plastyk kurs

poniedziałek, 20 maja 2019 22:01

91. rocznica urodzin Władysława Hasiora

Napisane przez Tomasz Majerski

"Każdy przedmiot ma swój sens, a złożone dają aforyzm. Aforyzm jest bardzo podobny do prawdy, ale nie jest samą prawdą. Łatwiej o aforyzm, niż zgłębianie prawdy" Władysław HASIOR 1928-1999. W dniu 14 maja 2019 roku obchodziliśmy 91. rocznicę urodzin patrona naszej szkoły Władysława Hasiora


Uczniowie wraz z nauczycielami na auli napisali quiz z wiedzy o Hasiorze, który składał się z pytań dotyczących życia i twórczości artysty. Wyłoniono dwóch zwycięzców w dwóch kategoriach: w kategorii uczeń najszybszym refleksem i wiedzą wykazała się Zuzanna Molenda z kl. IIB, natomiast w kategorii nauczyciel najlepszy wynik uzyskał Pan Wojtek Konieczny.

Następnym punktem urodzin była akcja pt. "Krzesło dla Hasiora". Barwny korowód uczniów niosących krzesła, maszerował przez szkołę przy akompaniamencie muzyki Vivaldiego. Po wyjściu ze szkoły na tereny zielone, klasa IIIA wraz z nauczycielem zaznaczyła za pomocą bawełnianej nici i mąki kontury cyfry 91. Następnie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do zajęcia miejsca na krzesłach ustawionych we wcześniej utworzonym zarysie cyfry. Dopełnieniem i jednocześnie zakończeniem akcji było zdjęcie grupowe wykonane z lotu ptaka. Krzesło, które każdy niósł ze sobą stało się symbolicznym akcentem naszej obecności i pamięci o naszym patronie. Happening nawiązywał do głównej fascynacji i motywu przewodniego w twórczości Hasiora czyli do przedmiot, który obdarty ze swoich pierwotnych funkcji, nabiera nowych znaczeń. Po zakończonym happeningu wszyscy udaliśmy się na aulę, gdzie czekał urodzinowy tort" Hasior for ever", który stał się słodkim podsumowaniem urodzin naszego mistrza. Sponsorem słodkiego poczęstunku była cukiernia "Świat lodów". 


Zwycięzcom guizu serdecznie gratulujemy a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i emocjonującą zabawę. Do zobaczenia za rok!

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się