plastyk kurs

sobota, 14 marca 2020 11:27

Wycieczka do Łodzi - trzy dni tropienia sztuki, plenerów filmowych i przemysłowej przeszłości

Napisał


Od 4 do 6 marca osiemnaścioro uczniów naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Antoniak i p. Wojciecha Koniecznego przebywało na wycieczce w Łodzi.
Głównym punktem wyprawy był pobyt na dniach otwartych Akademii Sztuk Pięknych, ale podczas trzydniowego pobytu udało nam się poznać bardzo różne oblicza miasta i odwiedzić wiele niezwykłych miejsc..
.

Pierwszego dnia, od razu po dotarciu do Łodzi, zwiedziliśmy Centralne Muzeum Włókiennictwa, w szczególności zaś wystawę 16. Międzynarodowego Triennale Tkaniny i wzięliśmu udział w warsztatach, zakończonych wykonaniem własnych prac. Wieczorem zaś udaliśmy się na ponadtrzygodzinny spacer po mieście szlakiem plenerów filmowych, murali i najciekawszych obiektów miasta, wśród których znalazła się m.in. słynna Szkoła Filmowa.

Drugi dzień niemal w całości poświęcony był na wizytę na łódzkiej ASP - zwiedziliśmy niemal wszystkie jej zakamarki, a wśród naszych przewodników znalazły się trzy abslowentki Plastyka - Ola, Ala i Ania, którym gorąco dziękujemy za wspólne zwiedzanie.
Jednym z najbardziej pamiętnych momentów wycieczki był jednak niewątpliwie wieczorny spektakl w Teatrze im. S. Jaracza - przedstawienie "Ustawienia ze świętymi, czyli rozmowy obrazów" na długo zostaną nam w pamięci jako jedno z najbardziej niezwykłych doświadczeń teatralnych.
Ostatniego dnia odwiedzilśmy natomiast dwa oddziału Muzeum Sztuki oraz Manufakturę.

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się