piątek, 17 czerwca 2016 14:12

Wyróżnienia w XV Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym im. Jana Bułhaka w Łodzi

Napisała

Założeniem kolejnego konkursu fotograficznego, jakiego podjęli się uczniowie koszalińskiego Plastyka, jest odnajdywanie piękna w rodzimym krajobrazie. Zgodnie z ideą fotografii ojczystej, której prekursorem był Jan Bułhak uczestnicy konkursu realizowali fotografie polskiej przyrody, pejzażu lub dziedzictwa kulturowego.

XV jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego im. Jana Bułhaka “Pejzaże wokół mojego miasta” skierowana była do młodzieży w wieku maksymalnie 21 lat. W I kategorii wiekowej (do 16 lat) WYRÓŻNIENIE otrzymała Julia Młynarska za prace pt. Wolność i swoboda, Zimowa wędrówka, natomiast w II kategorii wiekowej (17-21 lat) również WYRÓŻNIENIE otrzymała Julia Goska za prace z serii o tytule: Po drugiej stronie lustra.

Julia Goska, UrodzajJulia Goska, Urodzaj

W 2016 roku organizatorzy spotkali się z niespodziewanym zainteresowaniem. Na konkurs zostało nadesłanych 1200 prac wykonanych przez 250 autorów. Jury konkursu zauważyło prace 2 naszych uczennic z klasy IVG:

1. w I kategorii wiekowej (do 16 lat) WYRÓŻNIENIE otrzymała Julia Młynarska za prace pt. Wolność i swoboda, Zimowa wędrówkaZimowa wędrówka.Zimowa wędrówka.Zimowa wędrówka.Wolność i swoboda.Wolność i swoboda.Wolność i swoboda.

 2. natomiast w II kategorii wiekowej (17-21lat) również WYRÓŻNIENIE otrzymała Julia Goska za prace z serii o tytule: Po drugiej stronie lustra.

BezkresBezkresBezkres

UrodzajUrodzajUrodzaj NicośćNicośćNicość

Pałac Młodzieży w Łodzi przewiduje zorganizować wernisaż prac konkursowych we wrześniu 2016 roku. Do wystawy zakwalifikowali się:

- Milena Fryczyńska -Wybrukowany cieniem

- Patryk Biernacki - Park, Lustro

- Karolina Patejuk - Drzewo

- Natalia Grochulska – prace:Morski Spokój, Początek

- Patrycja Serweta - prace: Nadmorski Ornament, W porannej zadumie

Zważywszy na fakt, iż z 1200 zgłoszeń na wystawie zostanie zaprezentowanych około 60 fotografii, kwalifikacje powyższych również należy uznać za niemałe osiągnięcie. Na wystawie organizatorzy zaprezentują 13 naszych fotografii, które powstały podczas zajęć z fotografii prowadzonych przez Katarzynę Gwardiak-Kocur.

Zebranie z rodzicami dla uczniów klas pierwszych
2 września 2022r. o godz. 17:00

 


KALENDARZ
na rok szkolny 2022/2023
POBIERZ


 PLAN LEKCJI

POBIERZ


 PROJEKT SATUTU
POBIERZ


ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2022/2023

POBIERZ


 Protokół XV Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych w Koszalinie

POBIERZ

 


 

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się

Projekt MKiDN - informacja