Zespół Szkół Plastycznych
im. Władysława Hasiora w Koszalinie
______________________________________________________
75-620 Koszalin ul. Racławicka 9 tel. 94 342 59 57
_______________________________________________________________________________________________________________

 

Nowy rok szkolny rozpoczynamy 2 września 2013r. o godzinie 900.

Nowy plan lekcji i inne aktualne informacje znajdziecie na nowo tworzonej stronie www.plastyk.webd.pl/plastyk


Pobierz regulamin XI Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych Koszalin 2013

  Szkolne aktualności, rok szkolny 2012/2013

Mamy pierwszych w historii szkoły laureatów w konkursie filmowym

Uczniowie naszej szkoły w maju tego roku wzięli udział w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS. Miło ogłosić nam, iż w kategorii animacji II miejsce zajął Daniel Stasiak za film "Memorium", III miejsce otrzymała Lila Wgner za film "Deszcz".


Lila Wegner film "Deszcz" na kanale Yutube.pl

Uczniowie naszej szkoły w maju tego roku wzięli udział w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS. Wszystkie wysłane prace stanęły do rywalizacji w kategorii animacji. Pozostałe kategorie nagradzane przez organizatorów to film fabularny i dokument. Do finału tegorocznego KLAPSa Komisja zakwalifikowała 30 filmów, w tym 3 nasze filmy: Daniela Stasiaka, Lili Wegner i Dominiki Godziemby-Trytek.
Miło ogłosić nam, iż po piątkowej (08.06.13) Gali Finałowej wręczono nagrody dwójce naszych uczniów:
II miejsce Daniel Stasiak za film „Memorium”
III miejsce otrzymała Lila Wegner za film „Deszcz”

Zarówno Lila jak i Dawid realizowali swoje filmy na zajęciach Podstaw Fotografii i Filmu, pod okiem Katarzyny Gwardiak-Kocur. W kategorii animacji nie przyznano pierwszego miejsca.
Szczegółowe informacje można znaleźć na http://klaps.bydgoszcz.eu
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
(Katarzyna Gwardiak-Kocur)

   

Wystawa prac Władysława Hasiora
w Zespole Szkół Plastycznych w Koszalinie

Wystawa otwarta była do 13 czerwca 2013r. Znalazły się na niej prace artysty, ale także jego myśli o sztuce i nagrane wykłady. Eksponaty sprowadzono z dwóch największych ośrodków w Polsce eksponujących prace Hasiora: Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem i Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie.

To rzadka okazja móc je oglądać, ponieważ w Koszalinie wystawiono również takie dzieła, które na co dzień znajdują się w muzealnych magazynach. Swoje zbiory zgodził się również udostępnić ks. Rafał Zendran.
 

Katalog: Władysław Hasior Asamblaże

   

Świętujemy urodziny Władysława Hasiora

 


Fotogaleria (fot. Seweryn Gruda)

Czytaj cały program obchodów urodzin Hasiora>>>
 

Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, to jedyna szkoła w Polsce imienia Władysława Hasiora. Dziś świętujemy 85-te urodziny naszego patrona. Rzeźbiarz, malarz, scenograf 14 maja skończyłby 85 lat (†1999). Pierwszy dzień uroczystej rocznicy uczczono wielkim pochodem ku jego czci, uczniowie przeszli ulicami Koszalina spod budynku Zespołu szkół Plastycznych na Plac Ratuszowy. Tam odbyły się warsztaty plastyczne pod hasłem "Trenuj wyobraźnię z Hasiorem" i gra miejska. Uczestnicy wymyślali hasła reklamowe, wykonywali różne zadania, podczas których spotkali dziwnych ludzi, rozwiązywali zagadki, a co najważniejsze poznawali szczegóły z życia artysty. Uczestników czekały atrakcyjne nagrody, zwycięzcę kurs prawa jazdy w szkole nauki jazdy Ryszarda Świętonia.

W piątek o godz. 1000 w koszalińskiej katedrze została odprawiona msza święta, podczas której kazanie w formie dialogu wygłosił  przyjaciel artysty ks. Rafał Zendran i ksiądz Konrad Hasior, wnuk Władysława Hasiora.
Natomiast w południe w budynku Zespołu Szkół Plastycznych przy ul. Racławickiej 9 została otwarta  otwarta wyjątkowa wystawa.  Znalazły się na niej  prace artysty, ale także jego myśli o sztuce i nagrane wykłady. Eksponaty sprowadzono z dwóch największych ośrodków w Polsce eksponujących prace Hasiora: Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem i Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie. To rzadka okazja móc je oglądać, ponieważ w Koszalinie wystawiono również takie dzieła, które na co dzień znajdują się w muzealnych magazynach. Swoje zbiory zgodził się również udostępnić ks. Rafał Zendran. Wystawa w ZSP w Koszalinie potrwa do 13 czerwca. Można ją oglądać w dni robocze między godz. 8oo i 19oo. Wstęp wolny.

   

Czytaj wszystkie aktualności >>>    Czytaj wszystkie aktualności >>>

Tagi: ZSP w Koszalinie Zespół Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora plastyk Liceum Plastyczne Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych Ogólnopolski Przegląd z Rysunku Malarstwa i Rzeźby pracownia ceramiki rzeźby fotografii rysunku i malarstwa tkaniny artystycznej snycerstwo liternictwo reklama wizualna LP Biennale Rysunku i Malarstwa  OSSP ZSP gimnazjum liceum  

www.plastyk.webd.pl    ::::::::    Serwis internetowy Zespołu Szkół Plastycznych im. Wł. Hasiora w Koszalinie    :::::::::    ul. Racławicka 9, tel. 94 342 59 57 :::::