ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY POKONKURSKOWEJ ORAZ WRĘCZENIE NAGRÓD - Konkurs "Ołówkiem i pędzlem - Dawno, dawno temu..."
Napisała Katarzyna Gwardiak-KocurZapraszamy wszystkich uczestników II etapu konkursu "Ołówkiem i pędzlem - Dawno, dawno temu..." na wernisaż wystawy pokonkursowej oraz ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, który odbędzie się w czwartek 11 marca 2021 r. o godzinie 12.00 w budynku Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie. Uroczystość odbędzie się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Proszę o zabranie ze sobą maseczek ochronnych. Na wejściu do budynku szkoły obowiązuje dezynfekcja dłoni.
Rozstrzygnięto I etap OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Ołówkiem i pędzlem - Dawno, dawno, temu...”
Napisała Katarzyna Gwardiak-Kocur10 lutego 2021 r. odbyło się rozstrzygnięcie I etapu III OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Ołówkiem i pędzlem - Dawno, dawno temu”.
Jury w składzie: Paweł Rogalski, Małgorzata Zelek, Piotr Wasilewski, Inga Marciszuk – Mazur wytypowało uczniów do II etapu konkursu, który odbędzie się 25 lutego 2021 roku (czwartek) o godz. 900 w Zespole Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie.
II etap konkursu obejmuje trzy dyscypliny: rysunek, malarstwo i rzeźbę. Każda część będzie trwać 1,5 godziny, zatem przewidywany czas zakończenia konkursu to godzina 14.00
Uczestnicy konkursu powinni przynieść ze sobą: ołówki, farby plakatowe, pędzle, kubki, palety, blok A3.
Dla laureatów trzech pierwszych miejsc przewidziane są nagrody. Uczniowie z najlepszymi wynikami zostaną zwolnieni z egzaminu wstępnego z części praktycznej do Zespołu Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie.
11 marca 2021 roku zapraszamy na wystawę prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie.
Protokół z II etapu OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Ołówkiem i pędzlem - Dawno, dawno, temu..."
Gratulujemy i zapraszamy do II etapu uczniów wyszczególnionych w protokole konkursu.
Finalistki XLIV Olimpiady Artystycznej: Anna Matczak i Sandra Kozłowska
Napisała Katarzyna Gwardiak-Kocur
Anna Matczak (VIG) i Sandra Kozłowska (IVA) 10-12 lutego 2020 roku uczestniczyły w etapie okręgowym XLIV Olimpiady z Historii Sztuki, który odbył się w Głównym Gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie.
Egzamin na tym etapie składa się z części pisemnej (wypracowanie na jeden z pięciu podanych do wyboru tematów) oraz ustnej (prezentacji przygotowanej przez ucznia tematu własnego oraz odpowiedzi na dwa wylosowane pytania w oparciu o konkretne dzieła). Decyzją tegorocznego jury dziewczyny znalazły się ex aequo na II miejscu. Ów lokaty umożliwiły im dalsze uczestnictwo w olimpiadzie.
Niestety w tym roku finał olimpiady okazał się niemożliwy do przeprowadzenia, oczywiście powodem były szeroko zakrojone działania mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19 na ternie kraju. Ministerstwo Edukacji Narodowej odwołano eliminacje centralne Olimpiady Artystycznej. Decyzją Ministra uczniowie zakwalifikowani do eliminacji centralnych uzyskali tytuł finalisty.
W kwietniu zamierzaliśmy informować o zmaganiach dziewcząt podczas etapu centralnego. Zamiast tego oznajmiamy, iż Ania Matczak i Sandra Kozłowska zostały tegorocznymi FINALISTKAMI Olimpiady Artystycznej. Serdecznie Wam gratulujemy!!! Otrzymując takie wyróżnienie uczennice zwolnione są z części teoretycznej egzaminu dyplomowego. Pragniemy nadmienić, iż do olimpiady przygotowywał Anię i Sandrę nauczyciel historii sztuki - Tomasz Majerski, któremu również należą się podziękowania oraz gratulacje!
