wtorek, 14 czerwca 2016 16:51

Laureatki Międzynarodowego Pleneru Fotograficznego-Filmowego "Stop Frame" w Kownie na Litwie

Natalia Grochulska, Patrycja Serweta i Katarzyna Płaskowicz otrzymały zaproszenie do wzięcia udziału w międzynarodowym plenerze fotograficzno-filmowym STOP FRAME w Kownie (Litwa). Organizatorem pleneru jest Mass-media Centre w Kownie oraz Związek Litewskich Artystów Fotografików Oddziału w Kownie. Plener jest przede wszystkim formą zwieńczającą Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny o tytule: Young man in XXI century (Młody Człowiek w XXI w.) gdzie prace dziewczyn zostały wyróżnione i opublikowane w katalogu. [O konkursie tutaj: http://www.plastyk.koszalin.pl/nasze-sukcesy/sukcesy-artystyczne/2015-2016/item/941-grand-prix-w-miedzynarodowym-konkursie-fotograficznym-mlody-czlowiek-w-xxi-wieku ]

 

Formuła pleneru jest następująca: organizatorzy zapraszają laureatów konkursu fotograficznego a także młodzież w wieku 15-25 interesującą się fotografią lub filmem. Uczestnicy nie biorący udziału w konkursie lub bez nagród uczestniczą w takim wydarzeniu za odpłatą.

Plener trwa 5 dni na obrzeżach miasta na terenie Klubu Żeglarskiego [http://jachtklubas.lt]. Organizatorzy przygotowują w tym czasie serię wykładów o tematyce fotograficznej. Ponadto każdego dnia uczestnicy pleneru prezentują swój dorobek fotograficzny. Każdego dnia prace oceniane są przez odrębną komisję. W skład komisji wchodzą fotograficy profesjonaliści lub profesorowie uczelni wyższych. Dla dopełnienia całości uczestnicy realizują prace fotograficzne oraz krótki film w formie etiudy lub filmu poklatkowego. Harmonogram pleneru wzbogacony jest atrakcjami turystycznymi.

Biorąc pod uwagę powyższe poinformować chciałabym iż uczennice nasze wróciły do domów z dodatkowymi nagrodami:

I . Za fotografie:

1. Patrycja Serweta – Złote portfolio (Golden Portfolio) – nagroda za przygotowane portfolio

2. Katarzyna Płaskowicz – Złota seria (Golden Series) – nagroda za zestaw prac


II. Za film poklatkowy – II miejsce dla Kasi, Natalii i Patrycji w kategorii Photofilm. W tej kategorii zespoły uczniów zgłosiły 13 filmów, brak selekcji wiekowej (zakres 15-26).

W tym miejscu chciałabym przyznać nagrodę specjalną Natalii Grochulskiej za pięknie przygotowaną przemowę nt. własnego portfolio w języku angielskim oraz za umiejętności językowe.

III. Na sam koniec specjalne podziękowania dla taty – Waldemara Płaskowicza, który bezpiecznie dowiózł całą wycieczkę, był naszym wsparciem i troskliwie się nami opiekował.

Opiekun fotograficznej trupy : Katarzyna Gwardiak-Kocur

 

Specjalna fotorelacja z wyjazdu http://plastyk.koszalin.pl/plenery-i-wycieczki/2015-2016/item/1000-plener-fotograficzny-w-kownie :) 

Zebranie z rodzicami dla uczniów klas pierwszych
2 września 2022r. o godz. 17:00

 


KALENDARZ
na rok szkolny 2022/2023
POBIERZ


 PLAN LEKCJI

POBIERZ


 PROJEKT SATUTU
POBIERZ


ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2022/2023

POBIERZ


 Protokół XV Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych w Koszalinie

POBIERZ

 


 

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się

Projekt MKiDN - informacja