sobota, 11 października 2014 11:23

Dzień Edukacji Narodowej w Plastyku

Napisał

Tajemniczy człowiek-małpa odbierający gratulacje za artystyczny sukces, kadra nauczycielska w krzywym zwierciadle uczniów z IG, gromkie brawa i jeszcze głośniejsze śmiechy, a do tego podziękowania, gratulacje i nagrody - dzień jak co dzień w Plastyku, chciałoby się powiedzieć, to wszystko jednak (i wiele więcej!) działo się podczas wczorajszego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zwanego popularnie (choć od ponad 30 lat błędnie!) Dniem Nauczyciela.
Warto jednak podkreślić - co zauważ
ył goszczący w naszej szkole pan Waldemar Ogrodniczak, wizytator z CEA - że tak naprawdę jest to święto wszystkich pracowników szkoły, a także uczniów. Ci zaś podczas wczorajszej uroczystości bawili się chyba najlepiej.
Takie rzeczy tylko w Plastyku :).

Uroczystość, która w sali nr 46 zgromadziła wszystkich pracowników i uczniów naszej szkoły, odbyła się w charakterystycznej dla Plastyka atmosferze.
Część artystyczną przygotowała klasa IG pod opieką wychowaczyni, pani Aurelii Grębskiej oraz nauczycielki języka polskiego, Laury Tuckiej.
Występ pierwszaków, którzy świetnie zadomowili się w naszej szkole, wzbudził głośne śmiechy na sali, szczególnie wśród grona pedagogicznego, które w prezentowanych scenkach zostało w zabawny sposób sparodiowane.
Zresztą, zobaczcie sami:

Po części artystycznej głos zabrał goszczący w naszej szkole wizytator z Centrum Edukacji Artystycznej, pan Waldemar Ogrodniczak, a także pani Dyrektor Marzena Jermak, którzy złożyli wszystkim pracownikom szkoły podziękowania za dotychczasową pracę i życzenia dalszych sukcesów.
Tradycyjnie nie obyło się też bez przyznania nagród, których w tym roku było wyjątkowo dużo.
Nagrody Dyrektora CEA otrzymali Tadeusz Walczak (nagroda I stopnia) i Agnieszka Wawrzyn (nagroda II stopnia). Listy gratulacyjne od Ministra MKIDN otrzymali Henryk Wlizło, Agnieszka Sieńkowska, Małgorzata Antoniak oraz Jerzy Morawski.
Przyznane zostały również nagrody dyrektora szkoły - nagrody I stopnia otrzymali Hanna Bączyk, Joanna Dybowska, Urszula Januszewska, Sylwia Kordońska, Dorota Śnieg i Laura Tucka, a nagrody II stopnia Paweł Furmański, Katarzyna Gwardiak-Kocur, Magdalena Kamyk, Inga Marciszuk-Mazur, Anna Meller oraz Piotr Wasilewski.

Finał uroczystego apelu ponownie należał jednak do uczniów - wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni w tegorocznych konkursach zostali bowiem wywołani przez panią dyrektor do zaprezentowania się przed całą szkołą tak, by oprócz dyplomów i podziękowań mogli otrzymać też w pełni zasłużone brawa. Największe - nie tylko ze względu na rangę odniesionego sukcesu - otrzymał Michał Orzechowski.


Podczas apelu zaprezentowany został również nowy Samorząd Szkolny, o którym więcej można przeczytać tutaj.

Wszystkim uczniom - i nauczycielom! - przypominamy także, że w poniedziałek i wtorek (13 i 14 października) mamy wolne, a do szkoły wracamy dopiero w środę!

[fot. Joanna Dybowska]

 

 

KALENDARZ
na rok szkolny 2022/2023
POBIERZ


 PLAN LEKCJI

POBIERZ


STATUT
POBIERZ

 


 Protokół XV Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych w Koszalinie

POBIERZ

 


 

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się

Projekt MKiDN - informacja