O zakończeniu Olimpiady słów kilka:
Komunikat Grażyny Bastek - sekretarz naukowy Olimpiady Artystycznej
Rozstrzygnięto I etap OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Ołówkiem i pędzlem - Co ja tutaj robię?”
Napisała Katarzyna Gwardiak-Kocur03 lutego 2020 r. w Zespole Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie odbyło się rozstrzygnięcie I etapu I OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Ołówkiem i pędzlem - Co ja tutaj robię?”.
Jury w składzie: Dorota Śnieg, Piotr Wasilewski, Iwona Wilkoszewska, Inga Marciszuk – Mazur wytypowało uczniów do II etapu konkursu, który odbędzie się 06 lutego 2020 roku (czwartek) o godz. 900 w Zespole Szkół Plastycznych w Koszalinie przy ul. Racławickiej 9.
Gratulujemy i zapraszamy do II etapu uczniów wyszczególnionych w protokole konkursu.
II etap konkursu obejmuje trzy dyscypliny: rysunek, malarstwo i rzeźbę. Każda część będzie trwać 1,5 godziny, zatem przewidywany czas zakończenia konkursu to godzina 14.00
Uczestnicy konkursu powinni przynieść ze sobą: ołówki, farby plakatowe, pędzle, kubki, palety, blok A3.
Dla laureatów trzech pierwszych miejsc przewidziane są nagrody. Uczniowie z najlepszymi wynikami zostaną zwolnieni z egzaminu wstępnego z części praktycznej do ZSP w Koszalinie.
27 lutego 2020 roku przewidziana jest pokonkursowa wystawa prac nagrodzonych i wyróżnionych w Galerii Szatnia w ZSP Koszalin.
Protokół z II etapu OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Ołówkiem i pędzlem - Co ja tutaj robię?"
Nagrodzeni w Festiwalu Młodych Bajanie „ŚWIAT WIDZIANY MOIMI OCZAMI”
Napisała Joanna DybowskaFestiwal Młodych Bajanie „ŚWIAT WIDZIANY MOIMI OCZAMI” Zgierz 2019 to konkurs plastyczny, w którym nasza uczennica zdobyli nagrody i szereg wyróżnień. W kategorii wiekowej powyżej 15. roku życia Jury przyznało I miejsce Weronice Olesiak, wyróżnienia Aleksandrze Lepka, Juliannie Jurewicz i Katarzynie Gomułka. W kategorii wiekowej 10-15 lat wyróżnienie przypadło Zuzannie Maliszewskiej.
Weronika Olesiak 'Nie mogę oddychać'
Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w zgierzu, Centrum Kultury Powiatu Zgierskiego.
Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Inne Spojrzenie"
Napisała Joanna DybowskaCztery wyróżnienia w 17. edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie" zostały przyznane uczniom z naszego Plastyka. Prace Weroniki Olesiak, Pawła Gołaszewskiego, Zuzanny Tkacz i Julii Jarosz zostały zauważone spośród prawie trzech tysięcy innych z 397 placówek polskich i 51 zagranicznych.
Wspaniałe wyniki naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym na Litwie.
Napisała Katarzyna Gwardiak-KocurW XI edycji konkursu pt."Młody człowiek w XXI wieku" wzięło udział 169 fotografów zgłaszając na konkurs łącznie 1416 fotografii. By wziąć udział w konkursie należy zgłosić minimum jedną serię prac składającą się od 3 do 7 fotografii.
Do konkursu mogą zgłaszać się młodzi początkujący fotograficy jak i ci z artystycznym doświadczeniem. Wiek uczestników to 12 - 29 lat. Organizator konkursu, Mass-media Centre w Kownie (Litwa) oraz Związek Litewskich Artystów Fotografików odział Kowno, dzieli uczestników na 3 grupy wiekowe. Podczas oficjalnego otwarcia wystawy pokonkursowej w czerwcu 2019 roku ogłoszono tegorocznych laureatów.
