Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 834


Anna Matczak (VIG) i Sandra Kozłowska (IVA) 10-12 lutego 2020 roku uczestniczyły w etapie okręgowym XLIV Olimpiady z Historii Sztuki, który odbył się w Głównym Gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Egzamin na tym etapie składa się z części pisemnej (wypracowanie na jeden z pięciu podanych do wyboru tematów) oraz ustnej (prezentacji przygotowanej przez ucznia tematu własnego oraz odpowiedzi na dwa wylosowane pytania w oparciu o konkretne dzieła). Decyzją tegorocznego jury dziewczyny znalazły się ex aequo na II miejscu. Ów lokaty umożliwiły im dalsze uczestnictwo w olimpiadzie.

Niestety w tym roku finał olimpiady okazał się niemożliwy do przeprowadzenia, oczywiście powodem były szeroko zakrojone działania mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19 na ternie kraju. Ministerstwo Edukacji Narodowej odwołano eliminacje centralne Olimpiady Artystycznej. Decyzją Ministra uczniowie zakwalifikowani do eliminacji centralnych uzyskali tytuł finalisty.

W kwietniu zamierzaliśmy informować o zmaganiach dziewcząt podczas etapu centralnego. Zamiast tego oznajmiamy, iż Ania Matczak i Sandra Kozłowska zostały tegorocznymi FINALISTKAMI Olimpiady Artystycznej. Serdecznie Wam gratulujemy!!! Otrzymując takie wyróżnienie uczennice zwolnione są z części teoretycznej egzaminu dyplomowego. Pragniemy nadmienić, iż do olimpiady przygotowywał Anię i Sandrę nauczyciel historii sztuki - Tomasz Majerski, któremu również należą się podziękowania oraz gratulacje!

 

O zakończeniu Olimpiady słów kilka:

Komunikat Grażyny Bastek - sekretarz naukowy Olimpiady Artystycznej

 

 

Festiwal Młodych Bajanie „ŚWIAT WIDZIANY MOIMI OCZAMI” Zgierz 2019 to konkurs plastyczny, w którym nasza uczennica zdobyli nagrody i szereg wyróżnień. W kategorii wiekowej powyżej 15. roku życia Jury przyznało I miejsce Weronice Olesiak, wyróżnienia Aleksandrze Lepka, Juliannie Jurewicz i Katarzynie Gomułka. W kategorii wiekowej 10-15 lat wyróżnienie przypadło Zuzannie Maliszewskiej.

Weronika Olesiak 'Nie mogę oddychać'Weronika Olesiak 'Nie mogę oddychać'

Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w zgierzu, Centrum Kultury Powiatu Zgierskiego.

Cztery wyróżnienia w 17. edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie" zostały przyznane uczniom z naszego Plastyka. Prace Weroniki Olesiak, Pawła Gołaszewskiego, Zuzanny Tkacz i Julii Jarosz zostały zauważone spośród prawie trzech tysięcy innych  z 397 placówek polskich i 51 zagranicznych.


 

Uczniowie klasy IV G OSSP (odp. I liceum) swoje prace przygotowywali pod kierunkiem nauczycielki rysunku i malarstwa Ewy Miśkiewicz-Żebrowskiej.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Inne Spojrzenie" organizowany jest od  2002 roku przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu.

   

W XI edycji konkursu pt."Młody człowiek w XXI wieku" wzięło udział 169 fotografów zgłaszając na konkurs łącznie 1416 fotografii. By wziąć udział w konkursie należy zgłosić minimum jedną serię prac składającą się od 3 do 7 fotografii.

Do konkursu mogą zgłaszać się młodzi początkujący fotograficy jak i ci z artystycznym doświadczeniem. Wiek uczestników to 12 - 29 lat. Organizator konkursu, Mass-media Centre w Kownie (Litwa) oraz Związek Litewskich Artystów Fotografików odział Kowno, dzieli uczestników na 3 grupy wiekowe. Podczas oficjalnego otwarcia wystawy pokonkursowej w czerwcu 2019 roku ogłoszono tegorocznych laureatów.

Na IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Fotograficzno-Filmowy pt. „JA” wpłynęło łącznie 130 prac: 56 plastycznych, 71 fotograficznych oraz 3 filmy. Konkurs organizowany jest przez Liceum Plastyczne przy Zespole Szkół Technicznych w Słupsku, a w tym roku patronatem objęła go Pani Prezydent Miasta Słupsk. Uczniowie naszej szkoły zgłosili na tę okoliczność prace malarskie, z tkaniny artystycznej i fotografii.

Jury konkursu wyróżniło naszych uczniów w następujących kategoriach:
1) Kategoria PLASTYCZNA, wiek 16-19 lat (szkoły średnie) - kategoria szkoły plastyczne
III miejsce - MAGDALENA BECHLER, 16 lat, opiekun: Ewa Miśkiewicz-Żebrowska
III miejsce - EMILIA PASZKIEWICZ, 18 lat, opiekun: Anna Tkacz
Do wystawy zakwalifikowali się: Katarzyna Jantoszak, Patrycja Sawerska, Weronika Olesiak, Julia Jarosz, Zuzanna Tkacz, Blanka Rzepecka, Rafał Czuchryta.

2) Kategoria FOTOGRAFICZNA, wiek 16-19 lat (szkoły średnie) - kategoria szkoły plastyczne
I miejsce - PAWEŁ GOŁASZEWSKI, 16 lat, opiekun: Katarzyna Gwardiak-Kocur
II miejsce - DAWID PIENIAWSKI, 16 lat, opiekun: Katarzyna Gwardiak-Kocur

Od lewej: Magdalena Bechler, Paweł Gołaszewski, Dawid PieniawskiOd lewej: Magdalena Bechler, Paweł Gołaszewski, Dawid Pieniawski

W Myślęcinku zakończył się XXVII Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski Bydgoszcz-Myślęcinek 2019.  Przez ostatnie dwa tygodnie, w upale i zmęczeniu, drużyna naszego Plastyka w składzie Katarzyna Jantoszak, Weronika Olesiak i Lena Szczepaniak wykonywały rzeźbę w drewnie, za którą jury przyzało wyróżnienie.

[Nasze trio z Koszalina, od lewej Katarzyna Jantoszak, Weronika Olesiak i Lena Szczepaniak przy swojej pracy]

Celem pleneru była realizacja rzeźby, kompozycji przestrzennej, siedzisk które powinny uwzględniać funkcję artystyczno-użytkową oraz miejsce lokalizacji jakim jest Leśny Park Kultury i Wypoczynku otoczony naturalnym lasem. Uczniowie szkół plastycznych z całego kraju wykonali siedziska o charakterze animalistycznym, które będzie można podziwiać i cieszyć się z ich funkcjonalności na terenie Myślęcinka. W tegorocznym plenerze udział wzięło ponad 30 uczniów ze Szczecina, Koszalina, Lublina, Katowic i Bydgoszczy.

Zrealizowane projekty oceniało profesjonalne jury. Na jego czele stanął prof. dr hab. Wiesław Koronowski z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, a w jego skład weszli: dr Rafał Kotwis (UA Poznań), dr Michał Kubiak (Związek Artystów Rzeźbiarzy) i mgr Karol Dąbrowski.

Organizatorami pleneru są: Państwowy Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Leśny Park Kultury i wypoczynku wBydgoszczy.

Paweł Gołaszewski i Julia Masłowska powrócili z nagrodami z XIII Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Zamość Perła Renesansu” dla uczniów Liceów Plastycznych organizowanego przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Liceum Plastyczne im. Bernardo Morando w Zamościu. Julia Masłowska otrzymała pierwszą magrodę (ex aequo), Paweł Gołaszewski nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Zamościa.

Na zdjęciu od lewej Paweł Gołeszewski i Julia Masłowska podczas wernisażu w Zamościu.

Przez pięć upalnych, czerwcowych dni młodzi ludzie ze sztalugami i farbami wtopili się w staromiejski pejzaż Zamościa, by odnaleźć odpowiedni dla siebie „architektoniczny” motyw godny utrwalenia na płótnie i wykonac dwie prace konkursowe. W plenerze wzięło udział łącznie 33 uczniów z16 szkół plastycznych z całego kraju. Prace powstałe powstały podczas XIII Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Zamość Perła Renesansu”można oglądać w Centrum „Synagoga” przy ul. Pereca 14 w Zamościu.

Już po raz szósty komisja konkursowa oceniała fotografie nadesłane na konkurs realizowany w ramach "Pomorza Zachodniego - TO MY!". Organizator czyli, Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie, w ramach promocji naszego regionu proponuje uczniom wszystkich typów szkół i placówek udział w konkursie fotograficznym "Wokół nas- ludzie, miejsca, sytuacje" lub w konkursie na plakat elektroniczny  w języku obcym "Niech o nas mówią inni".

W kategorii szkół ponadpodstawowych w kategorii FOTOGRAFIA nagrodzono dwie nasze uczennice:
Weronikę Olesiak klasa IVG - I miejsce
Paulinę Talewską klasa IIIA - II miejsce
Uczniów do konkursu zgłosiła Katarzyna Gwardiak-Kocur. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy.

Uroczystość wręczenia nagród wraz z otwarciem wystawy pokonkursowej obyła się 10 maja 2019 roku o godz. 16.00 w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.

W roku szkolnym 2018/2019 przeprowadzono XIV ogólnopolską edycję przeglądów prac z rysunku, malarstwa i rzeźby uczniów szkół plastycznych. W przeglądzie brały udział 63 szkoły z całej Polski, nasza zajęła szóste miejsce, które świadczy o niezmiennie utrzymującym się wysokim poziomie nauczania przedmiotów artystycznych w naszej placówce.
Dwie uczennice zakwalifikowały się do III etapu i będą uczestniczyć w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez CEA, są to Hanna Ziarkowska- nauczyciel prowadzący Paweł Rogalski i Oliwia Dubielak- nauczyciel prowadzący Tadeusz Walczak. Uczennicom, ich nauczycielom serdecznie gratulujemy tak wysokich wyników. Podczas prowadzonych warsztatów komisja powołana przez Dyrektora CEA dokona oceny finalistów i wyłoni kandydatów, którym zostanie przyznane prawo do ubiegania się w roku akademickim 2020/2021 o przyjęcie bez rekrutacji na poszczególne uczelnie artystyczne nadzorowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kierunki: malarstwo, rzeźba i grafika.
Trzymamy kciuki za Hanię i Oliwię, które od 02.06 do 07.06 będą uczestniczyć w tych prestiżowych warsztatach w Dłużewie.

Podzcas 11. Gali Koszalińskiej Kultury zostały przyznanie nagrody za osiągnięcia w dziedzinie tworzenia, upowszechniania i ochrony kultury. Kapituła konkursu przyznała 28 nagród. Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie Weronika Olesiak i Paweł Gołaszewski,którzy otrzymali nagrody II stopnia w kategorii dzieci i młodzież.

Paweł Gołaszewski swoją nagrodę otrzymał między innymi za szczególne osiągnięcia w dziedzinie fotografii. W roku 2018 otrzymał I nagrodę w XI Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Dzieła mistrzów inspiracją współczesnej fotografii” w Lublinie. Paweł na co dzień podstaw fotografii i filmu uczy się u Katarzyny Gwardiak–Kocur.
Weronika Olesiak  nagrodę otrzymała za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rysunku i malarstwa. W 2018 roku otrzymała  m.in. II nagrodę w XIX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pn. „Moje inspiracje muzyczne” w Nałęczowie. Nauczycielem rysunku i malarstwa uczennicy jest dr hab. Ewy Miśkiewicz – Żebrowska.

18 marca 2019 r. W Pałacu kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, jury wyłoniło zwycięzców 11 edycji konkursu ogólnopolskiego „7 grzechów głównych”. Tegoroczna edycja cieszyła się największym zainteresowaniem, łącznie napłynęło 1112 prac. 

Uczniowie mieli do dyspozycji 3 kategorie: poezja, malarstwo, oraz grafika komputerowa/warsztatowa. Spośród wielu interesujących pomysłów i rozwiązań twórczych wyłoniono te, które najmocniej odzwierciedlały ideę konkursu i stanowiły najciekawszą wypowiedź artystyczną, uwzględniającą zarówno warsztat, jak i tematykę. Nasze uczennice Zuzanna Gawlak oraz Milena Paszuła z klasy 2b otrzymały wyróżnienia w dziedzinie malarstwa (w 3 kategorii wiekowej 15-25 lat), obie dziewczyny pracują w tej dziedzinie artystycznej pod okiem Pawła Rogalskiego.

Zuzia Gawlak 7 grzechów głównych zagłębie pałac kultury 2019Zuzia Gawlak 7 grzechów głównych zagłębie pałac kultury 2019

Nasza uczennica Anna Matczak, uczennica klasy VG, została zauważona przez komisję konkursową redakcji magazynu fotograficznego PokochajFotografie.pl

Z okazji 10 urodzin magazynu zorganizowano, ostatnią już, 25 edycję wyjątkowo popularnego konkursu pt. Autoportret.

Każdy uczestnik mógł na konkurs zaproponować tylko jedną fotografię. Spośród tysięcy zgłoszeń amatorów, profesjonalistów, uczniów, studentów i pracujących już w branży fotografów praca Ani została WYRÓŻNIONA. Jest to szczególne osiągnięcie!  Serdecznie gratulujemy Ani konsekwentnych działań twórczych!

19 lutego został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Świat w obiektywie” zorganizowany przez kołaczkowski Ośrodek Wspomagania Dziecka i Rodziny. Z okazji XIII edycji konkursu 91 autorów przysłało łącznie 214 zdjęcia. Jury wybrało cztery najlepsze fotografie w każdej z kategorii: „Przyroda wokół nas”, „Wydarzenia” oraz „Człowiek i świat” oraz zakwalifikowało kilkanaście innych prac do wystawy pokonkursowej.

