plastyk kurs

piątek, 12 listopada 2021 11:09

Uczniowie na wycieczce w Gdańsku

Napisane przez Paweł Rogalski, Joanna Dybowska

 

W wtorek 2 listopada uczniowie klas drugich PLSP (IIA i IIC) wraz z wychowawcami Pawłem Rogalskim i Aurelią Grębską wzięli udział w wycieczce do Gdańska. Pomimo deszczowej pogody zwiedzili Muzeum Narodowe, w którym znajduje się bogaty zbiór malarstwa z przełomu XV/XVI wieku, w tym słynny „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga, wystawę w Galerii Miejskiej w której swoje prace, zarówno malarskie, rysunkowe jak i rzeźbiarskie prezentowała młoda artystka Róża Litwa.

Wspomniana wystawa pod tytułem „Królestwo krótkiej chwili”, pozwoliła uczniom dokonać pewnej, wewnętrznej analizy: porównując dzieła dawnych mistrzów z współczesnymi poszukiwaniami w sztuce. Kończąc zwiedzanie grupa udała się do Bazyliki Mariackiej zwanej potocznie Koroną Gdańska, gdzie znajdowały się dzieła dawnych mistrzów z różnych okresów historycznych jak i dzieła współczesne o tematyce sakralnej.

fot. Natalia kościelniak IIA

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się