plastyk kurs

wtorek, 14 czerwca 2016 16:51

Laureatki Międzynarodowego Pleneru Fotograficznego-Filmowego "Stop Frame" w Kownie na Litwie

Natalia Grochulska, Patrycja Serweta i Katarzyna Płaskowicz otrzymały zaproszenie do wzięcia udziału w międzynarodowym plenerze fotograficzno-filmowym STOP FRAME w Kownie (Litwa). Organizatorem pleneru jest Mass-media Centre w Kownie oraz Związek Litewskich Artystów Fotografików Oddziału w Kownie. Plener jest przede wszystkim formą zwieńczającą Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny o tytule: Young man in XXI century (Młody Człowiek w XXI w.) gdzie prace dziewczyn zostały wyróżnione i opublikowane w katalogu. [O konkursie tutaj: http://www.plastyk.koszalin.pl/nasze-sukcesy/sukcesy-artystyczne/2015-2016/item/941-grand-prix-w-miedzynarodowym-konkursie-fotograficznym-mlody-czlowiek-w-xxi-wieku ]

 

Formuła pleneru jest następująca: organizatorzy zapraszają laureatów konkursu fotograficznego a także młodzież w wieku 15-25 interesującą się fotografią lub filmem. Uczestnicy nie biorący udziału w konkursie lub bez nagród uczestniczą w takim wydarzeniu za odpłatą.

Plener trwa 5 dni na obrzeżach miasta na terenie Klubu Żeglarskiego [http://jachtklubas.lt]. Organizatorzy przygotowują w tym czasie serię wykładów o tematyce fotograficznej. Ponadto każdego dnia uczestnicy pleneru prezentują swój dorobek fotograficzny. Każdego dnia prace oceniane są przez odrębną komisję. W skład komisji wchodzą fotograficy profesjonaliści lub profesorowie uczelni wyższych. Dla dopełnienia całości uczestnicy realizują prace fotograficzne oraz krótki film w formie etiudy lub filmu poklatkowego. Harmonogram pleneru wzbogacony jest atrakcjami turystycznymi.

Biorąc pod uwagę powyższe poinformować chciałabym iż uczennice nasze wróciły do domów z dodatkowymi nagrodami:

I . Za fotografie:

1. Patrycja Serweta – Złote portfolio (Golden Portfolio) – nagroda za przygotowane portfolio

2. Katarzyna Płaskowicz – Złota seria (Golden Series) – nagroda za zestaw prac


II. Za film poklatkowy – II miejsce dla Kasi, Natalii i Patrycji w kategorii Photofilm. W tej kategorii zespoły uczniów zgłosiły 13 filmów, brak selekcji wiekowej (zakres 15-26).

W tym miejscu chciałabym przyznać nagrodę specjalną Natalii Grochulskiej za pięknie przygotowaną przemowę nt. własnego portfolio w języku angielskim oraz za umiejętności językowe.

III. Na sam koniec specjalne podziękowania dla taty – Waldemara Płaskowicza, który bezpiecznie dowiózł całą wycieczkę, był naszym wsparciem i troskliwie się nami opiekował.

Opiekun fotograficznej trupy : Katarzyna Gwardiak-Kocur

 

Specjalna fotorelacja z wyjazdu http://plastyk.koszalin.pl/plenery-i-wycieczki/2015-2016/item/1000-plener-fotograficzny-w-kownie :) 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się