plastyk kurs

środa, 07 czerwca 2017 10:29

Cztery laureatki w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym Young Man in XXIst century.

Napisała

Tegoroczna edycja konkursu fotograficznego na Litwie okazała się dla naszej reprezentacji bardzo owocna. Z dziesięciu zgłoszeń aż cztery zostały nagrodzone!
Z przyjemnością chcieliśmy ogłosić, iż w grupie wiekowej 15-19 lat wyniki są następujące:
       I sze miejsce: Julia Goska VG - „Border”
       II gie miejsce: Katarzyna Płaskowicz VG (ex aequo) – „Merged”
       III gie miejsce: Natalia Grochulska IIIA(ex aequo) - “Apnea”
       Wyróżnienie: Katarzyna Oleśkiewicz IIIA - „Obsessive-Compulsive Desire”

Border - Julia GoskaBorder - Julia Goska

 

II gie miejsce: Katarzyna Płaskowicz VG (ex aequo) – „Merged”

Merged - Katarzyna PłaskowiczMerged - Katarzyna PłaskowiczMerged - Katarzyna Płaskowicz

 

III gie miejsce: Natalia Grochulska IIIA(ex aequo) - “Apnea”

Apnea - Grochulska NataliaApnea - Grochulska NataliaApnea - Grochulska Natalia

 

Wyróżnienie: Katarzyna Oleśkiewicz IIIA - „Obsessive-Compulsive Desire”

Obsessive Compulsive Desire - Katarzyna OleśkiewiczObsessive Compulsive Desire - Katarzyna OleśkiewiczObsessive Compulsive Desire - Katarzyna Oleśkiewicz

 

Dlaczego fotografia wydaje się być tak ważna w XXI wieku? Takie pytanie zadali sobie uczestnicy konkursu Young Man in XXI st century. Medium to pozwala im na zastosowanie wielu środków w celu wyrażenia osobistej (czasem bardzo) historii. Prawdopodobnie żadna inna sztuka nie daje tak wielu możliwości by dotknąć realnego świata. Z drugiej strony coś co nie istnieje nie może być zarejestrowane w formie kadru, dlatego też taki obraz jest niezaprzeczalny. Ujęcie malowane światłem, w naszych czasach, często poddawane jest cyfrowej manipulacji w celu trafniejszego zobrazowania intencji autora.

Jury konkursu zadało sobie pytanie: czy młodzież pokazuje różne aspekty własnego życia oraz czy robi to wystarczająco przekonywująco. Odpowiedź brzmiała: TAK – w szczególności Ci zdolni i wrażliwi na bodźce z otaczającego ich świata. Zwycięzcy zaskoczyli ich twórczym i dojrzałym podejściem do tematu, które wśród nagrodzonych miało zasadniczo odmienne oblicza. W katalogu obejrzymy klasyczny reportaż, fotografie pełne przenośni oraz obrazy-metafory z dołączonym tekstem (Julia Goska).

 

Laureaci zaproszeni zostali na plener fotograficzno-filmowy w Kownie, Litwa w terminie 5-9 czerwca 2017 roku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom! W szczególności oczywiście czterem nagrodzonym uczennicom, które były pod artystyczną opieką Katarzyny Gwardiak-Kocur, która prowadzi pracownię fotografii w Plastyku. Nadmienić na koniec trzeba, że w katalogu konkursu zaprezentowano jeszcze prace Patrycji Serwety z IIIA.  

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się