wtorek, 02 grudnia 2014 17:18

Oddaj swój głos na "Projekt z klasą"!

Napisała

Nasza szkoła wzięła udział w V edycji konkursu "Projekt z klasą" na najlepszy projekt edukacyjny. Powstały dwa projekty, które chcielibyśmy wcielić w życie. Spośród wszystkich zgłoszonych prac Komisja Konkursowa wybierze 10, które najlepiej będą spełniały określone w regulaminie kryteria. Autorzy dziesięciu najlepszych prac zdobędą nagrody przyznawane przez Komisję Konkursową na realizację zwycięskich projektów. Mamy nadzieję, że to nasze projekty znajdą się wśród nagrodzonych.

 

Można też wygrać Grant Internautów! (10 nagród po 2000zł). W tej części konkursu  dużo zależy od Was. Głosy na wybrany projekt można oddawać codziennie, aż do 16 grudnia. Liczy się każdy głos. Namówcie swoje rodziny, przyjaciół i znajomych do głosowania! Głosuje codziennie z nami.  Jedno kliknięcie dziennie, to jeden oddany głos.
Pamiętaj, Twój głos będzie ważny tylko wtedy, kiedy potwierdzisz emaila, którego otrzymasz na swoją skrzynkę pocztową.

1. Projekt zakłada rewitalizację przyszkolnego parku i stworzenie w tym miejscu zielonej klasy, miejsca do nauki, plenerów i efektywnego wypoczynku podczas przerw. Planujemy wykorzystać naturalne otoczenie naszej szkoły, w którym mieści się niewielki zaniedbany park z drzewami i innymi nasadzeniami, których wiek szacuje się nawet na kilkadziesiąt lat.

W gotowym, zielonym zakątku nasza młodzież będzie mogła uczestniczyć w plenerach rysunkowo-malarskich,  uczyć się biologii, geografii, ale również słuchając śpiewu ptaków języka polskiego, historii i innych przedmiotów.

Taka zielona klasa będzie wymarzonym miejscem do efektywnego odpoczynku i relaksu podczas przerw. Gdy tylko pogoda będzie dopisywać uczniowie będą mogli spędzać tam czas w otoczeniu przyrody, ale również poszerzać swoją wiedzę na temat roślin i poznać bliżej różnorodne gatunki roślin.

http://www.nowaera.pl/component/projektzklasa5/projekty/pokaz/482.html

2. "Dlaczego warto czytać lektury?", "Po co my to czytamy?", "Na co nam się to przyda?" - to pytania, które (nie tylko!) na lekcjach języka polskiego padają wyjątkowo często i rzadko, niestety, zdarza się, że odpowiedzi są dla uczniów satysfakcjonujące.
Omawiane w szkole książki, zwłaszcza te należące do "kanonu lektur", są dla wielu uczniów mało atrakcyjne i niełatwe w odbiorze, wielu zaś w ogóle rezygnuje z podjęcia lektury uznając, że i tak nie warto danej książki czytać, ponieważ na nic jej znajomość się nie przyda.
Celem naszego projektu jest zatem takie zaprezentowanie "szkolnych" książek, aby były dla dzisiejszego ucznia atrakcyjne i warte zainteresowania.

Projekt "Życie Lektur(n)owe" zakłada przygotowanie 5-10 filmów, trwających do 2 minut.

Wszystkie filmy nakręcone w ramach projektu skłądać się będą na cykl, który w zabawny i oryginalny sposób odpowie na pytanie - "dlaczego warto czytać książki/lektury?".

http://www.nowaera.pl/component/projektzklasa5/projekty/pokaz/175.html

 

PROJEKT ZAKOŃCZONY

 

 

 

KALENDARZ
na rok szkolny 2022/2023
POBIERZ


 PLAN LEKCJI

POBIERZ


STATUT
POBIERZ

 


 Protokół XV Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych w Koszalinie

POBIERZ

 


 

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się

Projekt MKiDN - informacja