środa, 01 października 2014 17:13

Jesteśmy w czołówce! Analiza wyników matury i egzaminu gimnazjalnego

Napisał

Plastyk kojarzy się przede wszystkim z osiągnięciami artystycznymi (o których w ostatnich dniach jest zresztą bardzo głośno), warto jednak zaznaczyć, że sporo sukcesów osiągamy także na polu przedmiotów ogólnokształcących (co świetnie pokazało podsumowanie ubiegłego roku szkolnego).
Dobrym wskaźnikiem poziomu szkoły są jednak
nie tylko osiągnięcia w konkursach, ale także wyniki egzaminów zewnętrznych - matur i testów gimnazjalnych. Jak się okazuje, także i na tym polu nasza szkoła wypada bardzo dobrze!

 

MATURA 2014

Nasi ubiegłoroczni maturzyści szczególnie dobrze wypadli na egzaminie z języka polskiego - jako Liceum Plastyczne zajęliśmy drugie miejsce w Koszalinie z wynikiem 66%, jako OSSP trzecie z wynikiem 64%. Dwa miejsca na miejskim podium to wielki sukces, tym bardziej, że średnia dla Koszalina wyniosła 57%, a dla województwa zachodniopomorskiego 53%.

Całkiem nieźle poradziliśmy sobie także na egzaminie z języka angielskiego - jako Liceum Plastyczne (LP) zajęliśmy 6. miejsce z wynikiem 76%, jako OSSP 16. z wynikiem 59%.
Choć wielu uczniom naszej szkoły pewnie trudno w to uwierzyć, solidnie wypadliśmy także na maturze z matematyki - 7. miejsce LP z wynikiem 44% i 9. miejsce OSSP z wynikiem 38% to dobre rezultaty, lokujące nas w czołówce miejskiej stawki, na którą składają się 34 oddziały szkolne.

 

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014

Do udanych należy zaliczyć także wyniki egzaminu gimnazjalnego. Ogólny wynik szkoły na poziomie 64% dał nam siódme miejsce w Koszalinie, co ważne jednak, był wyraźnie wyższy zarówno od średniej miejskiej (60%), wojewódzkiej (54%), jak i krajowej (57%).

Zdecydowanie najlepiej wypadł język polski - 3. miejsce w mieście z wynikiem 79% potwierdza, że z tym przedmiotem nasi uczniowie radzą sobie szczególnie dobrze!
Również trzecie miejsce - z wynikiem 64% - zajęliśmy za część testu związaną z językiem angielskim na poziomie rozszerzonym, w miejskiej czołówce znaleźliśmy się jeszcze za części związane z angielskim podstawowym i przedmiotami przyrodniczymi.
Szczegółowe dane dotyczące wyników egzaminu gimnazjalnego znajdziecie tutaj.

 

 

KALENDARZ
na rok szkolny 2022/2023
POBIERZ


 PLAN LEKCJI

POBIERZ


STATUT
POBIERZ

 


 Protokół XV Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych w Koszalinie

POBIERZ

 


 

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się

Projekt MKiDN - informacja