środa, 26 listopada 2014 17:15

Szkolny DKF - pierwszy wieczór filmowy za nami!

Napisał

Sala pełna uczniów, którzy zupełnie dobrowolnie siedzą w szkole do 22:30 i są jeszcze z tego faktu zadowoleni? Trudno w to uwierzyć (nawet w Plastyku!), tym razem jednak powód był szczególny. Oto bowiem w poniedziałek, 24 listopada, o godzinie 18:00, w ramach Szkolnego DKF-u, odbył się pierwszy w tym roku wieczór filmowy. Uczniowie obejrzeli dwa filmy - Pozwól mi wejść i Scott Pilgrim kontra świat. Każdy seans poprzedzony był wprowadzeniem nauczyciela języka polskiego, Wojciecha Koniecznego, a po projekcji wszyscy zgromadzeni brali udział w bardzo ciekawej dyskusji na temat obejrzanego filmu.
Organizatorami Szkolnego DKF-u są poloniści, Hanna Bączyk i Wojciech Konieczny, a gościem specjalnym pierwszego wieczoru filmowego była Pani Dyrektor, Marzena Jermak.

Szkoła to nie tylko lekcje, klasówki i oceny - to także miejsce, w którym staramy się wychodzić naprzeciw zainteresowaniom uczniów, proponując im szereg dodatkowych zajęć i atrakcji, dzięki którym mogą rozwijać swoje pasje, ale też spędzać czas w dobrym towarzystwie, robiąc coś przyjemnego. Z tego właśnie powodu powołany do życia został Szkolny Dyskusyjny Klub Filmowy, w ramach którego cyklicznie odbywać się będą wieczory filmowe, podczas których będzie można nie tylko obejrzeć dobre kino, ale też podyskutować o filmach i czegoś ciekawego się na ich temat dowiedzieć.
Inauguracyjne spotkanie, które odbyło się w poniedziałkowy wieczór, przyciągnęło do sali nr 12 kilkudziesięciu uczniów (choć do końca wytrwała połowa), którzy świetnie się bawili i przez chwilę mogli w szkole poczuć się (prawie) jak w prawdziwym kinie :).

Kolejny wieczór filmowy odbędzie się być może jeszcze w grudniu, a już po Nowym Roku ruszy koło filmowe prowadzone przez polonistę, Wojciecha Koniecznego. Wszyscy kinomaniacy powinni być zadowoleni!

DSC 1239DSC 1239DSC 1239

DSC 1231DSC 1231DSC 1231

DSC 1236DSC 1236DSC 1236

 

KALENDARZ
na rok szkolny 2022/2023
POBIERZ


 PLAN LEKCJI

POBIERZ


STATUT
POBIERZ

 


 Protokół XV Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych w Koszalinie

POBIERZ

 


 

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się

Projekt MKiDN - informacja