plastyk kurs

niedziela, 07 kwietnia 2019 18:48

Plastycy w Trojmieście

Napisał

W miniony weekend (28-29 marca) grupa 45 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wybrała się na dwudniową wyprawę do Trójmiasta. Głównym celem wyjazdu były warsztaty rysunkowe na gdańskiej ASP połączone ze zwiedzaniem uczelni oraz spektakl "Lalki" w gdyńskim Teatrze Muzycznym, znalazło się jednak dość czasu na odwiedzenie kilku muzeów i wystaw oraz zwiedzanie Gdańska i Gdyni.

W piątek tuż po przyjeździe do Gdańska uczniowie naszej szkoły wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach rysunkowych, prowadzonych przez pracowników ASP, p. Magdalenę Pelę oraz p. Katarzynę Dyjewską (za ich zorganizowanie raz jeszcze serdecznie dziękujemy!). Następnie cała grupa wzięła udział w oprowadzaniu po różnych wydziałach uczelni. Jeszcze tego samego dnia plastycy wybrali się na zwiedzanie centrum miasta.
Sobota stała natomiast pod znakiem kultury - odwiedziny Muzeum Narodowego z obowiązkowym podziwianiem "Sądu ostatecznego" Hansa Memlinga, oglądanie wystaw w dwóch odziałach Galerii Miejskiej, zwiedzanie Bazyliki Mariackiej, wreszcie przejazd do Gdyni i zwiedzanie Muzeum Miasta Gdyni z niezwykle interesującą wystawą tkaniny. Finałem wyprawy i równocześnie jej najważniejszym akcentem był spektakl "Lalki" w gdyńskim Teatrze Muzycznym.
Opiekunami grupy byli nauczyciele naszej szkoły,  p. Aurelia Grębska, p. Laura Tucka, P. Agnieszka Wawrzyn oraz p. Wojciech Konieczny.

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się