II miejsce - Paweł GołaszewskiII miejsce - Paweł Gołaszewski

poniedziałek, 11 marca 2019 09:51

Indeks Młode Skoki'19 dla Weroniki Wołyńskiej

Napisała

Podczas Ogólnopolskich Warsztatów Rzeźbniarsko- Rysunkowych- Młode Skoki'19, organizowanych przez Wydział Rzeźby Uniwersytetu w Poznaniu dla kandydatów i uczniów przygotowujących się na studia w kierunku rzeźba, Weronika Wołyńska uczennica klasy III B naszego Liceum Plastycznego otrzymała Indeks Młode Skoki'19 uprawniający ją do przyjęcia na studia na Wydziale Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Weronika wykonała trzy prace rysunkowe węglem i dwie prace rzeźbiarskie na takim poziomie, że komisja jednogłośnie oceniła jej wyniki jako najlepsze i nasza uczennica jako jedyna otrzymała Indeks Młode Skoki'19.

Serdecznie gratulujemy Weronice, nauczycielom prowadzącym z nią zajęcia pani Dorocie Śnieg i panu Tadeuszowi Walczakowi oraz rodzicom uczennicy.

Hanna Ziarkowska z klasy IIIA wyróżniona została na XIV Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych w Bielsko-Białej. Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych w Bielsko-Białej jest jednym z najstarszych konkursów artystycznych tego typu w powojennej Polsce. Pierwsza edycja Biennale miała miejsce już w 1993 roku. Specyfiką powyższego konkursu jest skład komisji, której członkami zawsze są profesorowie wykładający na wyższych uczelniach artystycznych lub osoby niezwykle zasłużone w środowisku artystycznym.

Na konkurs nadesłano 587 prac (260 prac rysunkowych, 327 prac malarskich) z 39 szkół plastycznych klas V, VI OSSP oraz III, IV – LP, szkół publicznych i niepublicznych oraz słuchaczy policealnych szkół plastycznych. Organizację konkursu Centrum Edukacji Artystycznej powierzyło Zespołowi Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej.

Ziarkowska Hanna - Brzeg, akrylZiarkowska Hanna - Brzeg, akryl

24 stycznia 2019 skład komisji wyłonił laureatów. Z przyjemnością informujemy że nasza uczennica Hanna Ziarkowska otrzymała wyróżnienie w dziedzinie malarstwa za pracę „Brzeg”. (Nauczyciel prowadzący Paweł Rogalski).

Do wystawy została zakwalifikowana również nasza zeszłoroczna absolwentka Katarzyna Oleśkiewicz za pracę rysunkową „Wyciszenie”. (Nauczyciel prowadzący Tadeusz Walczak.)

Serdecznie gratulujemy !

28 stycznia 2019 roku komisja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego w Olsztynie wytypowała do wystawy 46 prac 31 osób. Na konkurs wpłynęło 155 prac 102 osób z dziedzin malarstwo, rysunek, fotografia, grafika warsztatowa i grafika cyfrowa. Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych. Na liście nagrodzonych konkursu pt. Impresje zorganizowanego przez Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie znaleźli się:

* Paweł Gołaszewski na III miejscu z fotografiami z serii „Nieskończenie złożony”
* Klaudyna Dziewiałtowicz otrzymała wyróżnienie za dwie fotografie pt. Przeobrażenie”
Uczniowie pracowali pod opieką Katarzyny Gwardiak-Kocur. Warto dodać, iż na wystawie pokonkursowej będzie można obejrzeć prace 9 uczniów koszalińskiego Plastyka. Planowany termin wystawy pokonkursowej nastąpi w marcu 2019 roku w galerii „Przepompownia”, ISP, Wydział Sztuki w Olsztynie.
Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

piątek, 15 lutego 2019 20:31

43 Olimpiada z Historii Sztuki

Napisane przez

Julia Jagiełło i Daria Rymarczyk 11-12 lutego 2019 roku uczestniczyły w II etapie okręgowym XLIII Olimpiady z Historii Sztuki, który odbył się w Głównym Gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie. 

Od lewej: Julia Jagielło, Daria RymarczykOd lewej: Julia Jagielło, Daria Rymarczyk

Po dwuczęściowym egzaminie składającym się z części pisemnej (wypracowanie na jeden z pięciu podanych do wyboru tematów) oraz ustnej: prezentacji przygotowanej przez ucznia tematu własnego oraz odpowiedzi na dwa wylosowane pytania w oparciu o konkretne dzieła. Do następnego etapu przeszła Julka Jagiełło z klasy IVA!!! Natomiast Daria Rymarczyk z kl.VIG została doceniona przez komisję egzaminacyjną i otrzymała wyróżnienie za prezentację tematu własnego! Uczennice do olimpiady przygotowywali nauczyciele - Inga Marciszuk Mazur oraz Tomasz Majerski.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy! Trzymamy kciuki za Julkę w etapie centralnym, który odbędzie się 15-18 kwietnia w Muzeum Narodowym w Warszawie. 

III edycja Biennale „W stronę Fantazji i Wyobraźni” została dedykowana słynnemu artyście Zdzisławowi Beksińskiemu. Konkurs jest organizowany przez Liceum Plastyczne im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie.  Biennale skierowane było do uczniów liceów plastycznych i ogólnokształcących szkół sztuk pięknych.

Anna Matczak 2019 KrosnoAnna Matczak 2019 Krosno

Każda szkoła mogła zgłosić na konkurs nie więcej niż 15 prac łącznie w dowolnie wybranych przez siebie dyscyplinach i technikach określonych regulaminem konkursu. Na konkurs łącznie nadesłano 424 prace z 35 szkół artystycznych w Polsce.

13 Grudnia 2018 r. jury wyłoniło laureatów, wśród nich nasza uczennica Anna Matczak otrzymała Nagrodę specjalną Dyrektora Muzeum Historycznego w Sanoku. Anna na co dzień pracuje pod okiem nauczyciela rysunku i malarstwa Pawła Rogalskiego.

Serdecznie gratulujemy!

 

W I Ogólnopolskim Biennale Malej Formy Graficznej „Śladami Natury - MIKROKOSMOS”, organizowanych przez Pałac Młodzieży w Katowicach, nasze uczennice otrzymały dwa wyróżnienia w kategorii grafiki komputerowej.

Organizator życzył sobie zobrazowania świata niewielkiego, delikatnego ale tak wszechobecnego. Zachęcano do dostrzeżenia życia na łąkach, w wodzie, w koronach drzew czy w powietrzu.  Na tak sformułowany temat zgłoszono 457 prac z 44 placówek. Prace były oceniane zgodnie z regulaminem pod względem: ciekawej interpretacji tematu, techniki graficznej, kompozycji, estetyki, pomysłowości i wrażliwości młodych twórców.

 WYRÓŻNIENIA W kategorii GRAFIKA KOMPUTEROWA otrzymały 

* wyróżnienie regulaminowe - Kategoria GRAFIKA KOMPUTEROWA 15-19 lat Sandra Kozłowska 18 lat


* wyróżnienie honorowe -Kategoria GRAFIKA KOMPUTEROWA 15-19 lat Nathalie Dojnikowski 18 lat

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Dzieła mistrzów inspiracją współczesnej fotografii”. To już jedenasta edycja konkursu, a wpłynęło na nią 269 prac z 38 ośrodków oraz 12 zgłoszeń indywidualnych. Jury przyznało 12 nagród i 20 wyróżnień w kategoriach wiekowych obejmujących wiek od 12 do 25 lat, ponadto do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano 57 prac.

Tak więc :
w kategorii wiekowej 14 – 16 lat
I nagrodę otrzymał Paweł Gołaszewski, lat 16, z klasy IVG, który zrealizował własny autoportret w duchu twórczości Pabla Picassa a dokładnie portretem Jacqueline w żółtym kapeluszu.

w kategorii wiekowej 17 – 19 lat
Wyróżnienie otrzymała Paulina Talewska, lat 18, z klasy IIIA, która zrealizowała fotografię zainspirowaną malarstwem Gustava Klimta.

17 listopada w Hydrogalerii w Zielonej Górze zawisła wystawa nagrodzonych prac fotograficznych. W dniu wernisażu jury ogłosiło wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego pt. „Martwa natura” zorganizowanego przez Zielonogórski Ośrodek Kultury. Po obejrzeniu 84 prac 63 autorów komisja przyznała nagrody. W kategorii młodzież na drugim miejscu uplasowała się fotografia Pawła Gołaszewskiego ucznia klasy IVG, który pracuje pod opieką Katarzyny Gwardiak-Kocur.

Serdeczne gratulacje :)

Liga Ochrony Przyrody - Okręg w Szczecinie jesienią tego roku zorganizowała konkurs fotograficzny pt. "Czas na las". Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ze szkół średnich z terenu województwa zachodniopomorskiego. Jak podaje organizator konkurs cieszył się naprawdę dużym zainteresowaniem.

W III kategorii wiekowej zauważona została praca Weroniki Wołyńskiej „Przemijanie”, za którą otrzymała pierwszą nagrodę.

Gratulujemy!

To już kolejna odsłona Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…” organizowanym przez I Prywatne Liceum Plastyczne im.Władysława Drapiewskiego w Płocku. W tym roku na konkurs napłynęła rekordowa liczba prac ponad 754 z 37 szkół plastycznych w Polsce i za granicą. Wydarzenie to objęte jest patronatem honorowym m.in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ambasadorów Republiki Czeskiej, Republiki Słowackiej, Republiki Litewskiej i Węgier.

praca Hani Ziarkowskiejpraca Hani Ziarkowskiej

06 listopada 2018 roku jury konkursu wyłoniło spośród nadesłanych prac laureatów - wśród nich znalazły się nasze dwie uczennice:

  • * I nagrodę w kategorii malarstwo uzyskała Hanna Ziarkowska IIIA LP– opiekun artystyczny Paweł Rogalski
  • * II nagrodę w kategorii malarstwo otrzymała Patrycja Sawerska IIIG OSSP - opiekun artystyczny Ewa Miśkiewicz -Żebrowska

Laureatkom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

praca Partycji Sawerskiejpraca Partycji Sawerskiej

Dnia 20 września 2018 roku odbyło się uroczyste rozdanie nagród oraz wernisaż wystawy fotografii laureatów międzynarodowego konkursu pod tytułem "Muzealne spotkanie z fotografią". Laureatkami konkursu zostały uczennice naszego liceum plastycznego Weronika Dowbusz i Oliwia Czyżak.

Międzynarodowy konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży ma na celu prezentację dziedzictwa kulturowego, a także wyrobienie wśród dzieci i młodzieży potrzeby obcowania z muzeum. Patronami imprezy organizowanej przez Muzeum w Koszalinie są Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Edukacji Narodowej. Na tegorocznej wystawie przedstawionych jest 121 fotografii, wykonanych przez 83 autorów z Litwy, Polski, Rosji, Słowacji i Ukrainy. Zdjęcia dokumentują muzealną rzeczywistość – lekcje muzealne, architekturę, pracownie konserwatorskie, ale także twórczo interpretują temat. W tym roku jury przyznało kilka równorzędnych nagród.
 
Opiekunem laureatek była nauczycielka fotografii Monika Kalkowska.

Weronika Dowbusz - Wesoły BiboszWeronika Dowbusz - Wesoły Bibosz

Oliwia Czyżak - Patrzysz na mnieOliwia Czyżak - Patrzysz na mnie

8 października koszaliński Rynek Staromiejski zapełnił się tańczącym tłumem - z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości sto par odtańczyło poloneza.
Nie mogło zabraknąć wśród nich silnej grupy z Plastyka, której przewodziła nasza nauczycielka wychowania fizycznego Marta Mierzwa.

[fot. Anna Matczak][fot. Anna Matczak]

28 Września 2018 r. odbyło sie ogłoszenie wyników XI Triennale Rzeźby w Drewnie Zakopane 2018. Jury po wnikliwej analizie wszystkich nadesłanych prac na konkurs wyłoniło 17 najlepszych, w tym 9 prac w kategorii rzeźba i 8 prac w kategorii płaskorzeźba. NAGRODĘ GRAD PRIX przyznali naszej uczennicy Julii Sobierajskiej, która wysłała pracę w kategorii rzeźba.

 

Julia pracuje pod okiem Marcina Kuropatwy, nauczyciela rzeźby i snycerstwa.

Kamila Bartosik otrzymała WYRÓŻNIENIE w kategorii ILUSTRACJA w V Biennale Grafiki Projektowej Uczniów Średnich Szkół Plastycznych. Organizatorem Biennale jest Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Ilustracja Kamili BartosikIlustracja Kamili Bartosik

 

Do konkursu zgłoszono 180 prac z 15 szkół plastycznych. Ponadto do wystawy zakwalifikowano
ilustracje: Agnieszki Wysockiej, Kariny Żurawskiej i Nathalie Dojnikowski. Wszystkie prace
powstały na zajęciach z Projektowania Graficznego pod kierunkiem Ingi Marciszuk-Mazur.


Otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu
odbędzie się 23.10.2018r. w galerii „Na strychu” Zespołu Szkół Plastycznych w Dąbrowie

Czerwiec obfituje w konkursy plastyczne lub ich rozstrzygnięcia ... więc już po raz kolejny nasi uczniowie wysłali swoje realizacje na Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny "Young Man in XXIst century" organizowany przez Młodzieżowe Mass-media Centrum w Kownie (Litwa). Jedną z nich była Katarzyna Oleśkiewicz, tegoroczna absolwentka, która zgłosiła własne prace (wykonane w poprzednich latach w pracowni Katarzyny Gwardiak-Kocur - obecnie na urlopie rodzicielskim) i otrzymała DRUGIE miejsce w kategorii wiekowej 18-20 lat.

