Maksymiuk, Marian Dąbrowski, Bożena Giedych, Adam Grzęda, Krzysztof Michalak, Elżbieta Kalinowska-Motkowicz, Bogdan Niesiołowski, Kazimierz Rajkowski, Maria Kozłowska-Panek

  

Snycerstwo

Głównym celem nauczania snycerstwa jest przygotowanie do prac rzeźbiarskich związanych z odtwarzaniem rzeźb i detali stolarki - snycerstwa w budynkach zabytkowych, meblach rzeźbionych i wykonawstwa własnych realizacji rzeźby w drewnie.
Nauczyciele prowadzący
:
Marcin Kuropatwa

Zajęcia prowadzili również: Bolesław Gilewicz, Henryk Wlizło (technologia drewna)

Od 1986r. pracownia snycerstwa
W latach 1982-1997 (równolegle)  pracownia konserwacji zabytków

  

Tkanina artystyczna

Na tkaninie artystycznej uczniowie projektują i samodzielnie wykonują oryginalne tkaniny artystyczne i elementy dekoracji wnętrz. Współcześnie zauważa się ogromne zainteresowanie tą dziedziną sztuki.
Specjalistów w tej dziedzinie na rynku pracy ceni się bardzo wysoko.
Nauczyciele prowadzący
:
Anna Tkacz
Zajęcia prowadzili również:

Karolina Bracławiec, Maria Karpińska, Ewa Miśkiewicz-Żebrowska, Urszula Januszewska (technologia krawiectwa), Sergiusz Powałka, Grażyna Gaszak (technologia krawiectwa), Renata Łaba, Jadwiga Bartoszewska-Grzęda, Aleksandra Sieńkowska, Beata Machecka (technologia krawiectwa)

  

Fotografia i film

Nauczyciele prowadzący:
Katarzyna Gwardiak-Kocur

Zajęcia prowadzili również:
Monika Kalkowska, Roman Lis, Paweł Kula, Ilona Łukjaniuk, Marian Marchow, Ewa Miśkiewicz Żebrowska, Bogusław Siwiński

 

Projektowanie graficzne (dawniej reklama wizualna)

W pracowni wyposażonej w nowoczesny sprzęt komputerowy i oprogramowanie graficzne uczniowie pracują wykorzystując graficzne programy komputerowe – podstawowe narzędzia pracy każdego grafika. Absolwenci tej specjalizacji podejmują studia na kierunkach takich jak: grafika, projektowanie wnętrz, reżyseria, design, wzornictwo albo podejmują samodzielną działalność na rynku kreatywnym.
Nauczyciele prowadzący
:
Piotr Wasilewski
Inga Marciszuk-Mazur

Zajęcia prowadzili również:
Adam Grzęda, Maria Kozłowska-Panek, Ewa Miśkiewicz-Żebrowska, Bogusław Niewiadomski, Antoni Surman, Tadeusz Walczak, Iwona Wilkoszewska, Joanna Bardecka, Mariusz Śmierzewski, Patrycja Dannemann-Dziekiewicz

 

Podstawy projektowania

Nauczyciele prowadzący:
z podstaw projektowania

Iwona Wilkoszewska
Ewa Miśkiwicz-Żebrowska
z liternictwa

Iwona Wilkoszewska

Zajęcia prowadzili również
:
Z podstaw projektowania: Anna Meller, Zbigniew drywa, Adam Grzęda, Ryszard Moroz, MariaKozłowska-Panek). Z liternictwa: Adam Grzęda, Tadeusz Walczak, Elżbieta Kalinowska-Motkowicz, Bogusław Siwiński. Z rysunku technicznego i zawodowego: Henryka Bohdal, Bożena Giedych, Jadwiga Grzęda, Marian Oleśkiewicz.

Organizowane przez nas konkursy:

abrakadabrai2

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


kbp 

koszalinski grafik kultury