plastyk kurs

sobota, 11 października 2014 11:23

Dzień Edukacji Narodowej w Plastyku

Napisał

Tajemniczy człowiek-małpa odbierający gratulacje za artystyczny sukces, kadra nauczycielska w krzywym zwierciadle uczniów z IG, gromkie brawa i jeszcze głośniejsze śmiechy, a do tego podziękowania, gratulacje i nagrody - dzień jak co dzień w Plastyku, chciałoby się powiedzieć, to wszystko jednak (i wiele więcej!) działo się podczas wczorajszego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zwanego popularnie (choć od ponad 30 lat błędnie!) Dniem Nauczyciela.
Warto jednak podkreślić - co zauważ
ył goszczący w naszej szkole pan Waldemar Ogrodniczak, wizytator z CEA - że tak naprawdę jest to święto wszystkich pracowników szkoły, a także uczniów. Ci zaś podczas wczorajszej uroczystości bawili się chyba najlepiej.
Takie rzeczy tylko w Plastyku :).

Uroczystość, która w sali nr 46 zgromadziła wszystkich pracowników i uczniów naszej szkoły, odbyła się w charakterystycznej dla Plastyka atmosferze.
Część artystyczną przygotowała klasa IG pod opieką wychowaczyni, pani Aurelii Grębskiej oraz nauczycielki języka polskiego, Laury Tuckiej.
Występ pierwszaków, którzy świetnie zadomowili się w naszej szkole, wzbudził głośne śmiechy na sali, szczególnie wśród grona pedagogicznego, które w prezentowanych scenkach zostało w zabawny sposób sparodiowane.
Zresztą, zobaczcie sami:

Po części artystycznej głos zabrał goszczący w naszej szkole wizytator z Centrum Edukacji Artystycznej, pan Waldemar Ogrodniczak, a także pani Dyrektor Marzena Jermak, którzy złożyli wszystkim pracownikom szkoły podziękowania za dotychczasową pracę i życzenia dalszych sukcesów.
Tradycyjnie nie obyło się też bez przyznania nagród, których w tym roku było wyjątkowo dużo.
Nagrody Dyrektora CEA otrzymali Tadeusz Walczak (nagroda I stopnia) i Agnieszka Wawrzyn (nagroda II stopnia). Listy gratulacyjne od Ministra MKIDN otrzymali Henryk Wlizło, Agnieszka Sieńkowska, Małgorzata Antoniak oraz Jerzy Morawski.
Przyznane zostały również nagrody dyrektora szkoły - nagrody I stopnia otrzymali Hanna Bączyk, Joanna Dybowska, Urszula Januszewska, Sylwia Kordońska, Dorota Śnieg i Laura Tucka, a nagrody II stopnia Paweł Furmański, Katarzyna Gwardiak-Kocur, Magdalena Kamyk, Inga Marciszuk-Mazur, Anna Meller oraz Piotr Wasilewski.

Finał uroczystego apelu ponownie należał jednak do uczniów - wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni w tegorocznych konkursach zostali bowiem wywołani przez panią dyrektor do zaprezentowania się przed całą szkołą tak, by oprócz dyplomów i podziękowań mogli otrzymać też w pełni zasłużone brawa. Największe - nie tylko ze względu na rangę odniesionego sukcesu - otrzymał Michał Orzechowski.


Podczas apelu zaprezentowany został również nowy Samorząd Szkolny, o którym więcej można przeczytać tutaj.

Wszystkim uczniom - i nauczycielom! - przypominamy także, że w poniedziałek i wtorek (13 i 14 października) mamy wolne, a do szkoły wracamy dopiero w środę!

[fot. Joanna Dybowska]

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się