wtorek, 12 czerwca 2018 21:09

"Młody człowiek w XXI wieku" - drugie miejsce Katarzyny Oleśkiewicz - Kowno, Litwa 2018

Napisała

Czerwiec obfituje w konkursy plastyczne lub ich rozstrzygnięcia ... więc już po raz kolejny nasi uczniowie wysłali swoje realizacje na Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny "Young Man in XXIst century" organizowany przez Młodzieżowe Mass-media Centrum w Kownie (Litwa). Jedną z nich była Katarzyna Oleśkiewicz, tegoroczna absolwentka, która zgłosiła własne prace (wykonane w poprzednich latach w pracowni Katarzyny Gwardiak-Kocur - obecnie na urlopie rodzicielskim) i otrzymała DRUGIE miejsce w kategorii wiekowej 18-20 lat.

 

Kryteria oceniania prac podczas "Young Man in XXIst century":

- podejmowanie tematyki zorientowanej na życie i środowisko młodych ludzi;
- ukazanie problemów społecznych, również tych jakie dotykają młodego człowieka we współczesnym świecie;
- wartości estetyczne i artystyczne fotografii;
- oryginalność i innowacyjność w podjęciu tematu.

Uczestnicy mogą zgłosić do konkursu po 3 serie własnych prac. Z nadesłanych zgłoszeń seria Katarzyny Oleśkiewicz pt. "But love is all I don't" zwróciła uwagę jury, w którym zasiadają fotograficy z Litewskiego Związku Artystów Fotografików Oddziału Kaunas. W 2018 roku lista krajów uczestniczących była jeszcze szersza jak zwykle, pojawili się przedstawiciele takich państw jak: Wielka Bryania, Mołdawia, Uzbekistan, Estonia. Na konkurs napłynęło 1545 fotografii, 169 autorów. Kasiu gratulujemy sukcesu!

 


W ramach nagrody uczesnicy konkursu zaproszeni zostali na Międzynarodowy Plener Fotograficzny „Stop frame”, który miał miejsce między 4 a 8 czerwca 2018 roku w Kownie. Podczas tych 5 dni uczniowie prezentowali własne portfolia, wykonywali prace fotograficzne w ramach jednodniowych konkursów oraz realizowali krótki film na zadany temat. Na tegoroczny plener Kasia Oleśkiewicz pojechała z Natalią Grochuską, zeszłoroczną laurealką konkursu. Niestety w zeszłym roku kalendarz plenerów szkolnych uniemożliwił wyjazd naszym laureaom na Litwę.

Kasia z Natalią na plenerze zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, prezentując swoje szerokie umiejętności i ogromną kreatywność. Zaowocowało to kilkoma nagrodami otrzymanymi podczas wyjazdu:
1) I miejsce duetu N.Grochulska i K.Oleśkiewicz za film poklatkowy -  "A Pink Noise"

2) dziewczyny zdobyły podium w zespołach mieszanych za krótkie filmy poklatkowe: I miejsce za film "Masked" skład zespołu: Katarzyna, Lukas, Augustas (fot.) oraz  II miejsce za film "Everything changes, do you?" skład zespołu: Natalia, Gabija, Monika (fot.);

3) Natalia Grochulska otrzymała wyróżnienie za wykonany na penerze autoportret w konkusie o takiej właśnie tematyce;


4) Podczas przeglądów portfolio Natalia Grochulska otrzymała nagrodę "Golden frame" (Złote ujęcie) za najlepsze prezentowane tego dnia ujęcie. Prezentowane portfolia uczestnicy przywożą ze sobą, przedstawiając dotychczasowy dorobek twórczy.

A tak dziewczyny w kilku słowach zrelacjonowały swój wyjazd:
"Podczas pleneru nauczyłyśmy się korzystać z programu Adobe Premiere, co było chyba jedną z większych korzyści wyjazdu. Poznałyśmy wielu wspaniałych i uzdolnionych ludzi, rozwinęłyśmy umiejętności komunikacyjne, nawiązałyśmy nowe przyjaźnie, zobaczyłyśmy jak i co tworzą inni, co jest bardzo rozwojowym doświadczeniem. Kilkoro z nich na pewno będzie dla nas inspiracją i motywacją do kreatywnego działania i rozwoju. Podczas pleneru usłyszałyśmy wiele ciepłych słów i pochwał, co niewątpliwie wpływa na motywację do dalszego zgłębiania fotografii.
Podczas pobytu miałyśmy również okazję uczestniczyć w wykładach dotyczących cyjanotypii i wykonać własne prace. Przy okazji trochę również wypoczęłyśmy, zwiedziłyśmy Kowno i cieszyłyśmy się pięknymi chwilami". N.Grochulska

 

KALENDARZ
na rok szkolny 2022/2023
POBIERZ


 PLAN LEKCJI

POBIERZ


STATUT
POBIERZ

 


 Protokół XV Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych w Koszalinie

POBIERZ

 


 

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się

Projekt MKiDN - informacja