czwartek, 25 września 2014 19:29

Plastyk w kinie - "Miasto 44" podzieliło widzów

Napisał

"Miasto 44" Jana Komasy to jedna z najbardziej oczekiwanych tegorocznych premier filmowych i zarazem jeden z najmocniej komentowanych polskich filmów ostatnich lat. Zapowiadany jako próba innego niż dotychczas spojrzenia na powstanie warszawskie film Komasy wpisał się w obchody 70. rocznicy wybuchu tego tragicznegow skutkach wydarzenia, stawiając sobie za cel przybliżenie historii przede wszystkim młodym widzom. Stąd też dzisiejszego popołudnia niemal cała nasza szkoła wybrała się na specjalny seans do kina "Kryterium" - jak się okazało, film bardzo mocno podzielił widzów, nikogo jednak nie pozostawił obojętnym.

Klasa IG z wychowawczynią tuż przed seansemKlasa IG z wychowawczynią tuż przed seansem

Cel podstawowy wyjścia do kina został jednak osiągnięty - film, choć wśród naszych uczniów (i nauczycieli!) wzbudził bardzo ambiwalentne odczucia i opinie na jego temat są bardzo spolaryzowane - sprowokował do dyskusji na temat pokazanych w nim wydarzeń, ale też zastosowanych technik filmowych i wykorzystanej przez reżysera stylistyki, która miała trafić przede wszystkim do młodego widza.
Jako że film wzbudził aż taką dyskusję wśród uczniów, zdecydowaliśmy się na zorganizowanie debaty, która odbędzie się w naszej szkole w poniedziałek o godzinie 15.00 w sali nr 12.
W rolę prowadzących wcielą się nauczyciele języka polskiego: Hanna Bączyk i Wojciech Konieczny, którzy, stając po dwóch stronach barykady, zanalizują związane z filmem kontrowersje.
Wszystkich, którzy chcą się włączyć do dyskusji i wyrazić swoje zdanie, serdecznie zapraszamy!
Klasa IIG z wychowawcą tuż przed seansemKlasa IIG z wychowawcą tuż przed seansemKlasa IIG z wychowawcą tuż przed seansem

 

 

 

KALENDARZ
na rok szkolny 2022/2023
POBIERZ


 PLAN LEKCJI

POBIERZ


STATUT
POBIERZ

 


 Protokół XV Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych w Koszalinie

POBIERZ

 


 

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się

Projekt MKiDN - informacja