plastyk kurs

niedziela, 28 lutego 2021 11:00

Turniej Trójmemiczny, czyli nie samą nauką żyje uczeń

Napisał


Czas zdalnego nauczania to bardzo trudny okres dla wszystkich - także ze względu na mniejsze niż w "normalnych" warunkach możliwości budowania relacji i poczucie "bycia w szkole", stąd też tak istotną rolę odgrywają wszelkiego rodzaju działania jednoczące społeczność szkolną, w czym samo uczestniczenie w zajęciach online czy udział w przedmiotowych konkursach nie wystarczą.
Dlatego też Samorząd Uczniowski przygotowuje dla uczniów Plastyka rozmaite inicjatywy, dzięki którym można poczuć, że nie samą nauką w czasach pandemii żyją uczniowie naszej szkoły. Plastycy mogli więc wziąć udział m.in. w konkursie na najlepsze odwzorowanie dzieła sztuki z mandarynkowych obierek (chyba tylko w Plastyku mógł się odbyć równie niekonwencjonalny konkurs), połączyć się z walentynkowym studiem przygotowanym specjalnie z okazji 14 lutego, czy wreszcie wziąć udział w... I edycji Szkolnego Turnieju Trójmemicznego, którego finał odbył się wczoraj.

Turniej (żartobliwie wzorowany na Turnieju Trójmagicznym z serii książek J.K. Rowling) składał się z trzech rund rozpisanych na kilkanaście dni. Zadaniem uczniów było przygotowanie trzech memów w trzech kategoriach (adaptacja popularnego mema, utowrzenie własnego mema w oparciu o znane dzieło sztuki, mem komentujący życie szkoły), które następnie podlegały ocenie całej społeczności uczniowskiej.
W turnieju wzięło udział 17 uczniów, którzy przygotowali łącznie 31 prac, na które oddano łącznie prawie 700 głosów!
Zwycięzcą I edycji został Maciej Karkoszka z klasy IIc, drugie miejsce zajęła Matylda Wójcik z klasy IB, a trzecie Adriana Siwiec z IIc. W klasyfikacji drużynowej zwycieżyła klasa IIc, przed IIIa.
(poniżej wybrane prace najlepszej trójki)
Maciej KarkoszkaMaciej KarkoszkaMaciej KarkoszkaMatylda WójcikMatylda WójcikMatylda WójcikAdriana SiwiecAdriana SiwiecAdriana SiwiecNajlepsi otrzymają specjalnie przygotowane dyplomy i drobne upominki, przygotowane przez pomysłodawcę zabawy, opiekuna Samorządu Uczniowskiego.
Pierwsza edycja miała charakter zamkniętej zabawy dla uczniów szkoły, ale możliwe, że kolejny turniej będzie miał już otwartą formułę i wykazać się będą w nim mogli również nauczyciele...

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się