 

Kryteria oceniania prac podczas "Young Man in XXIst century":

- podejmowanie tematyki zorientowanej na życie i środowisko młodych ludzi;
- ukazanie problemów społecznych, również tych jakie dotykają młodego człowieka we współczesnym świecie;
- wartości estetyczne i artystyczne fotografii;
- oryginalność i innowacyjność w podjęciu tematu.

Uczestnicy mogą zgłosić do konkursu po 3 serie własnych prac. Z nadesłanych zgłoszeń seria Katarzyny Oleśkiewicz pt. "But love is all I don't" zwróciła uwagę jury, w którym zasiadają fotograficy z Litewskiego Związku Artystów Fotografików Oddziału Kaunas. W 2018 roku lista krajów uczestniczących była jeszcze szersza jak zwykle, pojawili się przedstawiciele takich państw jak: Wielka Bryania, Mołdawia, Uzbekistan, Estonia. Na konkurs napłynęło 1545 fotografii, 169 autorów. Kasiu gratulujemy sukcesu!

Pierwsze i drugie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Moje inspiracje muzyczne" zostało przyznane uczennicom klasy trzeciej naszego gimnazjum - pierwsze Katarzynie Jantoszak, drugie Weronice Olesiak.  Konkurs zorganizowany został przez Prywatną Szkołę Muzyczną I stopnia w Nałęczowie pod  ptronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Edukacji Artystycznej.

Edycja konkursu 2018 nie jest pierwszą, w której Weronika i Katarzyna otrzymały wysokie nagrodzone miejsca. W 2017 roku informowaliśmy na naszej stronie o sukcesie dziewcząt i o zajęciu przez nich pierwszego i trzeciego miejsca. Czytaj tutaj
Prace nagrodzonych powstawały pod kierunkiem nauczycielki rysunku i malarstwa Ewy Miśkiewicz-Żebrowskiej.

poniedziałek, 11 czerwca 2018 16:43

Trzecie miejsce w konkursie "Pejzaże Miast - Wieże"

Napisała

Miło nam poinformować, iż trzecie miejsce w konkursie "Pejzaże Miast - Wieże" zostało przyznane Annie Matczak. Praca Oliwii Czyżak została zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej. Dziewczęta obecnie uczęszczają do czwartej klasy sześcioletniej OSSP w naszym Zespole Szkół Plastycznych, ich opiekunem artystycznym jest nauczyciel rysunku i malarstwa Paweł Rogalski.

Uczestnicy tegorocznej edycji konkursu zierzali się z tematem WIEŻE zarówno w technikach malarskich, graficznych, fotograficznych – jak i w konstrukcjach przestrzennych. Konkurs, który ma formę biennale organizowany jest przez Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa.
Wernisaż wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród odbędzie się 15 czerwca 2018 o godzinie 12:00 w budynku Ogniska Plastycznego Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego w Opolu.

29 maja 2018 roku w siedzibie MKiDN odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dyplomantom szkół artystycznych. W bieżącym roku szkolnym aż cztery stypendia przyznano uczennicom z naszego Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie. Stpendium otrzymały  Katarzyna Oleśkiewicz, Patrycja Serweta, Natalia Grochulska i Julia Goska. Łącznie nagrodzonych zostało dwudziestu ośmiu uczniów szkół muzycznych, plastycznych i baletowych z całej Polski. Dyplomy wręczyła wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka.

Na zdjęciu od lewej Patrycja Serweta, Julia Goska, Natalia Grochulska i Katarzyna Oleśkiewicz

Stypendium Ministra Kultury może być przyznane uczniowi szkoły średniej artystycznej, który uzyskał za semestr wysoką średnią ocen z przedmiotów artystyczno-zawodowych oraz jest laureatem krajowego lub międzynarodowego konkursu. Kwota stypendium,obejmująca cały rok, wypłacana jest jednorazowo i ma umożliwić realizację indywidualnych potrzeb stypendysty np. zakup instrumentu lub pokrycie kosztów konkursu czy warsztatów. [źródło www.mkidn.gov.pl]

W XVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Nasi Rówiesnicy Nasze Miasta i Regiony Poznajmy się Bliżej" dla Młodzieży Szkolnej z miast partnerskich wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Trzecie miejsce w konkursie zajęła Weronika Olesiak, uczennica klasy trzeciej naszego gimnazjum. Uczennica na co dzień pracuje pod kierunkiem nauczycielki rysunku i malarstwa Ewy Miśkiewicz-Żebrowskiej. Cieszymy się, że co roku prace naszych uczniów znajdują uznanie w oczach Jury Konkursu.

Konkurs jest objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Koszalina. Uroczyste otwarcie wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac odbyło się w maju 2018r.  Wystawa jest prezentowana w Klubie Spółdzielczym 'Bałtyk "KSM  Na Skarpie".

środa, 25 kwietnia 2018 19:26

Dyplomy 2018

Napisane przez

Tradycyjnie, w pierwszych dniach kwietnia, uczniowie klas maturalnych przystąpili do egzaminu dyplomowego. Najpierw zdawali częśc praktyczną egzaminu, w  zależności od wybranej specjalizacji prezentowali prace z ceramiki, tkaniny artystycznej i projektowania graficznego. Po kilku dniach odbyła się część teoretyczna egzaminu, egzamin ustny z historii sztuki.

[fot. Agnieszka Sieńkowska][fot. Agnieszka Sieńkowska]

Tegoroczne dyplomy stały na wyjątkowo wysokim poziomie, a świadczą o tym średnie ocen uzyskanych z poszczególnych  specjalizacji:  ceramika 4,81, tkanina artystyczna 5,6, projektowanie graficzne 4,91.

W III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Instytut Sztuk Pięknych UWM w Olsztynie  wyróżniona została praca uczennicy naszego liceum, Weroniki Wołyńskiej.

W tle 'Konie' Oliwii Michałowskiej [fot. UWM Olsztyn]W tle 'Konie' Oliwii Michałowskiej [fot. UWM Olsztyn]

Na wystawie, która zostala otwarta 19 kwietnia, zaprezentowano również prace malarskie i rysunkowe Oliwii Dubielak (klasa IIb), Darii Rymarczyk (Vg), Julii Sobierajskiej (IIIa), Oliwii Michałowskiej (IIIb) i Nikoli Pilipczuk (IIIb). Uczennice do konkursu przygotowywała nauczycielka rysunku i malarstwa Agnieszka Sieńkowska.

Zdjęcia naszych uczennic zostały zauważone w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda” - Koszalin 2018 organizowanym przez Pałac Młodzieży w Koszalinie. W kategorii II (od 16 do 21 lat) wyróżnienie otrzymała Oliwia Czyżak za zdjęcie "Stan umysłu". Oliwia Czyżak  otrzymała również  nagrodę specjalną ufundowaną przez Kuźnia - Pracownia Kowalstwa za zdjęcie "Patrzysz na mnie". Gabriela Piwar za zdjęcie "Lady Milady" otrzymała nagrodę specjalną ufundowaną przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Dwa inne zdjęcia uczennic Jury zakwalifikowało do wystawy. Fotografie powstawały pod kierunkiem nauczycielki fotografii moniki Kalkowskiej.

Wernisaż i wręczenie nagród odbędzie się 8 czerwca 2018 r. o godz. 17:00 w pałacu Młodzieży w Koszalinie. Nagrodą dla laureatów jest możliwość uczestniczenia w Ogólnopolskich Młodzieżowych Spotkaniach z Fotografią.

Grupa naszych uczniów po raz kolejny otrzymała nagrody Prezydenta Miasta. Nagrody zostały wręczone podczas X Gali Koszalińskiej Kultury 27 marca w Filharmonii Koszalińskiej. Julia Goska otzymała nagrodę I stopnia, Katarzyna Płaskowicz i Natalia Grochulska nagrody II stopnia, wszystkie  za osiągnięcia w twórczości artystycznej.

[fot. ekoszalin.pl][fot. ekoszalin.pl]

Julia Goska  Pracuje pod kierunkiem  Katarzyny Gwardiak-Kocur i Pawła Rogalskiego. Zdobyła  I miejsce  w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym ,,Young People In The 21st Century - Człowiek XXI Wieku” w Kownie na Litwie oraz II nagrodę na VI Ogólnopolskim Biennale Autoportretu w Rysunku Uczniów Szkół Plastycznych w Radomiu.

Katarzyna Płaskowicz Jej artystyczni opiekunowie to Katarzyna Gwardiak-Kocur i Sergiusz Powałka. Katarzyna zajęła II miejsce w  Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym ,,Young People In The 21st Century- Człowiek XXI Wieku” w Kownie na Litwie. Zdobyła także nagrodę specjalną w XXIV Ogólnopolskim Plenerze Malarskim w  Jeżowie.

Natalia Grochulska. Pracuje pod kierunkiem Katarzyny Gwardiak. Zdobyła III miejsce  w  Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym ,,Young People In The 21st Century- Człowiek XXI Wieku”  w Kownie  na  Litwie oraz         III nagrodę w XVIII Ogólnopolskiej Wystawie Fotografii Dzieci  i Młodzieży w  Białymstoku.

W bieżącym roku szkolnym XIII Makroregionalny Przegląd Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby został przeprowadzony w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni. W konkursie wzięło udział 17 szkół plastycznych i 50 uczniów z makroregionu północno-zachodniego (woj. zachodniopomorskie, pomorskie, lubuskie, wielkopolskie i kujawsko-pomorskie). Reprezentantki z naszego Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie, Julia Sobierajska, Blanka Kamińska i Natalia Dybowska wywalczyły czwarte miejsce. Dziewczyny do Przeglądu przygotowywały sie pod kierunkiem nauczycieli Agnieszki Sieńkowskiej i Marcina Kuropatwy.

Julia Sobierajska [fot. ZSP w Gdyni]Julia Sobierajska [fot. ZSP w Gdyni]

Pobierz Ranking szkół [żródło: ZSP Gddynia]

Przegląd prac dla uczniów szkół plastycznych makroregionu północno-zachodniego odbył się w dniach 16-17 marca 2018 roku w ZSP w Gdyni.  Uczniowie na miejscu realizowali zadane tematy, a efekty ich pracy oceniała sześcioosobowa komisja powołana przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Jej członkowie reprezentują akademickie środowisko kształcenia artystycznego oraz różne dyscypliny artystyczne. Przedmiotem oceny komisji były twórcze zaangażowanie uczniów w dziedzinie rysunku, malarstwa i rzeźby oraz przywiezione prace plastyczne, które zawierały w sobie również szkice określone wymogiem regulaminu.

Z radością informujemy, że Justyna Wiśniewska otrzymała nagrodę główną w dziedzinie szkół plastycznych w konkursie "Powidoki Start The Game" w Poznaniu.
W tej samej dziedzinie Mikołaj Grobelny zajął wyróżnienie. Laureatom konkursu i nauczycielowi prowadzącemu Pawłowi Rogalskiemu serdecznie gratulujemy.

[fot. MDK Poznań][fot. MDK Poznań]

„POWIDOKI Start the Game” organizowany jest przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Poznaniu  oraz Fundację Mediations Biennale oraz Poznań Game Arena
Wiecej o konkursie na stronie MDK w Poznaniu

Weronika Banasiak i Julia Jagiełło z klasy IIIA wzięły udział w konkursie Strima Ozdoba Choinkowa 2017, na który nadesłano ponad 300 prac. Jest to konkurs dla dorosłych, profesjonalistów i amatorów, na najlepszą ozdobę choinkową wykonaną różnorodną formą szycia.
Julia Jagiełło i Weronika Banasiak zakwalifikowały się do wirtualnej wystawy na stronie www.pl.strima.com, gdzie wybrano kilkadziesiąt najlepszych prac (w konkursie nie przyznano bowiem wyróżnień oraz drugich trzecich miejsc, a jedynie główną nagrodę). Ich prace ozdobiły również piękną choinkę w siedzibie firmy, a uczennice w ramach wyróżnienia otrzymały nagrody w postaci plecaków i kalendarzy. Obie dziewczyny wykonały prace w ramach swojej specjalizacji - tkaniny artystycznej, pracując pod kierunkiem p. Anny Tkacz.
Gratulujemy!

Katarzyna Oleśkiewicz, uczennica klasy IVA naszego liceum została zakwalifikowana do finału IV Ogólnopolskiego konkursu wiedzy z historii sztuki "Poranek Awangardy". Ogólnopolski konkurs wiedzy z historii sztuki skierowany jest do młodzieży szkół plastycznych i ogólnokształcących w całej Polsce. Jego organizatorami są: Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. W. Gersona Warszawie, Muzeum Narodowe w Warszawie, pod patronatem Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej, Dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Dyrektora ZPSP w Warszawie.

I etap konkursu polegał na napisaniu eseju na temat: "Formiści-poranek awangardy". Uczestniczy wyłonieni w I etapie konkursu będą mieli za zadanie napisać test z wiedzy o życiu i twórczości artysty oraz epoki, w której tworzył i przygotować prezentację konfrontacji  dwóch  wybranych  przez  siebie  dzieł  lub  postaw  twórczych,  określających znaczenie  polskich  formacji  awangardowych  Dwudziestolecia  Międzywojennego dla sztuki polskiej drugiej połowy XX wieku.
Katarzynie gratulujemy i trzymamy kciuki za finał, który odbędzie się 11 stycznia 2018r. w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Wielki sukces naszych uczniów w Radomiu: I Nagroda dla Mikołaja Grobelnego i II Nagroda dla Julii Goski, a do tego cztery wyróżnienia - dla Darii Rymarczyk, Weroniki Olesiak, Patrycji Serwety oraz Katarzyny Oleśkiewicz - to bilans Ogólnopolskiego Biennale Autoportretu Uczniów Szkół Plastycznych.

