piątek, 06 marca 2020 08:56

Evviva l'arte w Plastyku

Napisane przez Marzena Jermak


4 marca 2020 był w naszej szkole dniem niezwykłym. Pod jednym dachem spotkało się wiele dziedzin sztuki, czyniąc ze zwkłych chwil prawdziwe święto. Cóż jest prócz sławy co warte? Evviva l'arte! Pod tym hasłem odbywała się szkolna uroczystość, która zgoromadziła wszystkich lubiących  cieszyć się pięknem poezji, muzyki i plastyki.

    Główną część stanowił konkurs recytatorski, w którym wzięli udział uczniowie dwóch szkół artystycznych Koszalina: szkoły muzycznej oraz szkoły plastycznej. Wszystkie recytacje oceniało Jury w składzie: Pani Anetta Idziorek – nauczycielka języka polskiego z II LO im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie, Pani Iwona Tworek - nauczycielka języka polskiego z I LO im. Stanisława Dubois w Koszalinie, a także przedstawicielki  Koszalińskiej Biblioteki Publicznej Pani Anna Tarnowska i Pani Aleksandra Perzyńska.

Najlepszymi recytatorami okazali się:
Zuzanna Kulesza z kl. Vg naszej szkoły. Zuzia zaprezentowała wiersz Zbigniewa Herberta Potęga smaku. Przygotowywała się pod kierunkiem Pani Laury Tuckiej.
Zuzanna Siergiej z kl. IIc Liceum Plastycznego, która przedstawiła swoją interpretację wiersza Czesława Miłosza Ars poetica? Przygotowywała się pod opieką Pani Marzeny Jermak.
Błażej Kowalewski - w jego wykonaniu usłyszeliśmy fragment poematu Niobe Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Pracował pod okiem Pani Iwony Skrzypczak.

    Bardzo pięknie dziękujemy wszystkim uczestnikom za to, że chcieli podzielić się z nami swoja wrażliwością, dać nam odrobinę własnego widzenia poezji, zgłębić inną niż na co dzień sztukę – sztukę recytacji.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza laureatom, a także ich nauczycielom!

    W magiczny świat sztuki wprowadziły nas tego dnia nie tylko wspaniałe wystepy recytatorów. Wszyscy goście byli pod urokiem sztuki już wówczas, kiedy zmierzali do auli na naszą uroczystość, bowiem przekraczając próg budynku szkoły, weszli prosto na drogę usłaną pracami plastycznmi naszych uczniów. Mogli podziwiać rzeźby i malarstwo, tkaninę i ceramikę, rysunki i fotografie różnych autorów – naszych uczniów lub absolwentów. Mamy nadzieję, że ta artystyczna trasa zrobiła duże wrażenie!

    Uroczystość zamknął wyjątkowy koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej. Była to wspaniała dawka niezapomnianych emocji. Mogliśmy podziwiać talent i kunszt muzyczny Michaliny Białoskórskiej (saksofon), Huberta Bieleckiego (gitara klasyczna), Ewy Bączkowskiej (skrzypce),  Oliwii Janickiej (flet) i  Zofii Tudruj (fortepian). Serdecznie dziekujemy za przepiękny koncert zarówno uczniom, jak i ich nauczycielom: Pani Ewie Gajdzis, Panu Piotrowi Grelowskiemu i Panu Pawłowi Gajdzis.

    Całą uroczystość prowadziły uczennice klasy IIc Adrianna Ćwik i Wiktoria Ciosmak, które pokazały, że konferansjerka nie skrywa przed nimi żadnych tajemnic:)

 

KALENDARZ
na rok szkolny 2022/2023
POBIERZ


 PLAN LEKCJI

POBIERZ


STATUT
POBIERZ

 


 Protokół XV Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych w Koszalinie

POBIERZ

 


 

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się

Projekt MKiDN - informacja