plastyk kurs

piątek, 25 października 2013 09:26

Otrzęsiny klas pierwszych Liceum Plastycznego

Napisane przez Sylwia Kordońska

Jednym z punktów programu otrzęsin był wyścig na deskorolkachJednym z punktów programu otrzęsin był wyścig na deskorolkach17 października 2013r., zgodnie z corocznym zwyczajem naszej szkoły, odbyły się otrzęsiny klas pierwszych Liceum Plastycznego. Tradycyjnie, uczniowie klas drugich przygotowali dla swoich młodszych kolegów szereg zadań i konkurencji.

Prowadzący – Joker (Anna Misiurny) i Harley Quinn (Aleksandra Rojewska) – rozpoczęli uroczystość od powitania „kociaków”, pani dyrektor oraz pozostałych gości.
Kostiumy wszystkich uczestników zabawy przedstawiały postaci z popularnych komiksów Marvela i znanych bajek.
W pierwszej konkurencji podziwialiśmy zatem hiphopowe popisy takich osobistości jak Wolverine, Hulk, Kapitan Ameryka, Quasimodo, Shrek czy Pipi Langstrumpf.
W składzie jury zasiedli prowadzący oraz sam ‘Qba Wojewucki’ (Aleksandra Wilkowska).


 

Kolejnym punktem programu otrzęsin była klasowa sztafeta, w której na uczniów klas pierwszych czekał między innymi nietypowy wyścig na deskorolkach.


Szereg następnych dyscyplin był ściśle związany z profilem naszej szkoły. Uczniowie musieli zatem ulepić podobiznę swojego wychowawcy z masy solnej. Prosta sprawa? Nie ze związanymi rękoma!
Namalowanie martwej natury to dla ucznia Plastyka bułka z masłem! Niestety, niewielkim utrudnieniem mogą okazać się zawiązane oczy…

Po trudach konkurencji plastycznych uczniowie wybrali się na krótki pochód po mieście. Niosąc wykonanie przez siebie sztandary uczestnicy zabawy maszerowali z pieśnią na ustach, przyciągając wzrok przechodniów.

Gwoździem programu okazał się być tunel strachu przygotowany przez drugoklasistów w piwnicy szkoły. Ciemny korytarz pośród mrocznych krzyków rodem z horroru oraz zwisających pajęczyn przeszła także sama pani dyrektor Marzena Jermak oraz wychowawcy klas pierwszych – Urszula Januszewska i Paweł Furmański.

Otrzęsiny zakończono uroczystą przysięgą pierwszaków, którzy od tego dnia przestali być „kotkami”, a stali się pełnoprawnymi uczniami koszalińskiego Plastyka.
(Sylwia Kordońska)


Fot. Agata Bujnicka IVG, Daria Skoczypiec IIIA, Karolina Schulz IIA, Nikola Kaczmarzyńska IVG (korekta Katarzyna Gwardiak-Kocur)

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się