W szóstej edycji Biennale organizator, Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu, otrzymał 707 prac zgłoszonych przez 622 autorów z 34 szkół plastycznych. Do przeglądu komisyjnego zakwalifikowano 588 prac 514 autorów.     
W dniu 20 listopada 2017 r. Komisja Konkursowa w składzie: prof. Aleksander Olszewski z Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, prof. Ryszard Sekuła z ASP w Warszawie i prof. Piotr Stachlewski z ASP w Łodzi, wskazała laureatów w poszczególnych kategoriach, wśród których znaleźli się także uczniowie naszej szkoły.
W grupie wiekowej do 16 lat I Nagrodę otrzymał Mikołaj Grobelny, pracujący pod opieką p. Tadeusza Walczaka, a w grupie wiekowej do 17 lat II Nagrodę zdobyła Julia Goska, pracująca pod nadzorem p. Pawła Rogalskiego.

W protokole z obrad Jury zostały również zauważone prace innych naszych uczennic:
Darii Rymarczyk (naucz. Agnieszka Sieńkowska)
Weroniki Olesiak (naucz. Ewa Miśkiewicz-Żebrowska)
Patrycji Serwety (naucz. Tadeusz Walczak)
Katarzyny Oleśkiewicz (naucz. Tadeusz Walczak)
Autoportrety uczennic były brane pod uwagę w kategorii  nominacji do nagród i wyróżnień i chociaż znalazły się poza podium, to na pewno ich prace będzie można zobaczyć na wystawie pokonkursowej.

Patrycja Serweta zajęła II miejsce w dziedzinie rysunku w XIII Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malrastwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych organizowanym przez nasz Zespół Szkół Plastycznych. W tym samym konkursie Hanna Ziarkowska otrzymała wyróżnienie w dziedzinie malarstwa. Dziewczyny na co dzien pracują pod kierunkiem nauczyciela rysunku i malarstwa Tadeusza Walczaka. Do wystawy pokonkursowej została zakwalifikowana praca Darii Rymarczyk, która pracowała pod kierunkiem nauczycielki Agnieszki Sieńkowskiej.

 

 

 

 

 

 

Na zdjęciu rysunek Patrycji Serweta, który zają II miejsce w XIII Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malrastwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych, Koszalin 2017.

Reprezentacja Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie zdobyła III miejsce na jubileuszowym XXV Ogólnopolskim Plenerze Rzeźbiarskim dla uczniów szkół plastycznych Myślęcinek 2017.

Nasza reprezentacja z nagrodzoną rzeźbąNasza reprezentacja z nagrodzoną rzeźbą

Podczas pleneru uczniowie wykonywali rzeźbę, dużą formę przestrzenną w drewnie. Na zdjęciu nasza reprezentacja ze swoją kompozycją. Zakończenie XXV Ogólnopolskiego Pleneru Rzeźbiarskiego Myślęcinek 2017 i ogłoszenie werdyktu jury odbyło się 9 czerwca. Wszystkie rzeźby można jeszcze oglądać na wystawie poplenerowej na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy.

Organizatorami pleneru w Myślęcinku są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy oraz Państwowy Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

 

Uczennice klasy drugiej gimnazjum Julia Jarosz i Weronika Olesiak wzięły udział w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Lalka", w którym otrzymały dwa wyróżnienia za lalki, w kategorii lalki artystyczne. Lalka Julii Jarosz ,,Niepełnosprawność" i Weroniki Olesiak ,,Porcelanowa Pamięć" powstawała pod kierunkiem nauczycielki Ewy Miśkiewicz-Żebrowskiej.

Lalka Julii 'Niepełnosprawność'Lalka Julii 'Niepełnosprawność'

Lalka Weroniki 'Porcelanowa pamięć'Lalka Weroniki 'Porcelanowa pamięć'

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 11 czerwca 2017r.  w GOKiB w Gromadce.

sobota, 10 czerwca 2017 18:42

Wyróżnienie w konkursie "Matematyka w obiektywie"

Napisane przez

Co roku nasza szkoła bierze udział w konkursie „Matematyka w obiektywie”.  W tym roku nie obeszło sie bez sekcesow!  Julia Goska z klasy VG swoim zdjęciem pt. ,,Symetria Lustrzana" wywalczyła WYRÓŻNIENIE  w kategorii młodzież.

Julia Goska 'Symetria lustrzana'Julia Goska 'Symetria lustrzana'

Konkurs „Matematyka w obiektywie”  jest imprezą cykliczną organizowaną od 2010 roku  przez Uniwersytet Szczeciński w celu popularyzowania nauki, a w szczególności wiedzy i kultury matematycznej poprzez fotografię.  W tym roku na konkurs wpłynęło 7456 prac fotograficznych.

Pierwsze miejsce dla Weroniki Olesiak i trzecie dla Katarzyny Jantoszak zostało przyznane za prace plastyczne w  Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Moje inspiracje muzyczne". Konkurs już po raz osiemnasty organizowwany jest przez Prywatną Szkołę Muzyczną I st. w Nałęczowie pod  ptronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Edukacji Artystycznej.

Od lewej Weronika Olesiak i Katarzyna Jantoszak podczas wernisażu w NałęczowieOd lewej Weronika Olesiak i Katarzyna Jantoszak podczas wernisażu w Nałęczowie

Weronika i Kasia są uczennicami klasy drugiej gimnazjum, a ich prace powstawały w pracowni rysunku i malarstwa pod kierunkiem nauczycielki Ewy Miśkiewicz-Żebrowskiej.

Co roku miłośnicy sztuki ze szkół w Koszalinie, ale i w Niemczech, na Białorusi, Ukrainie i w Danii biorą udział w konkursie plastycznym "Nasi Rówieśnicy, Nasze Miasta i Regiony". W 17 edycji tego Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Młodzieży Szkolnej z miast partnerskich brali również udział uczniowie naszej szkoły.

Uwagę jury zwróciły: praca Weroniki Wołyńskiej, która zdobyła II miejsce w kategorii szkół artystycznych, praca Darii Rymarczyk - III miejsce i wyróznienie dla pracy Martyny Tomaszek. Wszystkie są uczennicami p. Agnieszki Sieńkowskiej. Wyróżnienie specjalne za plakat do konkursu otrzymała Weronika Czyżak uczennica Ewy Miśkiewicz-Żebrowskiej.

Tegoroczna edycja konkursu fotograficznego na Litwie okazała się dla naszej reprezentacji bardzo owocna. Z dziesięciu zgłoszeń aż cztery zostały nagrodzone!
Z przyjemnością chcieliśmy ogłosić, iż w grupie wiekowej 15-19 lat wyniki są następujące:
       I sze miejsce: Julia Goska VG - „Border”
       II gie miejsce: Katarzyna Płaskowicz VG (ex aequo) – „Merged”
       III gie miejsce: Natalia Grochulska IIIA(ex aequo) - “Apnea”
       Wyróżnienie: Katarzyna Oleśkiewicz IIIA - „Obsessive-Compulsive Desire”

Border - Julia GoskaBorder - Julia Goska

Julia Jarosz, uczennica klasy II gimnazjum otrzymała wyróznienie za jajo wielkanocne w ósmej edycji międzyszkolnego konkursu "Jajo Wielkanocne" 2017.

Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Lema w Koszalinie. Julii praca został zauważona spośród 116 nadesłanych prac, które zostały wykonane różnymi technikami – w tym 59 z gimnazjów i 57 ze szkół podstawowych.

Dnia 19 kwietnia 2017 roku jury konkursu po zapoznaniu sie z nadesłanymi pracami przyznało nagrody i wyróżnienia oraz dokonało wyboru zdjęć na wystawę pokonkursową.

W gronie nagrodzonyh w kategorii wiekowej 16-21 lat znalazły się nasze uczennice, kolejno:
- III NAGRODA: Natalia Grochulska – za zestaw „Vanitas vanitatum et omnia vanitas”
- WYRÓŻNIENIE: Anna Matczak – za zestaw „Skrywane płaszczyzny”.
- oraz NAGRODA OKRĘGU PÓŁNOCNO–WSCHODNIEGO ZWIĄZKU POLSKICH ARTYSTÓW FOTOGRAFIKÓW:
Julia Goska – za zdjęcie z zestawu „Prenatalium”.

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku w oficjalnym komunikacje poinformował iż w tym rku zgłooszono 2723 zdjęcia 673 autorów, ze 165 placówek. Do wystawy jury zakwalifikowało 214 zdjęć 134 autorów. Na wystawie znajdą się prace:
- Oliwii Czyżak
- Julii Goski
- Natali Grochulskiej
- Anny Matczak
- Katarzyny Oleśkiewicz
- Oliwii Żytowieckiej

Warto dodać, że konkurs odbywa się pod partonatem Ministra Edukacji Narodowej i Prezydenta Miasta Białystok.

Uroczyste otwarcie wystawy połączone z wręczeniem nagród laureatom odbędzie się 27 maja 2017 roku o godz. 10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.
Wszystkim gratulujemy udziału w konkursie, a w szczególności Natalii, Ani i Julii!

 

Każdego marca już od 16 lat koszaliński Pałac Młodzieży organizuje ogólnopolski konkurs fotograficzny. Z każdym rokiem organizatorzy cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku na konkurs dzieci i młodzieży zgłoszono 2449 zdjęć od 578 autorów. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Koszalin oraz Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej.

Nagrodę ufundowaną przez jednego z patronów otrzymała nasza uczennica - Patrycja Serweta z IIIA - za serię o tytule „ Klaudia w wielu odsłonach". Patrycja pracuje z nauczycielką fotografii w Plastyku, Katarzyną Gwardiak-Kocur.

 'Klaudia w wielu odsłonach' Patrycja Serweta'Klaudia w wielu odsłonach' Patrycja Serweta
W imieniu organizatrów zapraszamy na wernisaz i wręczenie nagrod dnia 09 czerwca 2017 r. o godz. 17.00
Palac Mlodziezy w Koszalinie, ul. Boguslawa II 2. Tym wydarzeniem rozpozynieją się również Ogólnopolskie Spotkania z Fotografią, czyli plener dla laureatów konkursu.
Serdeczne gratujacje dla wszystkich nagrodzonych!

Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Salskiej w Pabianicach w tym roku przeprowadził X edycję konkursu fotograficznego pt. „Światło wieczorową porą“. Konkurs ma zasięg ogólnopolski. Tym razem jury miało do obejrzenia 323 fotografie wykonane przez 170 autorów, zgłoszone z 60 placówek oświatowych i kulturalnych.


W gronie laureatów znalazły się 2 nasze uczennice:
- Tatiana Kierkosz (IIIG) za pracę: Podróż drugą klasą - zajęła II miejsce w I kategorii wiekowej [do 16 lat]
- Paulina Szczepańska (IIIA) – za fotografię: W odbiciu – zajęła I miejsce w II kategorii wiekowej [od 17 do 24 lat]

I miejsce -  Paulina Szczepańska 19 lat - W odbiciuI miejsce - Paulina Szczepańska 19 lat - W odbiciuII miejsce - Tatiana Kierkosz 16 lat - Podróż drugą klasąII miejsce - Tatiana Kierkosz 16 lat - Podróż drugą klasą

piątek, 07 kwietnia 2017 16:39

Dyplomy 2017

Napisała

Tradycyjnie w kwietniu, po zakończeniu kształcenia w szkole plastycznej, uczniowie klas maturalnych przystąpili do egzaminu dyplomowego.

5 i 6 kwietnia odbyła się część praktyczna egzaminu. W zależności od wybranej specjalizacji uczniowie najstarszych klas prezentowali prace z ceramiki, snycerstwa, reklamy wizualnej i tkaniny artystycznej. Część teroretyczna egzaminu dyplomowego odbędzie się 10 i 11 kwietnia 2017r.
Wykonanie pracy dyplomowej i jej obrona jest warunkiem uzyskania tytułu plastyka. Część praktyczna dyplomu polega na prezentacji przed komisją pracy dyplomowej z przedmiotu kierunkowego, a także obronie jej wartości artystycznej i merytorycznej. Stanowi podsumowanie wiedzy i umiejętności nabytych na zajęciach głównego przedmiotu kierunkowego. Część teoretyczna jest egzaminem z zakresu historii sztuki. Dopiero po uzyskaniu dyplomu uczniowie będą zdawać zewnętrzny egzamin maturalny.

Na zdjęciu: Alicja Bałabuch ze swoją pracą dyplomową "W małej skali"

Zofia Iwaszkiewicz i Nikola Gaszyńska wróciły z nagrodami z 13 Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych

Zofia Iwaszkiewicz [fot. bielskiplastyk.pl]Zofia Iwaszkiewicz [fot. bielskiplastyk.pl]

Nikola Gaszyńska otrzymała I nagrodę w dziedzinie rysunku (nauczyciel prowadzący Tadeusz Walczak) za pracę "Grymas"

Zofia Iwaszkiewicz  otrzymała III nagrodę  w tej samej dziedzinie (prowadząca Karolina Bracławiec) za pracę "Autoportret w analogu".

Komisja konkursowa zwróciła równiez uwagę i zakwalifikowała do wystawy prace Pauliny Olkowskiej i Karoliny Majewskiej (z rysunku) oraz prace Tomasza Paszkowicza, Konrada Góreckiego, dwie prace Karoliny Majewskiej, dwie prace Klaudii Niewinowskiej (z malarstwa).

 

Na konurs w Bielsku Białej nadesłano 566 prac z 33 szkół plastycznych w Polsce (274 prac rysunkowych, 292 prace malarskie).

fot. bielskiplastyk.pl

Ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Sztuka i Nauka organizowanego przez Koło Historyków Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego. Tematem konkursu było napisanie tekstu na temat "Ginącego zabytku sztuki" lub recenzji wystawy sztuki współczesnej. I miejsce zdobyła Julia Jagiełło z klasy IIA - za tekst o zrujnowanym pałacyku w Podwilczu.

