plastyk kurs

sobota, 18 października 2014 17:03

Plener klas pierwszych w Sarbinowie

Napisane przez Katarzyna Oleśkiewicz i Wojciech Konieczny

8 października pierwsze klasy Liceum Plastycznego wraz z wychowawcami, Ingą Marciszuk- Mazur i Piotrem Wasilewskim, wybrały się na plener do Sarbinowa.
Krótką relację z pierwszego wyjazdu pierwszaków przygotowała Kasia Oleśkiewicz z Ib.

Po przyjeździe do Sarbinowa wszyscy  udali się na spacer po plaży, gdzie odbył się konkurs na piaskowe rzeźby. Tematem była część ciała. Zwycięska praca przedstawiała majestatyczną stopę z kamiennymi paznokciami.
Następnie klasy wróciły do ośrodka, gdzie - z mniejszym lub większym zapałem - wypełniały zadania związane z plenerem. Uwagę młodych artystów zwróciły przede wszystkim zwierzaki: konie, kozy i owce, a także ośrodkowe kocięta oraz miejscowa flora. Młodzież spędziła pracowite godziny, rysując naturę i łącząc przyjemne z pożytecznym. Prace były następnie przeglądane i omawiane przez nauczycieli.
Po pracowicie spędzonych godzinach, przyszedł wreszcie czas na wypoczynek i integracyjne ognisko. Pierwszoklasiści grillowali, skakali na trampolinie i zajmowali się kociakami.
Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy i nim wszyscy się spostrzegli, trzeba było wracać do Koszalina...


Jednodniowy plener klas pierwszych w Sarbinowie [fot. Inga Marciszuk-Mazur]

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się