środa, 23 czerwca 2021 12:43

Nikodem Kin i Zuzanna Marczyńska laureatami VII Międzynarodowego Biennale Fotografii Szkół Plastycznych "Bio-forma"

Napisała


Złoty Medal - Nikodem Kin
Złoty Medal - Nikodem Kin

 

W dniu 18 czerwca 2021r. w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni odbył się finał VII Międzynarodowego Biennale Fotografii Szkół Plastycznych. Konkurs odbywa się co dwa lata i skierowany jest do uczniów szkół plastycznych w wieku od 13 do 21 lat. Siódma edycja konkursu została zorganizowana pod hasłem „Bio-forma”.  Do konkursu zgłoszono 1176 prac z 32 szkół, w tym 1166 z Polski i 10 prac z Bułgarii. Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni.

 W wyniku obrad Jury postanowiło zakwalifikować do wystawy 191 prac oraz przyznało nagrody. Wśród nagrodzonych znaleźli się:
1) NIKODEM KIN otrzymał Złoty Medal za pracę pt. „Inwazja"

2) ZUZANNA MARCZYŃSKA otrzymała wyróżnienie za serię prac pt. „Energia w przestrzeni"

Wyróżnienie - Zuzanna Marczyńska Wyróżnienie - Zuzanna Marczyńska Wyróżnienie - Zuzanna Marczyńska

Jury podsumowując wybór prac nagrodzonych zwróciło uwagę na bardzo dużą ilość i różnorodność nadesłanych prac. W opinii jurorów, czynnikiem, który mógł wpłynąć decydująco na bogactwo treści i formy był okres pandemii. Odkrył on przed młodymi twórcami nowe obszary eksploracji. Narodzeni uczniowie pracowali pod artystyczną opieką Katarzyny Gwardiak-Kocur.

Serdecznie gratulujemy laureatom!

Protokół i prace nagrodzone: http://zsplast.gdynia.pl/nowa_strona/biennale_fotografii/7_biennale/7_biennale_wyniki.html

Fotorelacja z obrad komisji: http://zsplast.gdynia.pl/nowa_strona/galerie_foto/2021/index.php?sfpg=QmlvZm9ybWEvKiplMWNhM2Q4YTVmMmU4MDQ4ZDExMjY4ODFkY2M1ZWRhNjk2NjFhYjIyMGZhZWZhZjZjZDgwMTJiNWExZTM4MTM1

 

 

 

KALENDARZ
na rok szkolny 2022/2023
POBIERZ


 PLAN LEKCJI

POBIERZ


STATUT
POBIERZ

 


 Protokół XV Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych w Koszalinie

POBIERZ

 


 

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się

Projekt MKiDN - informacja