Sukcesy naszych uczniów w IV Ogólnopolskim Konkursie pt. JA w Słupsku
Napisała Katarzyna Gwardiak-KocurNa IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Fotograficzno-Filmowy pt. „JA” wpłynęło łącznie 130 prac: 56 plastycznych, 71 fotograficznych oraz 3 filmy. Konkurs organizowany jest przez Liceum Plastyczne przy Zespole Szkół Technicznych w Słupsku, a w tym roku patronatem objęła go Pani Prezydent Miasta Słupsk. Uczniowie naszej szkoły zgłosili na tę okoliczność prace malarskie, z tkaniny artystycznej i fotografii.
Jury konkursu wyróżniło naszych uczniów w następujących kategoriach:
1) Kategoria PLASTYCZNA, wiek 16-19 lat (szkoły średnie) - kategoria szkoły plastyczne
III miejsce - MAGDALENA BECHLER, 16 lat, opiekun: Ewa Miśkiewicz-Żebrowska
III miejsce - EMILIA PASZKIEWICZ, 18 lat, opiekun: Anna Tkacz
Do wystawy zakwalifikowali się: Katarzyna Jantoszak, Patrycja Sawerska, Weronika Olesiak, Julia Jarosz, Zuzanna Tkacz, Blanka Rzepecka, Rafał Czuchryta.
2) Kategoria FOTOGRAFICZNA, wiek 16-19 lat (szkoły średnie) - kategoria szkoły plastyczne
I miejsce - PAWEŁ GOŁASZEWSKI, 16 lat, opiekun: Katarzyna Gwardiak-Kocur
II miejsce - DAWID PIENIAWSKI, 16 lat, opiekun: Katarzyna Gwardiak-Kocur
Od lewej: Magdalena Bechler, Paweł Gołaszewski, Dawid Pieniawski
23 maja w naszej szkole odbyło się pożegnanie tegorocznych maturzystów, czyli klas: IVa, IVb Liceum Plastycznego oraz VI OSSP. Uroczystość rozpoczęła się spektaklem przygotowanym przez klasę V OSSP oraz klasy trzecie LP.
Mroczny klimat widowiska nawiązujący do „Dziadów” A. Mickiewicza i „ Wesela „ S. Wyspiańskiego został rozproszony dzięki zabawnej walce sił dobra i zła. Bitwa rozstrzygnięta, oczywiście na korzyść dobra, zdemaskowała pozorną moc sił nieczystych, które upadły pod ciężarem terminów z historii sztuki. Dobry duch naszego patrona Hasiora umożliwił Pani Dyrektor wręczenie świadectw i nagród dla wzorowych i wyróżniających się uczniów. Uczennice klasy IVa LP Julia Jagiełło i Dominika Ochenkowska oraz Gabriela Piwar i Daria Rymarczyk z klasy IVb LP otrzymały świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, natomiast Wiktoria Rus z klasy VI OSSP została nagrodzona za doskonałą frekwencję. Po wzruszającym przemówieniu Pani Dyrektor, w którym przywołała wspomnienia z życia szkolnego uczniów, maturzyści otrzymali prezenty i serdeczne życzenia dostania się na wymarzone uczelnie.
Informacja dotycząca listy kandydatów zakwalifikowanych do podjęcia nauki w Zespole Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie
Napisała Katarzyna Gwardiak-Kocur12 czerwca br. (środa), o godzinie 13.00, w budynku Zespołu Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie (hol szkoły), wywieszona zostanie lista kandydatów po gimnazjum i po szkole podstawowej zakwalifikowanych do podjęcia nauki w naszej szkole.
Wszyscy kandydaci zakwalifikowani do podjęcia nauki uzupełniają dokumenty do dnia 27 czerwca 2019 r. (czwartek) do godz. 13:00
- karta zdrowia z Gabinetu Pielęgniarskiego gimnazjum lub szkoły podstawowej,
- świadectwo ukończenia gimnazjum lub szkoły podstawowej,
- zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego lub egzaminu ósmoklasisty,
- posiadana opinia publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej (jeżeli taka jest wydana),
- orzeczenie o niepełnosprawności (jeżeli takie jest wydane).
