niedziela, 19 października 2014 10:32

Otrzęsiny w Plastyku

Napisał

W czwartek, 16 października, chwilę po ostatnim dzwonku nasza szkoła stała się areną niecodziennych zdarzeń - dwie pierwsze klasy licealne zmierzyły się ze sobą w szeregu konkurencji, utrzymanych w baśniowej konwencji. Wszystko to w ramach otrzęsin przygotowanych przez klasy drugie, pod czujnym okiem wychowawców - Pawła Furmańskiego i Urszuli Januszewskiej.

Drugoklasiści wykazali się wyjątkową pomysłowością w przygotowywaniu otrzęsinowych "atrakcji" - hasłem przewodnim było Średniowiecze i motywy baśniowe, co obu stronom dało duże pole do popisu. Obok typowych dla otrzęsin zadań, jak posilenie się specjalnie przygotowanymi przez klasy drugie "smakołykami" czy prezentacja postaci, w które miał wcielić się każdy pierwszak, znalazło się też kilka konkurencji specjalnych.
Każda z grup musiała w ciągu dnia wykonać szereg zadań, przygotowanych przez wybranych nauczycieli, a jeszcze przed częścią właściwą otrzęsin wybrała się na spacer po mieście, w celu odnalezienia ukrytych artefaktów.
Gdy kolorowe pochody pierwszaków wróciły już do szkoły, musiały zmierzyć się z mnóstwem wymyślnych konkurencji - począwszy od przygotowania godła klasy, przez różne zadania "sportowe", udział w arcytrudnym konkursie wiedzy o Plastyku (nie poradziłoby sobie z nim zapewne wielu nauczycieli!), po wspomnianą wcześniej konsumpcję środków na poratowanie nadwątlonego wyczerpującymi zadaniami zdrowia.

Główną atrakcją otrzęsin było przejście urządzonym w podziemiach szkoły tunelem strachu i uratowanie uwięzionej na jego końcu księżniczki - grozy, jaką wywoływało to zadanie (nie tylko wśród pierwszaków!) nie powstydziłby się niejeden horror!
Na koniec uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na uczniów Plastyka i "nagrodzeni" za swoje całodniowe dokonania.
Z kronikarskiego obowiązku wspomnieć można, że po podsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że otrzęsiny wygrała klasa IB (wspierana przez wychowawczynię, Ingę Marciszuk-Mazur), która w nagrodę została specjalnie naznaczona przez drugoklasistów, którzy tego dnia bawili się chyba najlepiej.
Cała impreza zakończyła się po godzinie 19:00 - choć wszyscy byli pod koniec już solidnie zmęczeni (co było widać także następnego dnia w szkole!), to zabawa była przednia i pewnie na długo pozostanie w pamięci wszystkich, którzy wzięli w niej udział.

Fot. Inga Marciszuk-Mazur

Fot. Wojciech Konieczny

Fot. Nikola Gaszyńska

 

 

KALENDARZ
na rok szkolny 2022/2023
POBIERZ


 PLAN LEKCJI

POBIERZ


STATUT
POBIERZ

 


 Protokół XV Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych w Koszalinie

POBIERZ

 


 

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się

Projekt MKiDN - informacja