Gratulujemy zwyciężyni!!!

Na wyróżnienie zasługują również pozostałe uczestniczki konkursu: Julia Opalińska IIA i Kasia Oleśkiewicz IIIA. Wszystkie dziewczęta pracowały pod opieką Tomasza Majerskiego.

wtorek, 21 marca 2017 18:28

XII Przegląd Makroregionalny

Napisała

Za nami II etap XII Przeglądu z Rysunku Malarstwa i Rzeźby makroregionu północno-zachodniego. Organizatorem przeglądu jest Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie pod patronatem MKiDN. Naszą szkołę reprezentowały Katarzyna Oleśkiewicz, Gabriela Walczak i Patrycja Serweta.

Od lewej: Gabriela Walczak, Patrycja Serweta, Tadeusz Walczak, Katarzyna OleśkiewiczOd lewej: Gabriela Walczak, Patrycja Serweta, Tadeusz Walczak, Katarzyna Oleśkiewicz

Do Przeglądu w makroregionie przystąpiło 14 liceów plastycznych. Każdą szkołę plastyczną reprezentowało trzech uczniów wytypowanych do wybranych dziedzin: rysunku, malarstwa i rzeźby. Katarzyna Oleśkiwicz najwyższą punktacją zakwalifikowała się do III etapu przeglądu, który tym razem odbędzie się w Warszawie, gdzie o indeks do wybranej przez siebie wyższej uczelni artystycznej walczyć będą uczniowie z całej Polski. Drużynowo nasz Zespół Szkół Plastycznych zajął IV miejsce.
Uczniów do Przeglądu przygotowywali Tadeusz Walczak, Sergiusz Powałka, Marcin Kuropatwa i Karolina Bracławiec.

Fundacja Noosfera i Liceum Ogólnokształcące nr III we Wrocławiu po raz IX zorganizwali Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny FOT-ON, tym razem pod hasłem “GRANICA“. Do udziału zapraszali uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, ostatecznie zgłosiło się ponad 300 uczestników, 50 z nich wybrano do wystawy finałowej. W gronie zauważonych uczniów znaleźli się: Anna MATCZAK (III G), Natalia GROCHULSKA (III A) i Mikołaj GROBELNY (I A). Serdeczne gratulacje dla uczestników!

 

Centrum Sztuki Współczesnaj Znaki Czasu w Toruniu rokrocznie organizuje akcję WYSTAW SIĘ w CSW. Wydarzenie to ma na celu stworzenie fotografom okazji do zaprezentowania własnej twórczości szerszej publiczności.

To także inicjatywa, która ma dać uczestnikom możliwość dzielenia się swoją pasją, zachęcić ich do dalszego rozwijania artystycznych zainteresowań oraz stworzyć okazję spotkania się z osobami o podobnych zamiłowaniach. W tym roku organizatorzy otrzymali 351 zgłoszeń. 18 lutego 2017 roku wybrało spośród nich 81 laureatów i to ich prace zobaczymy na wystawie. Jedną z wystawiających się jest uczennica klasy VG Julia Goska. Serdecznie gratulujemy!
http://csw.torun.pl/edukacja/wystaw-sie-csw-wyniki-20111/

     Jedna prac z serii wystawianej w CSWJedna prac z serii wystawianej w CSW

14 marca 2017 roku odbyło się posiedzenie komisji konkursowej III Ogólnopolskiego konkursu fotograficznego "DECYDUJĄCY MOMENT 2017"

I miejsce - Michalina Pisarczyk I miejsce - Michalina Pisarczyk

Tematem konkursu jest szerokie pojęcie „decydującego momentu” w fotografii reportażowej, odnoszące się do twórczości wybitnego fotoreportera XX wieku Henri Cartier - Bressona. Zadaniem konkursowym było więc wykonanie zdjęcia, które powinno streszczać zdarzenia w ich kulminacyjnym momencie - tak przypadkowe, jak i przewidywalne.

Po obejrzeniu i wnikliwej ocenie 200 prac fotograficznych przyznało nagrody w 4 kategoriach. W grupie szkół ponadgimnazjalnych jury przyznało nagrody dwóm naszym uczennicom:
I miejscem wyróżniono Michalinę PISARCZYK uczennicę klasy IIIA za fotografię pt. "A kiedy przyjdzie także po mnie". Dodać trzeba iż na wystawie zaprezentowane zostaną jeszcze 2 jej fotografie z serii.

Natomiast II miejsce otrzymała Dominika OCHENKOWSKA - klasa IIA - za pracę "Decydująca chwila".

środa, 08 marca 2017 08:56

Nagrodzeni w konkursie malarsko- literackim!

Napisała

Gratulujemy uczniom naszej szkoły, którzy zdobyli nagrody w konkursie malarsko- literackim „Moje krajobrazy”  I Edycja 2016/2017. Konkurs organizowało Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu.

Zofia Iwaszkiewicz 'Panorama Krzeszowska' Zofia Iwaszkiewicz 'Panorama Krzeszowska'

W konkursie literackim za wiersz „Pejzaż letni spod pędzla” II miejsce otrzymała Zofia Iwaszkiewicz  (opiekun: Laura Tucka).

Oto nagrodzony wiersz:

Pejzaż letni spod pędzla

Pod melancholią chmur, w duszącym blasku słońca
bezkresna połać pól słodkawą woń rozsiewa...
Wzdłuż horyzontu stojąc, ziewając od gorąca
zasypiać poczynają chylące się już drzewa...

Na skraju mlecznych mgieł świetlane skry majaczą
-z rozmachem wmalowane w krajobraz południa.
Znudzone kwiaty kładą się miękko z rozpaczą,
że złoto promieni zasłania im studnia.

Z trudem fauna w sierpniowym amoku oddycha,
a skrzydlate istoty latają w popłochu!
Źdźbło zielne swym tchnieniem ostatnim usycha.
Z oddali nieznanej dochodzą tony szlochu.

I czekać zostało uśpionym żywotom
aż im błękit sklepienia spłynie laserunkiem...
-Sfera boska i ziemska ze sobą się splotą,
jakby spięte upojnym, szczerym pocałunkiem.

W tym cieple śmiertelnym, pod niebiańskim płatem
rozchodzą się jaźnie kadrami secesji.
Pejzaż kontemplując późnym, kwietnym latem
stajemy w obłędzie malarskiej impresji!

 

Nagrodzeni w konkursie malarskim:

Zofia Iwaszkiewicz otrzymała wyróżnienie w kategorii liceum plastyczne za pracę „Panorama Krzeszowska” (opiekun: Karolina Bracławiec). W kategorii gimnazjum nagrodę otrzymała Weronika Olesiak za pracę „Żywioł natury” dyptyk(opiekun: Ewa Miśkiewicz- Żebrowska). Na wystawę zakwalifikowały się też prace: Zofii Iwaszkiewicz „Pejzaż architektoniczny” (opiekun: Karolina Bracławiec) i Dawida Pieniawskiego „Ludzka egzystencja”(opiekun: Ewa Miśkiewicz- Żebrowska).
Sukcesów gratulujemy!

Uczniowie naszej szkoły pod koniec 2016 roku wzięli udział w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Socjologiczne i Instytut Socjologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Na trzecią edycję konkursu “Społeczeństwo w obiektywie” napłynęło wiele ciekawych propozycji a wśród nich znalazła się nagrodzona praca Julii Goski uczennicy klasy VG.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym!

 

poniedziałek, 19 grudnia 2016 18:36

"Kalendarze autorskie" na wystawie

Napisała

Prace czwórki naszych uczniów zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Projektowego Kalendarz autorski 2017 pt. "KONTRA", konkursu organizowanego przez liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu.

 

Na wystawie znalazły się kalendarze:
Kariny Żurawskiej
Julii Sobierajskiej
Oliwii Zytowieckiej
(opiekun Iwona Wilkoszewska)
Katarzyny Marciniak
(opiekun Piotr Wasilewski).

Wystawę można oglądać od 19 grudnia 2016 roku w Estradzie Poznańskiej.

 

 

 

Po raz pierwszy prace uczniów naszej szkoły zostały zgłoszone na Międzynarodowe Biennale Krajobrazu. Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografujących a ideą nadrzędną organizatorów jest integracja tych artystów fotografików, którzy w swojej twórczości podejmują próby twórczego zdefiniowania tematu oraz szeroka konfrontacja ich dzieł na wystawie pokonkursowej i w wydawnictwie jej towarzyszącym.

Wśród autorów zakwalifikowanych do wystawy znalazły się uczennice naszego Plastyka, a mianowicie: Natalia Grochulska z IIIA i Julia Goska z VG!       

Natalia Grochulska - BezdechNatalia Grochulska - Bezdech

Zważywszy na prestiż konkursu prezentację fotografii Natalii i Julii na wystawie można uznać za spory sukces. Organizatorami są: Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach, Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski oraz Urząd Miasta Kielce. Konkurs odbywa się pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. Komisji konkursowej przewodniczył Tadeusz Rolke - artysta fotografik ZPAF, klasyk polskiego fotoreportażu i fotografii humanistycznej. O artyście: Tadeusz Rolke

Z dniem 1 listopada 2016 ogłoszono wyniki 4 edycji konkursu fotograficznego pod hasłem: PORTRET. Uczestnicy mieli przedstawić człowieka za pomocą fotografii przy pełnej dowolności interpretacyjnej. Konkurs organizuje atelier fotograficzne w Warszawie.

wyróżnienie - Partycja Serweta IIIAwyróżnienie - Partycja Serweta IIIA

Oferta atelier obejmuje kursy fotografii studyjnej z zakresu mody, portretu i postprodukcji. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie fotografią stworzono miejsce, w którym słuchacze mogą zetknąć się z profesjonalnym warsztatem fotografa. W bieżącej edycji przyznano 3 miejsca i 15 wyróżnień. W grupie wyróżnionych znalazły się uczennice naszej szkoły: Julia Goska, Natalia Grochulska, Patrycja Serweta i Katarzyna Oleśkiewicz. Watro dodać, iż konkurs miał zasięg ogólnopolski, a udział w nim mógł wziąć każdy zainteresowany. W 2016 roku organizator odnotował 7344 zgłoszenia!

Rozstrzygnięto kolejną, piątą już, edycję konkursu "Pamietajcie o ogrodach" organizowanego przez I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku. Wśród uczestników zakwalifikowanych do wystawy znalazły się prace siedmiorga naszych uczniów: Magdaleny Bechler, Oliwiera Giżyckiego, Aleksandry Gurazdy, Tatiany Kierkosz, Natalii Mokwy, Weroniki Olesiak, Alicji Sulimy i Julii Tateja.
Jedna z wyróżnionych prac (Aleksandra Gurazda, IIB)Jedna z wyróżnionych prac (Aleksandra Gurazda, IIB)Na wystawie w Płockiej Galerii Sztuki dnia 25 listopada o godz. 12.00 znajdą się prace malarskie i rysunkowe uczniów szkół plastycznych z Czech, Litwy, Polski, Słowacji i Ukrainy. Staraniem organizatora wydarzenie objęte jest patronatem honorowym m.in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz Ambasadorów Grupy Wyszehradzkiej i Litwy w Polsce.
"Plastyk" z przyjemnością zawiadamia, że uroczystość wręczenia nagród i wernisaż mają status wydarzenia rekomendowanego, nadany przez Kulturę Dostępną – portal Narodowego Centrum Kultury.  
Opiekunami artystycznymi byli prof. Ewa Miśkiewicz-Żebrowska i prof. Agnieszka Sieńkowska.

Jury Otwartych Mistrzostw Fotograficznych Olsztyn 2016 podczas obrad dnia 14 października 2016 roku, po zapoznaniu się z 844 pracami, zadecydowało o wyborze laureatów. W gronie nagrodzonych twórców znalazła się Julia Goska, uczennica klasy VG, z pracą pod tytułem: Intymna historia.

Za wysłany zestaw prac Julia otrzymała wyróżnienie w kategorii: Człowiek. Konkurs od lat organizuje Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie i ma onma charakter otwarty, co oznacza że biorą w nim udział wszyscy fotografujący bez względu na wiek i doświadczenie. XII edycja OMF objęta jest honorowym patronatem Prezydenta miasta Olsztyna.

Jakub Wianecki otrzymał wyróżnienie w dziedzinie malarstwa  w XXIV Ogólnopolskim Plenerze Rysunkowo - Malarskim im. Katarzyny Drążkiewicz dla najzdolniejszych uczniów liceów plastycznych organizowanym przez Liceum Plastyczne w Kole.

Plener miał miejsce w dniach 11 - 25 września w Kazimierzu Biskupim,  wziłęło w nim udział 59 uczniów z 33 szkół plastycznych. Naszą szkołę reprezentowali Roksana Łajkosz  (nauczyciel prowadzący Tadeusz Walczak) i Jakub Wianecki  (nauczyciel prowadzący Karolina Bracławiec). Prace oceniało jury składające się z wykładowców z ASP w Warszawie i UA w Poznaniu.   Jakubowi i Pani Karolinie gratulujemy sukcesu!

Natalia Grochulska i Patrycja Serweta otrzymały nagrody w XVI międzynarodowym konkursie fotograficznym o nazwie 'Muzealne Spotkania z Fotografią'. Organizator, tj. Muzeum w Koszalinie pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz Ministra Edukacji Narodowej RP, przewiduje wyszczególnienie nagrodzonych na przełomie lipca i sierpnia a następnie podczas uroczystego wernisażu otwierającego wystawę prac ogłasza laureatów. 15 września 2016 roku werdykt poznały wymienione uczennice klasy IIIA.