Lista kandydatów przyjętych do klas liceum plastycznego wywieszona zostanie w szkole 28 czerwca 2019 r. (piątek) do godz. 13:00.
Wszyscy kandydaci, którzy zdali egzamin, ale nie zostali przyjęci z powodu braku miejsc:
* mogą zostać przyjęci, w przypadku rezygnacji kandydatów zakwalifikowanych;
* mogą ubiegać się o przyjęcie do Liceum Plastycznego im. Stanisława I. Witkiewicza w Słupsku, na podstawie zaświadczenia wydanego przez dyrektora ZSP im. W. Hasiora w Koszalinie.
Wyniki XIV Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Klas Młodszych 2019
Napisała Katarzyna Gwardiak-Kocur7 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie odbyło posiedzenie jury XIV. Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych. Na konkurs wpłynęły w sumie 473 prace. Jury przyznało 6 nagród i 20 wyróżnień. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym oraz ich opiekunom artystycznym serdecznie gratulujemy!
Protokół z XIV. Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa 2019
|
Obrady Jury Biennale Koszalin 2019
Piernikowe warsztaty dla szkolnych wolontariuszy
Napisane przez Beata Pawluczenia4 czerwca wyróżniający się wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu uczestniczyli w warsztatach piernikowych w Pracowni Artystycznej "Lukrecja".
Wyróżnienie w XXVII Ogólnopolskim Plenerze Rzeźbiarskim Bydgoszcz-Myślęcinek 2019
Napisała Joanna DybowskaW Myślęcinku zakończył się XXVII Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski Bydgoszcz-Myślęcinek 2019. Przez ostatnie dwa tygodnie, w upale i zmęczeniu, drużyna naszego Plastyka w składzie Katarzyna Jantoszak, Weronika Olesiak i Lena Szczepaniak wykonywały rzeźbę w drewnie, za którą jury przyzało wyróżnienie.
[Nasze trio z Koszalina, od lewej Katarzyna Jantoszak, Weronika Olesiak i Lena Szczepaniak przy swojej pracy]
Celem pleneru była realizacja rzeźby, kompozycji przestrzennej, siedzisk które powinny uwzględniać funkcję artystyczno-użytkową oraz miejsce lokalizacji jakim jest Leśny Park Kultury i Wypoczynku otoczony naturalnym lasem. Uczniowie szkół plastycznych z całego kraju wykonali siedziska o charakterze animalistycznym, które będzie można podziwiać i cieszyć się z ich funkcjonalności na terenie Myślęcinka. W tegorocznym plenerze udział wzięło ponad 30 uczniów ze Szczecina, Koszalina, Lublina, Katowic i Bydgoszczy.
Zrealizowane projekty oceniało profesjonalne jury. Na jego czele stanął prof. dr hab. Wiesław Koronowski z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, a w jego skład weszli: dr Rafał Kotwis (UA Poznań), dr Michał Kubiak (Związek Artystów Rzeźbiarzy) i mgr Karol Dąbrowski.
Organizatorami pleneru są: Państwowy Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Leśny Park Kultury i wypoczynku wBydgoszczy.
Paweł Gołaszewski i Julia Masłowska powrócili z nagrodami z XIII Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Zamość Perła Renesansu”
Napisała Joanna DybowskaPaweł Gołaszewski i Julia Masłowska powrócili z nagrodami z XIII Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Zamość Perła Renesansu” dla uczniów Liceów Plastycznych organizowanego przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Liceum Plastyczne im. Bernardo Morando w Zamościu. Julia Masłowska otrzymała pierwszą magrodę (ex aequo), Paweł Gołaszewski nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Zamościa.
Na zdjęciu od lewej Paweł Gołeszewski i Julia Masłowska podczas wernisażu w Zamościu.
