Katarzyna Gwardiak-Kocur
Interdyscyplinarna wystawa prac uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w CK105 - 15.02.2021
Interdyscyplinarna wystawa prac uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w CK105
Autorami prezentowanych prac są uczniowie naszej szkoły. Dzięki uprzejmości Centrum Kultury 105 w Galerii Bałtyckiej wyeksponowaliśmy 79 prac powstałych na przestrzeni ostatnich 10 lat.
- ceramiki artystycznej pod opieką p.Doroty Śnieg i p.Tomasza Szymichowskiego
- fotografii artystycznej pod opieką p.Katarzyny Gwardiak-Kocur
- projektowania graficznego pod opieką p.Ingi Marciszuk-Mazur i p.Piotra Wasilewskiego
- snycerstwa pod opieką p.Marcina Kuropatwy
- tkaniny artystycznej pod opieką p.Anny Tkacz
- rysunku i malarstwa pod opieką: p.Agnieszki Sieńkowskiej, p.Tadeusza Walczaka, p.Pawła Rogalskiego i p.Ewy Miśkiewicz-Żebrowskiej
Rozstrzygnięto I etap OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Ołówkiem i pędzlem - Dawno, dawno, temu...”
10 lutego 2021 r. odbyło się rozstrzygnięcie I etapu III OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Ołówkiem i pędzlem - Dawno, dawno temu”.
Jury w składzie: Paweł Rogalski, Małgorzata Zelek, Piotr Wasilewski, Inga Marciszuk – Mazur wytypowało uczniów do II etapu konkursu, który odbędzie się 25 lutego 2021 roku (czwartek) o godz. 900 w Zespole Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie.
II etap konkursu obejmuje trzy dyscypliny: rysunek, malarstwo i rzeźbę. Każda część będzie trwać 1,5 godziny, zatem przewidywany czas zakończenia konkursu to godzina 14.00
Uczestnicy konkursu powinni przynieść ze sobą: ołówki, farby plakatowe, pędzle, kubki, palety, blok A3.
Dla laureatów trzech pierwszych miejsc przewidziane są nagrody. Uczniowie z najlepszymi wynikami zostaną zwolnieni z egzaminu wstępnego z części praktycznej do Zespołu Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie.
11 marca 2021 roku zapraszamy na wystawę prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie.
Protokół z II etapu OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Ołówkiem i pędzlem - Dawno, dawno, temu..."
Gratulujemy i zapraszamy do II etapu uczniów wyszczególnionych w protokole konkursu.
Plener fotograficzny: Tradycja i nowoczesność w Krakowie 21-26.09.2020
Nasze uczennice w kolejnym etapie XLV Olimpiady Artystycznej.
08 grudnia 2020 roku odbył się szkolny etap Olimpiady Artystycznej obejmującej zakres wiedzy z historii sztuki świata. Zgłoszeni uprzednio uczniowie podczas eliminacji napisali test w dwóch przewidzianych częściach. Odpowiedzi uczestników zweryfikowane zostały przez Komitet Okręgowej Olimpiady Artystycznej w Szczecinie. Na liście uczniów zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych znalazły się dwie nasze uczennice:
- Katarzyna Gomułka z klasy VIG
- Antonina Sajek z klasy IVB
Eliminacje okręgowe, odbędą się między 08 a 10 lutego 2021 roku, które w obecnej edycji Olimpiady Artystycznej odbędą się w formie zdalnej. Uczennice do olimpiady przygotowywali nasi nauczyciele historii sztuki: Tomasz Majerski i Inga Marciszuk-Mazur.
GRATULUJEMY uczennicom i ich opiekunom!
Plener fotograficzny: Tradycja i nowoczesność w Krakowie.
Plener fotograficzny: Tradycja i nowoczesność w Krakowie 21-26.09.2020. Rydet, Beksiński, Bułhak kontra fotografia XXI wieku.
Grupa 10 uczennic wraz z opiekunką Katarzyną Gwardiak-Kocur we wrześniu 2020 roku udała się do Krakowa na planowany od początku roku plener.
