niedziela, 28 lutego 2021 11:00

Turniej Trójmemiczny, czyli nie samą nauką żyje uczeń

Napisał


Czas zdalnego nauczania to bardzo trudny okres dla wszystkich - także ze względu na mniejsze niż w "normalnych" warunkach możliwości budowania relacji i poczucie "bycia w szkole", stąd też tak istotną rolę odgrywają wszelkiego rodzaju działania jednoczące społeczność szkolną, w czym samo uczestniczenie w zajęciach online czy udział w przedmiotowych konkursach nie wystarczą.
Dlatego też Samorząd Uczniowski przygotowuje dla uczniów Plastyka rozmaite inicjatywy, dzięki którym można poczuć, że nie samą nauką w czasach pandemii żyją uczniowie naszej szkoły. Plastycy mogli więc wziąć udział m.in. w konkursie na najlepsze odwzorowanie dzieła sztuki z mandarynkowych obierek (chyba tylko w Plastyku mógł się odbyć równie niekonwencjonalny konkurs), połączyć się z walentynkowym studiem przygotowanym specjalnie z okazji 14 lutego, czy wreszcie wziąć udział w... I edycji Szkolnego Turnieju Trójmemicznego, którego finał odbył się wczoraj.

Turniej (żartobliwie wzorowany na Turnieju Trójmagicznym z serii książek J.K. Rowling) składał się z trzech rund rozpisanych na kilkanaście dni. Zadaniem uczniów było przygotowanie trzech memów w trzech kategoriach (adaptacja popularnego mema, utowrzenie własnego mema w oparciu o znane dzieło sztuki, mem komentujący życie szkoły), które następnie podlegały ocenie całej społeczności uczniowskiej.
W turnieju wzięło udział 17 uczniów, którzy przygotowali łącznie 31 prac, na które oddano łącznie prawie 700 głosów!
Zwycięzcą I edycji został Maciej Karkoszka z klasy IIc, drugie miejsce zajęła Matylda Wójcik z klasy IB, a trzecie Adriana Siwiec z IIc. W klasyfikacji drużynowej zwycieżyła klasa IIc, przed IIIa.
(poniżej wybrane prace najlepszej trójki)
Maciej KarkoszkaMaciej KarkoszkaMaciej KarkoszkaMatylda WójcikMatylda WójcikMatylda WójcikAdriana SiwiecAdriana SiwiecAdriana SiwiecNajlepsi otrzymają specjalnie przygotowane dyplomy i drobne upominki, przygotowane przez pomysłodawcę zabawy, opiekuna Samorządu Uczniowskiego.
Pierwsza edycja miała charakter zamkniętej zabawy dla uczniów szkoły, ale możliwe, że kolejny turniej będzie miał już otwartą formułę i wykazać się będą w nim mogli również nauczyciele...

 

KALENDARZ
na rok szkolny 2022/2023
POBIERZ


 PLAN LEKCJI

POBIERZ


STATUT
POBIERZ

 


 Protokół XV Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych w Koszalinie

POBIERZ

 


 

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się

Projekt MKiDN - informacja