Przez pięć upalnych, czerwcowych dni młodzi ludzie ze sztalugami i farbami wtopili się w staromiejski pejzaż Zamościa, by odnaleźć odpowiedni dla siebie „architektoniczny” motyw godny utrwalenia na płótnie i wykonac dwie prace konkursowe. W plenerze wzięło udział łącznie 33 uczniów z16 szkół plastycznych z całego kraju. Prace powstałe powstały podczas XIII Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Zamość Perła Renesansu”można oglądać w Centrum „Synagoga” przy ul. Pereca 14 w Zamościu.
XXVI Ogólnopolski plener w Jeżowie, wśród laureatów Anna Matczak
Napisane przez Paweł RogalskiW dniach 16-25 maja 2019 roku, odbyła się XXVI edycja pleneru ogólnopolskiego w Jeżowie dla starszych (3-4 klasa LP i 5-6 klasa OSSP) uczniów średnich szkół plastycznych. Wydarzenie organizowane jest przez Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie oraz Centrum Edukacji Artystycznej.
24 maja 2019 roku w Ośrodku Plenerowym ZSP w Tarnowie Dwór w Jeżowie, komisja konkursowa w składzie:
Przewodniczący: prof. Marek Sak, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, dr hab. Krzysztof Bartnik, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie, dr Bartłomiej Bałut, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie dokonała przeglądu i oceny 97 prac malarskich oraz szkiców rysunkowych, 16 wybranych uczniów z 15 szkół plastycznych w kraju i przyznała nagrody.
Wśród laureatów znalazła się nasza uczennica Anna Matczak, która otrzymała: Nagrodę Dziekana Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.
Nasze uczennice laureatkami VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kocham Polskę…Oblicze Polskiej Ziemi”
Napisane przez Paweł RogalskiNagrody dla Sandry Kozłowskiej, Hani Ziarkowskiej i Anny Matczak. VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Ślewińskiego pod tytułem: „Kocham Polskę…Oblicze Polskiej Ziemi.”
6 czerwca bieżącego roku o godzinie 11.00, nastąpiła uroczystość wręczenia nagród w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie. VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Ślewińskiego w tym roku pod tytułem: „Kocham Polskę…Oblicze Polskiej Ziemi.”
Konkurs odbywa się pod Patronatem Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Nagrody główne w konkursie ufundowali: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Wicepremier. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego profesor Piotr Gliński.
Laureatki od lewej: Anna Matczak, Sandra Kozłowska, Hanna Ziarkowska
Klaudia Perz zwyciężczynią pierwszej edycji Szkolnego Turnieju Filmowego
Napisał Wojciech KoniecznyW poniedziałek 3 czerwca odbyła się w naszej szkole pierwsza edycja Szkolnego Turnieju Filmowego. Po zaciętej rywalizacji triumfowała Klaudia Perz z klasy IIb, dla której był to kolejny już filmowy sukces - w ubiegłym roku bowiem zwyciężyła w III edycji szkolnego konkursu na najlepszy tekst o kinie!
Kolejne miejsca na podium zajęły Blanka Chmielewska (klasa IIIa) i Natalia Peta (IIa).
Organizatorem konkursu był prowadzący Szkolny DKF, p. Wojciech Konieczny.
Plener trzech szkół „Kantor-Hasior-Kenar”
Napisała Urszula Januszewska31 maja br. zakończył się w Sarbinowie wspólny, tygodniowy plener malarski trzech szkół plastycznych: Liceum Plastycznego z Dąbrowy Górniczej (im. T. Kantora), z Koszalina (im. W. Hasiora) i z Zakopanego (im. A. Kenara). Pod okiem artystów: pani Doroty Bąk (Zakopane), pana Mariusza Wnukowskiego (Dąbrowa Górnicza) oraz pana Tadeusza Walczaka (Koszalin), 25 uczestników pleneru stworzyło 76 prac malarskich. Wyjątkowy wernisaż odbył się na plaży. Młodzi twórcy oklaskiwani byli przez morskie fale i przechadzających się brzegiem morza turystów. Nie przypadkiem budzą się skojarzenia z „Panoramicznym happeningiem morskim” Tadeusza Kantora…
24 maja w Transgranicznym Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie miała miejsce wystawa malarstwa uczniów z klas drugich naszego Plastyka. Wystawa była prezentacją obrazów plenerowych powstawałych podczas pięciodniowego pobytu nad morzem. Plener klas drugich jest jednym z dwóch najważniejszych i obowiązkowych plenerów malarskich w całym cyklu kształcenia szkoły plastycznej. Tegoroczny odbył się w Sarbinowie pod kierunkiem nauczycieli Ewy Miśkiewicz-Żebrowskiej i Pawła Rogalskiego.