Tym samym:

1) Natalia Grochulska za serię prac pt. Z historii rodziny Grochulskich i Wojtaszuków otrzymała II NAGRODĘ w grupie wiekowej 16-18 lat

Natalia Grochulska 'Z historii rodziny Grochulskich i Wojtaszuków'Natalia Grochulska 'Z historii rodziny Grochulskich i Wojtaszuków'

 

2) Patrycja Serweta za serię prac pt. Zanim powstaną... w tej samej grupie wiekowej otrzymała WYRÓŻNIENIE

Patrycja Serweta 'Zanim powstaną...'Patrycja Serweta 'Zanim powstaną...'

Na I Ogólnopolski Konkurs Plastyczno - Fotograficzny pt. „JA” wpłynęły łącznie 184 prace: 112 plastycznych i 72 fotograficznych. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Technicznych w Słupsku. Organizatorzy podali, iż 78 prac plastycznych i 36 fotograficznych wpłynęło ze słupskich placówek oświatowych i kulturalnych, natomiast z placówek z innych miast wpłynęły 34 prace plastyczne i 36 prac fotograficznych.

Spośród prac plastycznych komisja nagrodziła 7 oraz uhonorowała wyróżnieniem 7 prac w 3 kategoriach wiekowych.

Uczennica ALICJA SULIMA (14 lat) w kategorii młodzieży gimnazjalnej otrzymała nagrodę. Jej koleżanka z klasy TATIANA KIERKOSZ (15 lat) zakwalifikowała się do wystawy. Opiekunem dziewcząt jest Ewa Miśkiewicz – Żebrowska.

Alicja SulimaAlicja SulimaTatiana KierkoszTatiana Kierkosz

Z kolei w dziedzinie fotografii nagrodzono 5 i wyróżniono 8 prac. Trzy wyróżnienia w kategorii licealnej otrzymały:

PATRYCJA SERWETA, 18 lat, IIA

JULIA GOSKA, 17 lat, IVG

MICHELLE MINERVA, 18 lat, IIIA

Patrycja SerwetaPatrycja SerwetaJulia GoskaJulia GoskaMichele Minerva Michele Minerva

Natomiast do wystawy zakwalifikowano: KATARZYNĘ PŁASKOWICZ (16 lat) i NATALIĘ GROCHULSKĄ (18 lat). Opiekunem całej grupy jest Katarzyna Gwardiak – Kocur.

Katarzyna PaskowiczKatarzyna PaskowiczNatalia GrochulskaNatalia Grochulska

 

 

 

Założeniem kolejnego konkursu fotograficznego, jakiego podjęli się uczniowie koszalińskiego Plastyka, jest odnajdywanie piękna w rodzimym krajobrazie. Zgodnie z ideą fotografii ojczystej, której prekursorem był Jan Bułhak uczestnicy konkursu realizowali fotografie polskiej przyrody, pejzażu lub dziedzictwa kulturowego.

XV jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego im. Jana Bułhaka “Pejzaże wokół mojego miasta” skierowana była do młodzieży w wieku maksymalnie 21 lat. W I kategorii wiekowej (do 16 lat) WYRÓŻNIENIE otrzymała Julia Młynarska za prace pt. Wolność i swoboda, Zimowa wędrówka, natomiast w II kategorii wiekowej (17-21 lat) również WYRÓŻNIENIE otrzymała Julia Goska za prace z serii o tytule: Po drugiej stronie lustra.

Julia Goska, UrodzajJulia Goska, Urodzaj

wtorek, 07 czerwca 2016 16:15

Srebrny medal dla Jakuba Wianeckiego za plakat!

Napisane przez

Jakub Wianecki, uczeń klasy VG otrzymał srebrny medal (czyli drugie miejsce) w III Ogólnopolskim Biennale Plakatu Szkół Plastycznych „POMIĘDZY” w Gdyni.

Jakub Wianecki - srebrny medal, nauczyciel Piotr WasilewskiJakub Wianecki - srebrny medal, nauczyciel Piotr Wasilewski
Do konkursu zgłoszono 374 prace graficzne. W skład jury wchodzili profesorowie ASP w  Gdańsku, Warszawie i Katowicach. Do wystawy jury zakwalifikowało 86 prac, w tym naszych uczennic Natalii Grochulskiej i Elizy Kłobukowskiej. Opiekunem artystycznym uczniów jest pan Piotr Wasilewski. Jakubowi i Piotrowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Wyniki III Ogólnopolskiego Biennale Plakatu Szkół Plastycznych POMIĘDZY - Gdynia 2016

Oliwia Czyżak została laureatką Grand Prix w konkursie plastycznym "Mój wymarzony domek dla lalek".  O tym jak piekna pracę stworzyła świadczą słowa organizatorów "Oliwio, gratulujemy serdecznie! Przepiękna praca, nie mieliśmy żadnych wątpliwości z wybraniem Grand Prix konkursu! Twoja praca zostanie opublikowana w formie pamiątkowej pocztówki muzealnej".

[fot. Muzeum Domków dla Lalek][fot. Muzeum Domków dla Lalek]

Na konkurs zosrganizowany przez Muzeum Domów dla Lalek i Fundację Belle Epoque napłynęło 860 prac.
Praca Oliwii powstawała pod kierunkiem nauczycielki rysunku i malarstwa Ewy Miśkiewicz- Żebrowskiej.

W XVI już edycji Konkursu „ Nasi rówieśnicy, nasze miasta, nasze regiony” nagrodzeni zostali Tatiana Kierkosz i Oliwier Giżycki,  cztery uczennice naszego Plastyka otrzymały wyróznienia. Haslem nadrzędnym konkursu dla młodzieży szkolnej z miast partnerskich Koszalina było ukazanie życia codziennego dzieci i młodzieży szkolnej oraz walorów krajobrazowych swoich miast rodzinnych i okolic za pomocą środków plastycznych.

Laureaci wraz z nauczycielamiLaureaci wraz z nauczycielami
W kategorii szkół artystycznych:
I miejsce Tatiana Kierkosz - uczennica Ewy Miśkiewicz Żebrowskiej
III miejsce Oliwier Giżycki – uczeń Agnieszki Sieńkowskiej
Wyróżnienia:
Oliwia Czyżak - uczennica Ewy Miśkiewicz Żebrowskiej
Katarzyna Marciniak – uczennica  Agnieszki Sieńkowskiej
Aleksandra Gurazda– uczennica  Agnieszki Sieńkowskiej
Wiktoria Fornal - uczennica Ewy Miśkiewicz Żebrowskiej

VIII Edycja Klapsa zaczęła się od pobicia rekordu w ilości nadesłanych prac - komisja miała do obejrzenia 191 filmów w kategoriach: animacja, film fabularny, dokument oraz teledysk. Konkurs filmowy KLAPS skierowany jest do młodzieży w wieku 15-24 lat, organizuje go Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy. Patronem honorowym konkursu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.


Nasze dwie uczennice otrzymały kwalifikacje do finału w kategorii animacji:
- Eliza Gembel z pracą pt. Flight - klasa IVG
- Małgorzata Kurp z pracą pt. Chwila - klasa IIB

 

Eliza Gembel   FlightEliza Gembel Flight

Magorzata Kurp   ChwilaMagorzata Kurp Chwila


Konkursowe filmy powstały w ramach zajęć Podstawy fotografii i filmu, które prowadzi Katarzyna Gwardiak-Kocur. W sumie w finale tej kategorii konkuruje 5 pozycji.


Eliza i Gosia 9-10.06.16 jadą na warsztaty i galę finałową do Bydgoszczy - trzymajcie kciuki za nasze dziewczyny!!!

Więcej na: http://klaps.bydgoszcz.eu

 

niedziela, 29 maja 2016 14:46

Człowiek, świat, przyroda 2016

Napisała

W tegorocznej edycji do Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego zgłosiło się kilku uczniów z ZSP w Koszalinie. Na konkurs nadesłano 2397 zdjęć od 517 autorów z całej Polski. Spośród naszych propozycji na wystawę zakwalifikowali się:

  • Płaskowicz Katarzyna, Koszalin „Królowa w Trzech Króli”
  • Serneta Patrycja, Kołobrzeg „Milczenie nie zawsze jest ciszą”
  • Szkudlarek Julia, Karlino „Akordeonistka”

Komisja dostrzegła natomiast dyptyk autoportretów Zofii Iwaszkiewicz pt. Vermeerka.

Zofia Iwaszkiewicz VermerkaZofia Iwaszkiewicz VermerkaZofia IwaczkiewiczZofia Iwaczkiewicz
Za ów zestaw Zofia otrzymała wyróżnienie Kuźni Pracowni Kowalstwa z Koszalina.
Serdecznie gratulujemy!


Zosia z pozostałymi nagrodzonymi została zaproszona przez Pałac Młodzieży na plener wieńczący tegoroczną konkurencję. Uroczystość wręczenia nagród wraz z wernisażem odbędzie się w piątek 10.06.2016 r. godz. 17.00.

Wyróżnienie w kategorii wiekowej  licealistów w  Międzynarodowym Konkursie na Plakat Filmowy otrzymał Jakub Wianecki, uczeń klasy VG, za plakat do filmu: "Cześć Tereska" w reżyserii Roberta Glińskiego.

Konkurs został zorganizowany przez Dom Kultury Zacisze wraz z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Warszawską Szkołą Filmową i Forum Poolse Schoen in Nederland. W konkursie wzięli udział uczniowie z  Polski, Holandii, Belgii, Anglii, Białorusi i Litwy.  Na zwycięzców oraz wyróżnione osoby czekają nagrody oraz  udział w warsztatach graficznych (prowadzenie Andrzej Pągowski) i fotograficznych (prof. Krzysztof Hejke). Wręczenie nagród i warsztaty odbędą się 16 i 17 czerwca w Warszawskiej Szkole Filmowej podczas VII Festiwalu Filmoteki Szkolnej.
Jakubowi gratulujemy!

W IV Międzynarodowym Biennale Miniatur Włocławek 2016 pierwsze miejsce zajęła Bortnik Weronika, wyróżnienie otrzymały Zofia Iwaszkiewicz i Natalia Perec. Tegoroczne Biennale związane było tematycznie z wydarzeniami z 966 roku i dwóch pierwszych wieków polskiej państwowości.
Wyróżniona praca Natalii PerecWyróżniona praca Natalii PerecSpośród 1561 prac nadesłanych z 30 szkół plastycznych z Białorusi, Rumunii, Tajwanu, Ukrainy, Meksyku i Polski Jury nagrodziło prace w kategorii tkanina:
I miejsce WERONIKA BORTNIK ( uczennica Sergiusza Powałki i Urszuli Januszewskiej).
Wyróżnienie ZOFIA IWASZKIEWICZ (uczennica Karoliny Bracławiec i Urszuli Januszewskiej).
W kategorii grafika, rysunek, malarstwo:
Wyróżnienie NATALIA PEREC (uczennica Agnieszki Sieńkowskiej)

Katarzyna Oleśkiewicz  (uczennica klasy II liceum) zakwalifikowała się do finału III Ogólnopolskiego konkursu wiedzy z historii sztuki "Sztuka cenniejsza niż złoto".

fot. Katarzyna Oleśkiewicz i 'Studium szkieletu' W.Podkowińskifot. Katarzyna Oleśkiewicz i 'Studium szkieletu' W.Podkowiński

 

Tematem tegorocznej edycji jest życie i twórczość Władysława Podkowińskiego.
Finał konkursu odbędzie się dnia 27 kwietnia 2016 r. w siedzibie Muzeum Narodowego w Warszawie - trzymamy kciuki za Kasię!

163 młodych fotografów z Armenii, Białorusi, Estonii, Litwy, Polski, Rosji i Ukrainy wzięło udział w VIII edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego organizowanego przez Młodzieżowe Mass-media Centrum w Kownie, Litwa. Na konkurs nadesłano 1478 prac fotograficznych. Współorganizatorem tego wydarzenia jest Związek Litewskich Artystów Fotografików Oddziału Kaunas. Trzeba podkreślić, iż prawie najmniej liczną reprezentację młodych adeptów fotografii zgłoszono właśnie z Polski (11 osób). Tradycyjnie najliczniej reprezentowane są szkoły z Rosji, gdzie tradycja fotografii jest głęboko zakorzeniona.

Prestiżowy konkurs przeprowadzany jest pod tytułem „Młody człowiek w XXI wieku”. Młodzież oceniana jest w dwóch kategoriach 15-19 i 20-25 lat.
Prace oceniane są według kryteriów:

  • podejmowanie tematyki zorientowanej na życie i środowisko młodych ludzi;
  • ukazanie problemów społecznych, również tych jakie dotykają młodego człowieka we współczesnym świecie;
  • wartości estetyczne i artystyczne fotografii;
  • oryginalność i innowacyjność w podjęciu tematu.

W tym roku możemy pochwalić się absolutnym sukcesem – Julia Goska za serię prac o tytule „Intimate story” otrzymała GRAND PRIX, które przyznawane jest ponad wyznaczonymi kategoriami.

 

Ponadto Katarzyna Płaskowicz w młodszej grupie wiekowej otrzymała WYRÓŻNIENIE za serię „Growing up with christian tradition.

 

Komisja zwróciła także uwagę na kreatywność Natalii Grochulskiej i Partycji Serwety.

Natalia Grochulska series  Before I lose my mind 2Natalia Grochulska series Before I lose my mind 2

Patrycja Serweta   The inner silence isnt quiet 2Patrycja Serweta The inner silence isnt quiet 2Patrycja Serweta   The inner silence isnt quiet 1Patrycja Serweta The inner silence isnt quiet 1

Prace dziewcząt zostaną opublikowane w katalogu konkursu i zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Kownie. Wszystkie uczennice do konkursu przygotowywały się podczas zajęć dodatkowych z fotografii z nauczycielką Katarzyną Gwardiak-Kocur.

