plastyk kurs

wtorek, 19 marca 2019 21:01

Wycieczka grupy Plastyków do Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Napisała

W dniach 7 i 8 marca osiemnaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Łodzi. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Centralne Muzeum Włókiennictwa, gdzie poznaliśmy historię powstania przemysłu włókienniczego w Łodzi, zobaczyliśmy i usłyszeliśmy tkalnię z przełomu XIX i XX wieku oraz wystawę czasową "Moda Polska ", powstałą ze zbiorów projektanta tej polskiej marki odzieżowej, Jerzego Antkowiaka.

Grupa koszalińskich Plastyków nocą w Łodzi.Grupa koszalińskich Plastyków nocą w Łodzi.

Zainspirowani wystawą, sami wykonaliśmy stroje na różne okazje z nietypowych materiałów typu folia bąbelkowa, tapeta, gazeta, szary papier, bibuła. Następnie wybraliśmy się na wieczorny spacer po śródmieściu z przewodnikiem, który pokazał nam jak

wielokulturowość Łodzi i jej oblicze przemysłowe widoczne są w architekturze tego miasta. Pamiętając o tradycjach filmowych Łodzi, poprowadził nas zakątkami miasta, które posłużyły jako sceneria do nakręcenia wielu filmów.
Drugi dzień spędziliśmy na Akademii Sztuk Pięknych, gdzie obejrzeliśmy wydziały Tkaniny i Ubioru, Malarstwa i Grafiki, Rzeźby, Wzornictwa i Architektury Wnętrz. Mieliśmy sposobność zobaczenia wielu ciekawych pracowni wspierających studentów w realizacji ich prac, jak np. pracownię papieru czerpanego, rzeźby wirtualnej z drukarką 3D, druku na tkaninie, litografii, tradycyjną tkalnię i innych.
Jesteśmy baaaaaaardzo wdzięczni absolwentom naszej szkoły, a obecnie studentom ASP, Karolinie, Paulinie, Ali i Patrykowi. Dziękujemy , że spędziliście z nami cały dzień i opowiedzieliście tyle o szkole i życiu w Łodzi. Bezcenne!

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się