plastyk kurs

Zmarł Zygmunt Wujek, autor licznych rzeźb i pomników, nauczyciel rzeźby w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie

22 grudnia 2018 r. zmarł dr Zygmunt Wujek – rzeźbiarz, autor licznych rzeźb i pomników, a w latach 1983-1987 – nauczyciel rzeźby w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie.
Był człowiekiem wyjątkowym, o niezwykłej życzliwości dla ludzi i z wielkim dystansem do siebie. Przebywanie z Nim stawało się twórczą, intelektualną i osobowościową przygodą. Jesteśmy zaszczyceni i wdzięczni, że było nam dane spotkać profesora Wujka, na naszych szkolnych drogach.

fot. Wojciech Szwejfot. Wojciech Szwej

 

fot. Wojciech Szwejfot. Wojciech Szwejfot. Wojciech Szwej
Pogrzeb prof. Zygmunta Wujka odbędzie się w czwartek – 27 grudnia 2018r.:

   godz. 11.00 – msza św. pogrzebowa, w Kościele pw. Św. Wojciecha, w Koszalinie;
   godz. 12.30 – pożegnanie w Sali pożegnań (cmentarz w Koszalinie);
   godz. 13.00 – wystawienie ciała w kaplicy cmentarnej.
Prosimy nauczycieli i uczniów naszej Szkoły, przebywających w Koszalinie i okolicy, o udział w uroczystościach pogrzebowych.

 

Serdeczne podziękowania za udostępnienie pięknych fotografii Profesora dla Wojciecha Szweja.

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się