Laureaci zaproszeni są przez organizatorów na Międzynarodowy Plener Fotograficzny „Stop frame”, który będzie miał miejsce w dniach 6-10 czerwca 2016 roku w Kownie, Liwa. Podczas tych 4 dni uczniowie prezentują własne portfolia, wykonują prace fotograficzne oraz krótki film na zadany temat.

W Konkursie "GENIUSZ KRESÓW Bolesław Leśmian – ogrody zmysłów" Tomasz Paszkowicz otrzymał nagrodę Dyrektora Liceum Plastycznego w Zamościu.

Konkurs, którego organizatorem jest Liceum Plastczne w Zamościu objety jest patronatem Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Tomasz jest uczniem klasy maturalnej, pracował pod kierunkiem nauczycielki rysunku i malarstwa Agnieszki Sieńkowskiej.

Praca Tomasz Paszkowicza prezentowana na wystawie pokonkursowej w Galrii Patio w Liceum Plastycznym w Zamościu [fot. LP Zamość]

W konkursie ogłoszonym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach wzięło udział 153 uczestników z 54 placówek oświatowych i kulturalnych z terenu całej Polski. W IX edycji konkursu jury zauważyło prace fotograficzne trójki uczniów z Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie.

Przyznano dwa III miejsca w drugiej grupie wiekowej (od 17 do 24 lat):

– Patrycji Serwecie (18 lat) – za pracę Cisza w porcie

– Karolinie Patejuk (18 lat) –za pracę Przesilenie jesienne

Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymał również Gracjan Gołdyn (19 lat) za pracę pod tytułem Melancholia.

Uczniowie pracowali pod opieką Katarzyny Gwardiak-Kocur. 

Karolina Patejuk - Przesilenie jesienneKarolina Patejuk - Przesilenie jesiennePatrycja Serweta - Cisza w porciePatrycja Serweta - Cisza w porcieGracjan Gołdyn - MelancholiaGracjan Gołdyn - Melancholia

Uczniowie Plastyka już od kilka lat z wielkimi sukcesami reprezentują szkołę w Ogólnopolskim Przeglądzie Prac z Rysunku Malarstwa i Rzeźby. W tym roku reprezentacja szkoły w składzie: Paulina Olkowska, Wiktoria Winiarska i Klaudia Niewinowska w II etapie XI Ogólnopolskiego Przeglądu wywalczyła trzecie miejsce (etap w makroregionie). Do III etapu Przeglądu zakwalifikowały się Paulina Olkowska i Wiktoria Winiarska. Z utalentowanymi plastycznie dziewczętami pracowało troje nauczycieli Plastyka - Tadeusz Walczak, Marcin Kuropatwa i Karolina Bracławiec.

Na zdjęciu od lewej dyrektor szkoły Marzena Jermak, Wiktoria Winiarska, Klaudia Niewinowska, Paulina Olkowska, nauczyciele: Karolina Bracławiec, Tadeusz Walczak i Marcin KuropatwaNa zdjęciu od lewej dyrektor szkoły Marzena Jermak, Wiktoria Winiarska, Klaudia Niewinowska, Paulina Olkowska, nauczyciele: Karolina Bracławiec, Tadeusz Walczak i Marcin Kuropatwa

Paulina Olkowska [fot. ZSP w Gdyni]Paulina Olkowska [fot. ZSP w Gdyni]

XI Ogólnopolski Przegląd Prac z Rysunku Malarstwa i Rzeźby dla makroregionu północno-zachodniego odbył się 1 i 2 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni. W przeglądzie wzięło udział 15 szkół. Pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy (z wynikiem 84,75 na 90 punktów), drugie Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni (80,25 pkt), a na trzecim miejscu znalazł sie nasz Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie (78,00 pkt). Do III etapu Przeglądu zakwalifikowało się 7 osób, w tym dwie nasze uczennice: Paulina Olkowska i Wiktoria Winiarska.

Wiktoria Winiarska [fot. ZSP w Gdyni]Wiktoria Winiarska [fot. ZSP w Gdyni]

od lewej: Wiktoria Winiarska, Klaudia Niewinowska, Paulina Olkowskaod lewej: Wiktoria Winiarska, Klaudia Niewinowska, Paulina Olkowska

  ROK 2015
I miejsce Ogólnopolskim Przeglądzie Prac z Rysunku Malarstwa i Rzeźby w Makroregionie
ROK 2015
Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie najlepszą szkołą plastyczną w Polsce
ROK 2014
W tym roku jesteśmy najlepsi!!!

W Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Labirynt Wyobraźni” o tytule przewodnim „Cyrk” przyznano dwie nagrody naszym uczennicom: Zofii Jocek i Oliwii Czyżak, wyróżnienie Dominice Ochenkowskiej. Konkurs organizowany jest w Zespole Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej.

Nagrodzona praca Zofii Jocek (miejsce III)Nagrodzona praca Zofii Jocek (miejsce III)

Na konkurs wpłynęło łącznie 2831 prac z Polski, Rosji, Rumunii, Kazachstanu, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Białorusi, wzięło udział 21 szkół artystycznych, które nadesłały 654 prace. Szkoły zagraniczne nadesłały 142 prace plastyczne.

Międzynarodowe jury zwróciło uwage na prace naszych uczniów i przyznało:
W kategorii do lat 17 MIEJSCE II - Oliwii Czyżak (nauczyciel Ewa Miśkiewicz- Żebrowska)
                  do lat 20 MIEJSCE III - Zofii Jocek ( nauczyciel Agnieszka Sieńkowska)
Wyróznienie otrzymała Dominika Ochenkowska (nauczyciel Iwona Wilkoszewska).
Praca Miłorady RychterPraca Miłorady RychterDo wystawy pokonkursowej zakwalifikowały się prace Miłorady Rychter  (nauczyciel Agnieszka Sieńkowska), Julii Marciniak (nauczyciel Ewa Miśkiewicz- Żebrowska) i Roksana Sobolenko ( nauczyciel Piotr Wasilewski).

 

Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie zorganizowało konkurs fotograficzny pt. „Wokół nas – ludzie, miejsca, sytuacje...” skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Kilkanaścioro uczniów naszej szkoły zgłosiło własne prace na czwartą już edycję tego konkursu. Wyniki tegorocznej edycji były dla nas bardzo pozytywne. Zauważono i nagrodzono prace:

  • Julii Goski - Bezkres - I miejsce w II kategorii wiekowej 
  • Katarzyny Płaskowicz - Królowa w Trzech Króli - III miejsce w II kategorii wiekowej
  • Roksany Łajkosz - Babcia Tereska - wyróżnienie w III kategorii wiekowej 

Uczniów do konkursu zgłosiła Katarzyna Gwardiak-Kocur. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy.

 

Julii Gosce z klasy IV G przyznano nagrodę publicznośi w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Akt w klasycznej odsłonie".

Julia Goska   AktJulia Goska Akt Była to już 3 edycja konkursu, tym razem pod hasłem: „Nagość światłocieni”, na który napłynęło blisko 600 prac, które nadesłało 166 autorów. Oczekiwaniem organizujących konkurs było nadesłanie fotografii aktu w czarno-białej odsłonie. Każdy z uczestników mógł zgłosić po 5 prac. Zwycięska praca Julii powstała pod opieką Katarzyny Gwardiak-Kocur.

 

Serdecznie gratulujemy Julii i pozostałym zwycięzcom.
Oto link z pracami zgłoszonymi do konkursu: http://konkurs.ateliora.com/pl/browser/index/album_id/49853

 

Uczniów klas szóstych szkół podstawowych zapraszamy do udziału w Konkursie Wiedzy o Sztuce. Konkurs odbędzie się 11 marca 2016 (piątek) o godz. 900. Konkurs odbędzie się w formie Quizu. Zagadnienia konkursowe obejmują podstawową wiedzę ze  sztuki polskiej i światowej. Pytania i zadania dotyczyć będą najważniejszych zabytków architektury, najwybitniejszych twórców oraz ich dzieł z zakresu malarstwa, rzeźby, grafiki i rysunku. Grupy zmierzą się z zadaniami o charakterze interdyscyplinarnym w formie aktywnych działań.
Laureaci konkursu zostaną zwolnieni ustnej części egzaminu wstępnego do Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie. Przewidziane są także drobne upominki.

Szczegółowy regulamin                   Wyślij zgłoszenie                                                  


Konkurs "Szuka na wesoło" 2015

poniedziałek, 14 grudnia 2015 17:22

Stypendyści Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Napisała

Przedstawiamy sylwetki naszych najzdolniejszych, stypendystów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przypominamy, w gronie dwudziestu trzech stypendystów ze szkół plastycznych całej Polski znalazła się aż czwórka uczniów z naszej szkoły: Anna Ignaczak, Karolina Majewska, Agata Bujnicka i Jakub Dominikowski.

Stpendyści Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, od lewej Anna Ignaczak, Karolina Majewska, Agata Bujnicka i Jakub Dominikowski [fot.K.Gwardiak-Kocur]Stpendyści Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, od lewej Anna Ignaczak, Karolina Majewska, Agata Bujnicka i Jakub Dominikowski [fot.K.Gwardiak-Kocur]

Anna Ignaczak jest uczennicą klasy IV Liceum Plastycznego.  Ostatnie osiągnięcia:
I miejsce w finale Ogólnopolskiego Przeglądu Średnich Szkół Plastycznych
I miejsce zespołowo w X edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Średnich Szkół Plastycznych
Udział w warsztatach programistycznych "ILOCAMP" Białystok 2014

Agata Bujnicka jest uczennicą klasy VI Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pieknych.  Ostatnie osiągnięcia:
I miejsce zespołowo w X edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Średnich Szkół Plastycznych
Udział w finale Ogólnopolskiego Przeglądu Średnich Szkół Plastycznych w Dłużewie pod Warszawą
III nagroda w XXIII Ogólnopolskim Plenerze Rzeźbiarskim - Myślęcinek 2015
Wyróżnienie w kategorii Animacja w VI edycji Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS - 2014
II nagroda w Międzynarodowym Konkursie Dla Dzieci i Młodzieży "Muzealne Spotkania z Fotografią" - Koszalin 2014

Karolina Majewska jest uczennicą IV klasy Liceum Plastycznego. Ostatnie osiągnięcia:
III nagroda z rysunku w II Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa "Figury ciała" Poznań 2014
Nagroda w II Miedzynarodowym Konkursie "Autoportret" Radom 2013
II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Wariacje nt. twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza" Częstochowa 2015
Wyróżnienie w Konkursie na Plakat Teatrów Frankofońskich Koszalin 2015

Jakub Dominikowski jest uczniem klasy IV Liceum Plastycznego. Ostatnie osiągnięcia:
I nagroda w VIII Ogólnopolskim Plenerze Malarskim "Zamość Perła Renesansu"
I nagroda w VI Ogólnopolskim Biennale  "Pejzaż ludzki" Kraków 2014
I miejsce zespołowo w X edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Średnich Szkół Plastycznych
Wyróżnienie w Konkursie Plastycznym "Mój świat" Olsztyn 2015
Wyróznienie w Ogólnopolskim Biennale Plakatu Średnich Szkół Plastycznych Gdynia 2014

W piątek (11.12.15) w Liceum Plastycznym w Radomiu odbyło się wręczenie nagród V Ogólnopolskiego Biennale Autoportretu. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazła się spora grupa naszych uczniów, dlatego też do Radomia wybrała się naprawdę imponująca delegacja Plastyka

W VII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Słoneczna zakładka" wyróżnienie otrzymala Zofia Iwaszkiewicz, uczennica naszego Zespołu Szkół Plastycznych.

Na konkurs została nadesłana rekordowa liczba projektów z 14 krajów Europy. Praca Zosi została wyróżniona w kategorii wiekowej 17 lat. Inspiracją dla Zosi do tegorocznej edycji zatytułowanej "Moja mała ojczyzna" były lasy i jeziora Pomorza.

 

Fot. Zofia Iwaszkiewicz

W IV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Pamiętajcie o ogrodach” w kategorii rysunek pierwszą nagrodę otrzymała Katarzyna Marciniak, drugą  Angelika Wrześniewska, obie są ucznnicami naszego Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie.

Wyróżniona praca Agaty BujnickiejWyróżniona praca Agaty BujnickiejW tej edycji Konkursu Jury przyznało dwa wyróżnienia, kóre rownież otrzymali nasi uczniowie. Wyróżnienie Przewodniczącego Jury odebrała Michalina Pisarczyk, Wyróżnienie Dyrektora I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku odebrała natomiast Agata Bujnicka.
Na konkurs wpłynęło 456 prac malarskich i rysunkowych z 22 szkół plastycznych z kraju i zagranicy. Wernisaż wystawy pokonkursowej odbył się w Muzeum Mazowieckim w Płocku 27 listopada 2015 roku.
Katarzyna Marciniak i Agata Bujnicka pracowali pod kierunkiem nauczycielki Agnieszki Sieńkowskiej, Angelika Wrześniewska i Michalina Pisarczyk Tadeusza Walczaka.

Alicja Sulima, uczennica klasy II gimnazjum, zająła II miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Rosja w zwierciadle symboli architektury".

Swoją pracę pod tytułem "Cerkwie rosyjskie" przygotowywała pod kierunkiem nauczycielki rysunku i malarstwa Ewy Miśkiewicz-Żebrowskiej.

niedziela, 08 listopada 2015 18:45

Fotograficzne sukcesy w międzynarodowych konkursach

Napisała

Nagroda dla Nikoli Gaszyńskiej. Fotografie Agaty Jakóbowskiej i Karoliny Schulz zostały zakwalifikowane do wystawy w XVIII Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Podróż - Zawsze zielono, zawsze niebiesko" Toruń 2015, natomiast w XV Muzealnych Spotkaniach z Fotografią kwalifikację do wystawy otrzymała Wiktoria Winiarska.

Na konkurs "Podróż - Zawsze zielono, zawsze niebiesko"  nadesłano 20915 prac z 54 państwa świata.