Podsumowanie Tygodnia Warsztatów w Plastyku
Napisała Katarzyna Gwardiak-KocurW bieżącym roku szkolnym Zespół Szkół Plastycznych im.W.Hasiora wyszedł z nową propozycją spotkań do młodzieży potencjalnie zainteresowanej nauką w naszej szkole. Spotkania miały formę warsztatową i trwały cały tydzień od 13-18 maja 2019. Zajęcia skierowane były do uczniów w wieku od 13 do 16 lat z całego regionu i miały na celu w ciekawy sposób przedstawić ofertę artystyczną naszej szkoły. Nauczyciele przedmiotów artystycznych zorganizowali zajęcia z każdego przedmiotu plastycznego, jakiego nasi uczniowie doświadczają podczas kilkuletniej nauki w Plastyku.
Uczniowie klas drugich Liceum Plastycznego i klasy czwartej OSSP wraz z opiekunami przebywają na plenerze malarskim w Sarbinowie. Plenerowiczom życzymy pięknej pogody i mnóstwo sił do pracy!
W piątek 24 maja o godz. 15:30 przy ul. Leśnej 2 w Transgranicznym Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie odbędzie się wernisaż prac uczniów, na który bardzo serdecznie zapraszamy!
Opiekę artystyczną nad uczniami sprawują Ewa Miśkiewicz-Żebrowska i Paweł Rogalski.
Laureatki w konkursie fotograficznym Pomorze Zachodnie TO MY!
Napisała Katarzyna Gwardiak-KocurJuż po raz szósty komisja konkursowa oceniała fotografie nadesłane na konkurs realizowany w ramach "Pomorza Zachodniego - TO MY!". Organizator czyli, Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie, w ramach promocji naszego regionu proponuje uczniom wszystkich typów szkół i placówek udział w konkursie fotograficznym "Wokół nas- ludzie, miejsca, sytuacje" lub w konkursie na plakat elektroniczny w języku obcym "Niech o nas mówią inni".
W kategorii szkół ponadpodstawowych w kategorii FOTOGRAFIA nagrodzono dwie nasze uczennice:
Weronikę Olesiak klasa IVG - I miejsce
Paulinę Talewską klasa IIIA - II miejsce
Uczniów do konkursu zgłosiła Katarzyna Gwardiak-Kocur. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy.
Uroczystość wręczenia nagród wraz z otwarciem wystawy pokonkursowej obyła się 10 maja 2019 roku o godz. 16.00 w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.
Dziesiątki mieszkańców Koszalina i okolicznych miejscowości postanowili spędzić tegoroczną Noc Muzeów w murach naszego zespołu Szkół Plastycznych. Dla przybyłych gości przygotowano wiele atrakcji. Można było m.in. zobaczyć wystawy prac uczniów, wziąć udział w sesji fotograficznej lub warsztatach z ceramiki.
Zwiedzającym towarzyszyli nasi uczniowie reporterzy. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.
"Sztuka codzienności" grupa naszych uczniów finalistami projektu "Zwolnieni z teorii"
Napisała Joanna DybowskaNasi uczniowie w składzie: Paulina Domek, Tatiana Kierkosz, Marika Ropiak, Paulina Talewska, Szymon Stefaniak, Sandra Kozłowska, Michalina Głusek, Zuzanna Sztandarska i Alicja Zwierzchoniewska są autorami projektu społecznego pod nazwą „Sztuka Codzienności”. Projekt naszych uczniów został wyróżniany „Złotym Wilkiem”. Nagroda została wręczana na oficjalnej gali finałowej z rąk przedstawicieli najwyższych władz państwowych i szefów wielkich firm podczas dorocznego Wielkiego Finału Zwolnionych z Teorii. Wielki finał projektu "Sztuka codzienności"
Zapraszamy do przeczytania relacji Pauliny Domek z wielkiego finału!
Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska olimpiada projektów społecznych. Polega na praktycznej nauce kompetencji przydatnych w życiu zawodowym poprzez zorganizowanie prawdziwego projektu społecznego. Na koniec uczestnicy otrzymują międzynarodowe certyfikaty, z takich dziedzin jak zarządzanie projektami, marketing czy kompetencje cyfrowe.
Podsumowanie projektu "Sztuka codzienności" w Galerii Emka Koszalin [Elżbieta Subocz]
91. rocznica urodzin Władysława Hasiora
Napisane przez Tomasz Majerski"Każdy przedmiot ma swój sens, a złożone dają aforyzm. Aforyzm jest bardzo podobny do prawdy, ale nie jest samą prawdą. Łatwiej o aforyzm, niż zgłębianie prawdy" Władysław HASIOR 1928-1999. W dniu 14 maja 2019 roku obchodziliśmy 91. rocznicę urodzin patrona naszej szkoły Władysława Hasiora
Uczniowie wraz z nauczycielami na auli napisali quiz z wiedzy o Hasiorze, który składał się z pytań dotyczących życia i twórczości artysty. Wyłoniono dwóch zwycięzców w dwóch kategoriach: w kategorii uczeń najszybszym refleksem i wiedzą wykazała się Zuzanna Molenda z kl. IIB, natomiast w kategorii nauczyciel najlepszy wynik uzyskał Pan Wojtek Konieczny.
Sukces naszych uczniów i nauczycieli w Makroregionalnych Przeglądach Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Uczniów Publicznych i Niepublicznych Szkół Plastycznych w roku 2018/2019
Napisała Hanna BączykW roku szkolnym 2018/2019 przeprowadzono XIV ogólnopolską edycję przeglądów prac z rysunku, malarstwa i rzeźby uczniów szkół plastycznych. W przeglądzie brały udział 63 szkoły z całej Polski, nasza zajęła szóste miejsce, które świadczy o niezmiennie utrzymującym się wysokim poziomie nauczania przedmiotów artystycznych w naszej placówce.
Dwie uczennice zakwalifikowały się do III etapu i będą uczestniczyć w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez CEA, są to Hanna Ziarkowska- nauczyciel prowadzący Paweł Rogalski i Oliwia Dubielak- nauczyciel prowadzący Tadeusz Walczak. Uczennicom, ich nauczycielom serdecznie gratulujemy tak wysokich wyników. Podczas prowadzonych warsztatów komisja powołana przez Dyrektora CEA dokona oceny finalistów i wyłoni kandydatów, którym zostanie przyznane prawo do ubiegania się w roku akademickim 2020/2021 o przyjęcie bez rekrutacji na poszczególne uczelnie artystyczne nadzorowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kierunki: malarstwo, rzeźba i grafika.
Trzymamy kciuki za Hanię i Oliwię, które od 02.06 do 07.06 będą uczestniczyć w tych prestiżowych warsztatach w Dłużewie.
XIV Przegląd makroregionalny rysunku, malarstwa i rzeźby w Bydgoszczy.
Napisane przez Paweł RogalskiW dniach 22-23 marca odbył się 14 przegląd makroregionalny rysunku malarstwa i rzeźby w Bydgoszczy.
Trzyosobowe zespoły uczniowskie pod opieką nauczycieli z 17 średnich szkół plastycznych z regionu północno-zachodniej Polski, reprezentowały swoje szkoły w trzech kategoriach plastycznych: rysunku, malarstwie i rzeźbie. Prace przywiezione z I etapu wykonane w macierzystych szkołach i te powstałe w II etapie w liceum plastycznym w Bydgoszczy, oceniało jury profesorów wyższych uczelni artystycznych. Profesorowie będący w komisji jednogłośnie twierdzili że prace w naszym regionie, cechowały się niezwykle wysokim poziomem i ocena ich była bardzo trudna.
