poniedziałek, 27 września 2021 20:10

ROZSTRZYGNIĘCIE XV BIENNALE RYSYNKU I MALARSTWA KLAS MŁODSZYCH

Napisane przez

 

pdf1  PROTOKÓŁ XV BIENNALE RYSUNKU I MALSRSTWA KLAS MŁODSZYCH

23 września 2021 r. Jurorzy XV Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych wybrali 27 najlepszych prac spośród 576 nadesłanych z 35 szkół plastycznych.

Przyznano po 3 nagrody i po 10 wyróżnień zarówno w dziedzinie rysunku jak i malarstwa.
W tej edycji przyznana została również Nagroda Specjalna im. Profesora Jerzego Ostrogórskiego, wieloletniego Jurora naszego Biennale, wykładowcy ASP w Gdańsku, który zmarł we wrześniu 2020 r. Profesor Ostrogórski był wyjątkową Postacią, niezwykłą Osobowością, inspirującym Artystą oraz urzekającym Człowiekiem, dlatego z wdzięcznością, w ten sposób, chcemy upamiętnić Jego Osobę.

Wszystkim Laureatom XV Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych serdecznie gratulujemy! Jurorzy Konkursu, podsumowując jakość nadesłanych prac, zwrócili szczególną uwagę na ich bardzo wysoki poziom. Zwłaszcza prace rysunkowe cechowała oryginalność oraz wysokiej jakości warsztat. Wiele z nich powstawało w domowym zaciszu, w czasie izolacji młodzieży od tradycyjnych zajęć szkolnych odbywających się w pracowniach. Rysunki cechuje bardziej prywatna, osobista wypowiedź. Wykonane są różnorodnymi narzędziami, a ich tematyka jest bardziej zróżnicowana, niż w poprzednich edycjach Konkursu. Odzwierciedlają one wewnętrzne stany wyobraźni i zindywidualizowanych poetyckich przekazów autorów.

W malarstwie daje się zauważyć stopniowe odejście od zadań studyjnych w kierunku bardziej osobistych tematów, z dużym naciskiem na sprawność manualną.
Raz jeszcze gratulujemy Laureatom, a wszystkim Uczestnikom Konkursu dziękujemy za tak liczny w nim udział. Nie zapominamy także o ważnej roli opiekunów artystycznych – o nauczycielach rysunku i malarstwa w szkołach plastycznych. W tym szczególnym roku nauczania zdalnego, to Państwa zaangażowanie oraz indywidualnie wypracowane sposoby twórczego towarzyszenia uczniom zamkniętym po drugiej stronie ekranu, dały im szansę nie tylko przetrwania trudnego czasu, ale także owocnego przeżycia go. Prace, które będziemy oglądać na wystawie pokonkursowej są tego najlepszym dowodem. Dlatego już dzisiaj zapraszamy Laureatów XV Biennale, opiekunów artystycznych oraz Wszystkich Państwa na wernisaż oraz uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień, które odbędzie się 7 października 2021 r., o godzinie 12.00 w Centrum Kultury 105, przy ul. Zwycięstwa 105 w Koszalinie.

NAGRODZONE PRACE W KATEGORII MALARSTWO

NAGRODA SPECJALNA im. PROFESORA JERZEGO OSTROGÓRSKIEGO

Justyna Kanownik, „Odległe spotkanie”/akryl, LSP Gronowo Górne, Elbląg, nauczyciel prowadzący Karolina Kardas

I NAGRODA

Alicja Hałat „ Kolacja w Wenecji”/akryl, PLSP Kraków, nauczyciel prowadzący Karolina Wilcan

II NAGRODA

Katarzyna Kowalczyk „Głowa starca w okularach”/olej,akryl, ZSP Lublin, nauczyciel prowadzący Grzegorz Tomczyk

III NAGRODA

Anna Maciejczyk, bez tytułu, dyptyk/akryl, ZSP Koszalin, nauczyciel prowadzący Tadeusz Walczak

WYRÓŻNIONE PRACE W KATEGORII MALARSTWO

 


 

NAGRODZONE PRACE W KATEGORII RYSUNEK

I NAGRODA

Antoni Buliński, bez tytułu/węgiel, PLSP Poznań, nauczyciel prowadzący Wawrzyniec Reichstein

II NAGRODA

Wiktoria Przewecka, bez tytułu/ołówek, PLSP Poznań, nauczyciel prowadzący Wawrzyniec Reichstein

III NAGRODA

Patrycja Radosiuk, „Kwarantanna”/ołówek, PLSP Supraśl, nauczyciel prowadzący Urszula Wyrzykowska

WYRÓŻNIONE PRACE W KATEGORII RYSUNEK

 


 

Obrady Jury
 

fot. Wojtek Szwej, Katarzyna Gwardiak-Kocur

 

KALENDARZ
na rok szkolny 2022/2023
POBIERZ


 PLAN LEKCJI

POBIERZ


STATUT
POBIERZ

 


 Protokół XV Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych w Koszalinie

POBIERZ

 


 

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się

Projekt MKiDN - informacja