Zaloguj się

niedziela, 09 czerwca 2019 13:05

Nasze uczennice laureatkami VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kocham Polskę…Oblicze Polskiej Ziemi”

Napisane przez Paweł Rogalski

Nagrody dla Sandry Kozłowskiej, Hani Ziarkowskiej i Anny Matczak. VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Ślewińskiego pod tytułem: „Kocham Polskę…Oblicze Polskiej Ziemi.”

6 czerwca bieżącego roku o godzinie 11.00, nastąpiła uroczystość wręczenia nagród w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie. VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Ślewińskiego w tym roku pod tytułem: „Kocham Polskę…Oblicze Polskiej Ziemi.”

Konkurs odbywa się pod Patronatem Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Nagrody główne w konkursie ufundowali: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Wicepremier. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego profesor Piotr Gliński.

Laureatki od lewej: Anna Matczak, Sandra Kozłowska, Hanna ZiarkowskaLaureatki od lewej: Anna Matczak, Sandra Kozłowska, Hanna Ziarkowska

Wśród laureatów znalazły się nasze uczennice:

Sandra Kozłowska (IIIA) - nagroda Prezydenta RP Andrzeja Dudy, oraz nagroda Wicepremiera MkiDZN prof. Piotra Glińskiego. (Dwie nagrody)

Hanna Ziarkowska (IIIA) – nagroda Premiera RP Mateusza Morawieckiego, oraz nagroda Wicepremiera MkiDZN prof. Piotra Glińskiego. (Dwie nagrody)

Anna Matczak (5G) - nagroda Wicepremiera MkiDZN prof. Piotra Glińskiego. (Jedna nagroda)

Pracom Komisji konkursowej przewodniczył Ryszard Sekuła, profesor najstarszej polskiej uczelni Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Konkurs jak co roku odbywa się pod Patronatem Artystycznym tej znaczącej uczelni, która odkrywa młode talenty artystyczne oraz pomaga młodym artystom w wykształceniu zawodowym. Na konkurs wpłynęło 570 prac plastycznych od artystów w różnym wieku z całej Polski.

Dziewczętom serdecznie gratulujemy!

 

Ogłoszenia bieżące

III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

kurs przygotowawczy1
strzalka Funkcjonowanie szkoły w czasie epidemii COVID-19

strzalka mLegitymacja
Miło nam poinformować że nasza szkoła podpisała porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji. Tym samym możemy naszym uczniom wydać dokument elektroniczny – mLegitymacja. Warunkiem jej wydania jest posiadanie legitymacji papierowej. Dokument elektroniczny – mLegitymacja szkolna ma taką samą funkcję i moc prawną jak legitymacja wydana w wersji papierowej
CZYTAJ WIĘCEJ

Kreator zdjęć do mLegitymacji otwórz

  

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


kbp 

koszalinski grafik kultury