Nasze reprezentantki: Oliwia Dubielak (kl.3b) kat. rysunek, Hanna Ziarkowska (kl.3a) kat. malarstwo i Anna Matczak (kl. 5g ) kat. rzeźba; zdobyły łącznie 78,75 pkt. Co usytuowało nas na 5 miejscu. (do 4 miejsca zabrakło nam zaledwie 0,25 pkt !)
Dziewczętom oraz nauczycielom prowadzącym serdecznie gratujemy !
Serdecznie zapraszamy na Tydzień WARSZTATÓW w dniach 13-17 maja 2019 r. Przez pięć dni będziemy przeprowadzać 12 warsztatów z każdego artystycznego przedmiotu realizowanego w programie LICEUM PLASTYCZNEGO. Warsztaty kierowane są do potencjalnych KANDYDATÓW do naszej szkoły, w wieku 13-16 lat.
Każdy z zainteresowanych będzie mógł zapisać się osobno na dwa warsztaty. Czas trwania pojedynczego warsztatu to około 3 godziny. Zapraszamy do zapisów, na każdy warsztat zapisujemy od 10 do 15 osób. Ilość miejsc jest ograniczona a decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba uczestników jest uwarunkowana warunkami w poszczególnych pracowniach.
FORMULARZ REJESTRACYJNY - Tydzień Warsztatów 13-17V2019 - kliknij :)
W piątek w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się 10. już edycja niezwykle popularnej Nocy w Bibliotece - tym razem z włoskim motywem przewodnim. Kolejny już raz w imprezie wzięła udział silna ekipa Plastyka w składzie: Zuzanna Molenda, Antonina Sajek, Julia Łuczak, Regina Andrzejewska, Zuzanna Kulesza, Kasia Jantoszak, Kasia Gomułka, Weronika Olesiak oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego, p. Wojciech Konieczny.Nasi uczniowie jako wolontariusze opiekowali się wybranymi stanowiskami, m.in. pracownią rzeźbiarską, studiem mody, pracownią masek weneckich, mennicą rzymską i skryptorium. Poza tym nasza szkoła użyczyła rekwizytów do dekoracji biblioteki, a wśród gości - jak co roku! - nie zabrakło uczniów i pracowników naszej szkoły.
Julka Jagiełło finalistką z wyróżnieniem w 43 olimpiadzie artystycznej!!!
Napisane przez Tomasz MajerskiW dniach 14-18 kwietnia 2018 odbyły się III ELIMINACJE CENTRALNE (III stopnia) w Muzeum Narodowym w Warszawie, które reprezentowała uczennica naszej szkoły Julia Jagiełło (kl.IVA).
Etap centralny obejmował: dwuczęściowy egzamin pisemny składający się z testu z wiedzy z historii sztuki oraz opisu i analizy porównawczej dzieł, mających formę wypracowania. Julka ze świetnym wynikiem zakwalifikowała do finału, który odbył się w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Dwuczęściowy egzamin ustny składał się z : rozmowy jurorów z uczniem na temat opracowanego tematu własnego oraz rozmowy jurorów z uczniem z zakresu innego niż temat własny (mającej wykazać umiejętność rozpoznania i scharakteryzowania dzieł na tle epoki).
Julka dzięki swej ciężkiej pracy, pozytywnemu zaangażowaniu uzyskała tytuł FINALISTY Z WYRÓŻNIENIEM! który automatycznie zwalnia ją z egzaminu maturalnego z historii sztuki. Jest to wielki sukces Julki, ale również szkoły.
Julce składamy serdeczne gratulacje i życzymy dostania się na wymarzony kierunek studiów:)
Uczennica przygotowywała się pod kierunkiem Tomasza Majerskiego.