Założeniem pleneru fotograficznego pt. Tradycja i nowoczesność w Krakowie. Rydet, Beksiński, Bułhak kontra fotografia XXI wieku było stworzenie prac nawiązujących do twórczości trzech znanych polskich artystów fotografików. Przed wyjazdem więc uczennice przygotowały i przedstawiły prezentacje na temat życia i twórczości wymienionych artystów. Następnie podczas pleneru wykonywały fotografie nawiązujące do ich działalności w wybrany przez siebie sposób.
Poszukiwałyśmy:
- pejzaży miejskich w stylu piktorialnym na podobieństwo fotografii Jana Bułhaka;
- socjologicznych portretów mieszkańców Krakowa – inspirując się Zapisem Socjologicznym stworzonym przez Zofię Rydet;
- awangardowych kadrów nawiązując do twórczości fotograficznej Zdzisława Beksińskiego.
W ciągu 6 dni doświadczałyśmy atmosfery pięknego miasta, korzystałyśmy z zaplanowanych prelekcji, oglądałyśmy wystawy fotografii oraz malarstwa, zwiedzałyśmy. Najważniejsze dla nas podczas wyjazdu były jednak działania fotograficzne. Od wschodu do zachodu słońca nie rozstawałyśmy się z aparatami.
Kolejne dni przynosiły nowe doznania i obserwacje.
Uczestniczkami pleneru były następujące uczennice:
(kliknij portret i oglądaj autorskie albumy fotograficzne)
Majewska Weronika (IIIB) |
Głusek Michalina (IIIA) |
Kłus-Szczeblewska Amelia |
Sztandarska Zuzanna (IIIA) |
Marczyńska Zuzanna (IIIC) |
Bestrzyńska Martyna (IIA) |
Możdżeń Julia (IIIC) |
Stępień Nikola (IIB) |
Sontowska Milena (IIA) |
Życzenia Świąteczne
![]() |
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, wszystkim naszym Przyjaciołom, Uczniom i ich Rodzinom życzymy pięknych bożonarodzeniowych doświadczeń ludzi i Aniołów. By mimo panujących ograniczeń dobro i miłość zamieszkały w Waszych domach.
Dyrekcja i Pracownicy |
Laureatki w X Międzynarodowym Konkurskie Plastycznym "Przyroda w kolorach"
Gratulacje dla naszych uczennic: Aleksandry Bałdowskiej, Zuzanny Szewel i Anny Góreckiej! Otrzymały one I, II i III miejsce w X Międzynarodowym Konkurskie Plastycznym "Przyroda w Kolorach" w
kategorii formy przestrzenne, powyżej 17 lat. Organizatorem jest MDK w Krakowie. Na konkurs nadesłano 1433 prace, najwięcej z Polski, Chin (Hong Kong) oraz Ukrainy.
Do konkursu przygotowali ich nauczycielke rzeźby i ceramiki: Dorota Śnieg oraz Tomasz Szymichowski.
Aleksandra Bałdowska
Anna Górecka
Uczniowie Plastyka stworzyli malarski wizerunek Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie zawisł ogromny obraz autorstwa naszych uczniów. Obraz jest malarską reprodukcją pomnika Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie. W ramach współpracy między placówkami pracę na prośbę muzeum wykonali uczniowie: Kaja Wasilewska, Kasia Jantoszak, Weronika Olesiak i Paweł Gołaszewski, wszyscy z klasy VIG.
Obraz ma wymiary 3,4 metra wysokości na 5 metrów szerokości i powstawał około 10 dni.
III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ołówkiem i pędzlem" pt. "Dawno, dawno temu..."
Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie serdecznie zaprasza uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych do udziału w III OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „OŁÓWKIEM I PĘDZLEM” pt. ""Dawno, dawno temu..."
WARUNKI UCZESTNICTWA
1. Każdy uczestnik przesyła 1 pracę.
2. Praca może być wykonana w wybranej technice: rysunkowej (np.: ołówek, węgiel, tusz) lub malarskiej (np.:akwarela, tempera, farby plakatowe, pastel, kredki).
3. Nie będą kwalifikowane prace wyklejane (kolaż) oraz prace przestrzenne.
4. Format pracy: A3.