Prace można oglądać w Galerii Twórczości Plastycznej Dziecka do grudnia 2015r. w Toruniu.

Uczennice fotografii uczą się pod kierunkiem nauczycielki Moniki Kalkowskiej.

 

W XII Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych organizowanym przez nasz Zespół Szkół Plastycznych nagrody otrzymali Jakub Dominikowski i Karolina Majewska, wyróżnienia Wiktoria Winiarska i Damian Organiszczak.
Jakub Dominikowski II miejsce w dziedzinie malarstwo, Karolina Majewska III miejsce w dziedzinie rysunek, uczniowie pracowali pod opieka nauczyciela rysunku i malarstwa Tadeusza Walczka. Wyrózniona praca rysunkowa Damiana Organiszczaka również powstawala pod kierunkiem nauczyciela Tadeusza walczaka, praca malarska Wiktorii Winiarskiej pod kierunkiem nauczycielki Karoliny Bracławiec.
Warto zauważyć, że nagrodzone prace zostały docenione spośród 700 prac konkursowych nadesłanych z 36 szkół plastycznych.


II miejsce
Jakub Dominikowski

"Martwa natura


Wyróżnienie
Damian Organiszczak
"Zbrodnie"


Wyróżnienie
Wiktoria Winiarska

"W zielenie"


III miejsce, Karolina Majewska, "Autoportret"

III nagroda i dwa wyróznienia zostały przyznane uczniom naszego Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie. Jakub Baracz otrzymał III nagrodę w kategorii rysunek, Karolina Majewska dwa wyróznienia również za rysunek. Uczniowie pracujowali pod opieką nauczyciela rysunku i malarstwa Tadeusza Walczaka.

Jakub Baracz "Postać", nauczyciel prowadzący Tadeusz WalczakJakub Baracz "Postać", nauczyciel prowadzący Tadeusz WalczakOgólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych organizowane jest w Bielsku Białej juz po raz 12. Na konkurs nadesłano 652 prace z 37 szkół plastycznych.
Wernisaż wystawy  prac nagrodzonych i wyróżnionych w 12 Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych miał miejsce 20 marca 2015 r. w Galerii Bielskiej BWA.

Prace Komisji II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Projektowego Kalendarz Autorski 2015Prace Komisji II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Projektowego Kalendarz Autorski 2015W VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Projektowego Kalendarz Autorski 2015 zakwalifikowano do wystawy kalendarz Karoliny Lachowskiej. Kalendarz powstawał pod opieką nauczyciela reklamy wizualnej Piotra wasilewskiego.
Konkurs organizowany jest przez Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu pod patronatem MKiDN.

W II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Śladami Kulisiewicza – wędrówki ze szkicownikiem” aż osiem prac naszych uczniów zostało zakwalifikowanych do wystawy. W Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej prezentowane sa prace:
Zofii Iwaszkiewicz, Mai Klotz, Pauliny Olkowskiej  (nauczyciel prowadzący Karolina Bracławiec)
Agnieszki Gawron, Dominiki Domalewskiej, Zofii Jocek  (nauczyciel prowadzący  Agnieszka Sieńkowska)
Anny Ignaczak, Karoliny Majewskiej   (nauczyciel prowadzący Tadeusz Walczak)
Konkurs Plastyczny organizowany jest przez Liceum Plastyczne w Kaliszu.

W Pałacu Młodzieży w Łodzi rozstrzygnięto XIV Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny im. Jana Bułhaka „Pejzaże wokół mojego miasta”.
Ciekawą interpretację krajobrazu ojczystego uwieczniły na fotografii Kinga Konopka, która za swoje zdjęcie otrzymała w konkursie  II nagrodę i Karolina Schulz, której Jury przyznało wyróżnienie.

 Fot. Kinga KonopkaFot. Kinga KonopkaKarolina SchulzKarolina SchulzKarolina SchulzKarolina Schulz

Dziewczyny uczą się na co dzień fotografii w pracowni fotograficznej prowadzonej przez nauczycielkę Monikę Kalkowską.
Uroczyste otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi 17 października 2015r. w galerii „Klatka Po Klatce” w Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi.

poniedziałek, 22 czerwca 2015 12:12

Nasi malarze na plenerze w Zamościu

Napisała

Przez ostatni tydzień Jakuba Wianeckiego i Karolinę Majewską można było spotkać na Starym Mieście w Zamościu, wraz z najzdolniejszą młodzieżą szkół plastycznych wzięli udział w IX Plenerze Malarskim "ZAMOŚĆ - PERŁA RENESANSU".

IX Ogólnopolski Plener Malarski dla najzdolniejszych uczniów liceów plastycznych „ZAMOŚĆ - PERŁA RENESANSU” [tygodnikzamojski.pl]IX Ogólnopolski Plener Malarski dla najzdolniejszych uczniów liceów plastycznych „ZAMOŚĆ - PERŁA RENESANSU” [tygodnikzamojski.pl]Jakub Wianecki z pleneru powrócił z Nagrodą Dyrektora Instytutu Historii Dzieł Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego prof. Ireny Rolskiej.

Plener miał formę warsztatów artystycznych, odbywał się na terenie Zamościa, które jest miastem renesansowym o założeniu idealnym, należy do Skarbów Dziedzictwa Narodowego i jest umieszczone na Liście UNESCO.

Organizatorem pleneru jest Liceum Plastyczne im. Bernardo Moranda w Zamościu.

 

Reprezentacja naszego Zespołu Szkół Plastycznych składzie: Anna Ignaczak, Agata Bujnicka i Jakub Dominikowski, która w II etapie  X Ogólnopolskiego Przeglądu Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Szkół Plastycznych wywalczyła pierwsze miejsce w kraju zakwalifikowała się również do III etapu Przeglądu, którym były warsztaty plastyczne w Dłużewie.

Ukoronowaniem suksesu jest najwyższa ocena przyznana przez Komisję powołaną przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie dla Anny Ignaczak.

Ekspozycja Anny Ignaczak oceniana przez Komisję III etapu Przeglądu, w której składzie znajdują się: Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej MKiDN oraz Rektorzy Akademii Sztuk Pięknych, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Akademii Sztuki w SzczecinieEkspozycja Anny Ignaczak oceniana przez Komisję III etapu Przeglądu, w której składzie znajdują się: Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej MKiDN oraz Rektorzy Akademii Sztuk Pięknych, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Akademii Sztuki w Szczecinie

Do Przeglądu uczniów przygotowywali Mistrzowie, nauczyciel rysunku i malarstwa Tadeusz Walczak i nauczyciel rzeźby Marcin Kuropatwa.

Uczestnicy warsztatów przez kilka dni rysowali, malowali lub rzeźbili. Mieli do wykonania też zadanie z kompozycji, którego tematem była "Podróż". Ostatniego dnia musieli wyeksponowac swoje prace, aby Komisja składająca się z wybitnych artystów - pedagogów wyższych szkół plastycznych mogla dokonać oceny. Każdy z uczestników pleneru miał też przygotowane swoje portfolio, które zaprezentował przed Komisją. Autoprezentacja przed Komisją połączona z indywidualną rozmową miała na celu poznanie zdolności intelektualnych, a także zainteresowań artystycznych i kulturalnych uczniów. Komisja wytypowała ośmiu laureatów Przeglądu Plastycznego, którym zostało przyznane prawo do ubiegania się o przyjęcie bez rekrutacji w następnym roku akademickim na uczelnie artystyczne nadzorowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Praca malarska Anny Ignaczak powstała podczas III etapu Ogólnopolskiego PrzegląduPraca malarska Anny Ignaczak powstała podczas III etapu Ogólnopolskiego Przeglądu

Na zdjęciu reprezentacja Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie w X Ogólnopolskim Przeglądzie Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Szkół Plastycznych. Od lewej Jakub Dominikowski, Anna Ignaczak, Agata Bujnicka, dyrektor szkoły Marzena Jermak, nauczyciele Marcin Kuropatwa i Tadeusz WalczakNa zdjęciu reprezentacja Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie w X Ogólnopolskim Przeglądzie Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Szkół Plastycznych. Od lewej Jakub Dominikowski, Anna Ignaczak, Agata Bujnicka, dyrektor szkoły Marzena Jermak, nauczyciele Marcin Kuropatwa i Tadeusz Walczak

 

Powiązane artykuły: I miejsce w Przeglądze Ogólnopolskim (2015)  I miejsce w Makroregionie (2015)

Nasza uczennica znalazła się w gronie nagrodzonych w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Wariacje nt. twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza organizowanym przez Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie. Karolina Majewska, pod kierunkiem nauczyciela Tadeusza Walczaka otrzymala II nagrodę.

 

 

 

 

 

Na zdjęciu: Nagrodzona praca Karoliny Majewskiej

W konkursie fotograficznym pn. „Takie jest życie, taki jest świat” Karlino 2015 fotografia Agaty Jakóbowskiej została zakwalifikowana do wystawy. Wystawę pokonkursową można zobaczyć od 16 maja 2015 r. w holu Karlińskiego Ośrodka Kultury przy ul. Parkowej w Karlinie.
Agacie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu innych sukcesów fotograficznych.

Rozstrzygnięto XVI Ogólnopolski Konkurs Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda”. W konkursie prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii II (od 16 do 21 lat) za zdjęcie "Melancholia" przyznano drugą nagrodę naszej uczennicy Agacie Jakóbowskiej. Agata Jakóbowska otrzymała również medal  Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej ze Stowarzyszenia Twórców w Warszawie.


Nasi młodzi fotograficy otrzymali też nagrody pozakonkursowe ufundowane przez sponsorów i partnerów Pałacu Młodzieży, którzy wsparli czternastą edycję konkursu.  Nikola Gaszyńska z Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Koszalinie, Karolina Schulz z Hurtowni Książek "LOGOS".

Kwalifikację do wystawy otrzymały prace: Nikoli Gaszyńskiej  (5 fotografii), Zofii Iwaszkiewicz (1 fotografia), Agaty Jakóbowskiej (5 fotografii), Roksany Łajkosz (1 fotografia), Karoliny Majewskiej (1 fotografia), Karoliny Schulz (6 fotografii).

Do 12 sierpnia w galeriach Pałacu Młodzieży mozna oglądać wystawę wieńczącą XVI Ogólnopolski Konkurs Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda”.

Jurorzy XVII Ogólnopolskiej Wystawy Fotograficznej Dzieci i Młodzieży organizowanej w Białymstoku mieli niełatwe zadanie. Zwycięzców wybierali spośród 555 autorów, którzy na wystawę nadesłali 2429 zdjęć. Agata Jakóbowska nadesłała zdjęcie, któremu przyznano I nagrodę, wyróżnienia otrzymały Zofia Iwaszkiewicz i Nikola Gaszyńska.

Na zdjęciu uczestnicy warsztatów fotograficznych „Wędrowne atelier”, które były nagrodą w konkursie. Warsztaty nawiązywały do tradycji wędrownych atelier fotograficznych z lat 20tych XX wieku. Na podwórku domu bojarskiego zostało odtworzone studio fotograficzne wykorzystujące historyczny proces a’la minute. Uczestnicy starali się ilustrować hasło: „gdyby moi pradziadkowie urodzili się w Białymstoku” wykonując stylizowane portrety z wykorzystaniem przygotowanych strojów jak i bojarskiej scenografii.Na zdjęciu uczestnicy warsztatów fotograficznych „Wędrowne atelier”, które były nagrodą w konkursie. Warsztaty nawiązywały do tradycji wędrownych atelier fotograficznych z lat 20tych XX wieku. Na podwórku domu bojarskiego zostało odtworzone studio fotograficzne wykorzystujące historyczny proces a’la minute. Uczestnicy starali się ilustrować hasło: „gdyby moi pradziadkowie urodzili się w Białymstoku” wykonując stylizowane portrety z wykorzystaniem przygotowanych strojów jak i bojarskiej scenografii.

Do wystawy jury zakwalifikowało też prace: Jakuba Dominikowskiego (1 praca), Nikoli Gaszyńskiej  (4 prace + 5 prac w kat OPEN), Zofii Iwaszkiewicz (4 prace), Agaty Jakóbowskiej  (4 prace), Roksany Łajkosz  (1 praca), Karoliny Majewskiej (1 praca), Karoliny Schulz (4 prace).
Zdjęcia powstawały w pracowni fotograficznej w Zespole Szkół Plastycznych w Koszalinie pod kierunkiem nauczycielki fotografii Moniki Kalkowskiej.

piątek, 29 maja 2015 22:06

Snycerski plener w Myślęcinku

Napisała

fot. www.myslecinek.plfot. www.myslecinek.plZakończył się XXIII Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski w Myślęcinku, w którym wzięli udział równiez nasi uczniowie. Agata Bujnicka i Filip Ślusakowicz za swoją rzeźbę przedstawiającą leżącego łosia otrzymali trzecią nagrodę. Podczas pleneru wykonano dziesięć rzeźb, które wkrótce będą praktycznie wykorzystywane jako siedziska.

Goska Julia, Oliwia Czyżak i Marika Ropiak odebrały wyróżnienia w XV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla młodzieży szkolnej z miast partnerskich Koszalina. Wyróżnione dziewczyny są uczennicami naszego gimnazjum, a ich prace powstawały pod kierunkiem nauczycielki rysunku i malarstwa Ewy Miśkiewicz-Żebrowskiej.

Wernisaż wystawy pokonkursowej  odbył się 27 maja 2015r. w Galerii Klubu „Bałtyk”.

 


 

 

 

 

 

KALENDARZ
na rok szkolny 2022/2023
POBIERZ


 PLAN LEKCJI

POBIERZ


STATUT
POBIERZ

 


 Protokół XV Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych w Koszalinie

POBIERZ

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Ceramika artystyczna

Pracownia rzeźby

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się

Projekt MKiDN - informacja